Elahere a náklady: Co potřebujete vědět

Elahere (mirvetuximab soravtansine-gynx) je lék na předpis, který se používá k léčbě určitých typů rakoviny. Cena Elahere může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a kde dostáváte infuze.

Elahere se používá u dospělých k léčbě určitých typů:

 • rakovina vaječníků
 • rakovina vejcovodů

 • peritoneální rakovina

Elahere přichází jako tekutý roztok, který se podává intravenózní (IV) infuzí (injekce do žíly po určitou dobu). Budete dostávat infuze od svého lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Aktivní složkou v Elahere je mirvetuximab soravtansine-gynx.* (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Další podrobnosti o Elahere naleznete v tomto podrobném článku.

* Důvod, proč se na konci názvu léku objevuje „-gynx“, je ukázat, že lék se liší od podobných léků, které mohou být v budoucnu vytvořeny.

Kolik stojí Elahere?

Cena, kterou zaplatíte za Elahere, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a dalších lécích, které musíte užívat před obdržením infuzí Elahere. Bude také záležet na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu lékaře, abyste dostali přípravek Elahere.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Elahere, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Elahere. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Elahere ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Elahere vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Elahere vyžaduje předchozí povolení.

Je Elahere k dispozici jako biosimilar?

Elahere je biologický lék, což znamená, že je vyroben z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, jsou biosimilars vyráběna pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Mohu získat pomoc s platbou za Elahere?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Elahere nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Služby podpory Elahere
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky, jak zaplatit za předpis, promluvte si se svým lékařem.

Časté dotazy o ceně a Elahere

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Elahere a nákladech.

Kolik stojí Elahere bez pojištění?

Cena Elahere bez pojištění závisí na několika faktorech, jako je vaše dávkování, kde dostáváte infuze a vaše způsobilost pro spořící programy. Výroba nabízí finanční podporu lidem s pojištěním i bez něj.

Bez pojištění pravděpodobně zaplatíte za Elahere více než s pojištěním. Chcete-li zjistit, kolik bude Elahere stát bez pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Existují další léky, které budu muset užívat s Elahere? Pokud ano, kolik stojí?

Než dostanete infuze Elahere, budete muset užít určité léky. Tyto léky pomáhají předcházet vážným vedlejším účinkům přípravku Elahere. Tyto léky mohou zahrnovat:

 • dexamethason
 • difenhydramin (Benadryl)
 • acetaminofen (Tylenol)
 • ondansetron

Některé z těchto léků jsou dostupné jako generika, což vám může pomoci ušetřit na nákladech. Chcete-li zjistit, kolik můžete za tyto léky zaplatit, promluvte si se svým lékařem.

Váš lékař vám také může předepsat určité oční kapky, které budete používat během léčby přípravkem Elahere. Lze je zakoupit v místní lékárně. Chcete-li zjistit cenu těchto očních kapek, promluvte si se svým lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na přípravek Elahere, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Elahere.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Existují levnější možnosti léčby, které bych mohl zkusit pro svou rakovinu?
 • Pokrývá Elahere Medicare?
 • Jak jinak mohu snížit své náklady na Elahere?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY