Jak mluvit se stárnoucími rodiči o lékařských výstražných systémech

1412893579 FG Trade Latin/Getty Images

Lékařské výstražné systémy jsou zařízení, která jsou buď přenášena s osobou nebo umístěna po domě, aby byla někdo v bezpečí.

U většiny systémů připojíte základní jednotku a poté si s sebou vezmete tlačítko nápovědy nebo tlačítka rozmístíte po domě. Pokud se cokoli stane, můžete stisknutím tlačítka upozornit dispečera, který vám může pomoci, například poslat místní služby EMS nebo upozornit připojené domovníky.

Tyto systémy jsou zvláště užitečné pro lidi, kteří stárnou na místě nebo zůstávají ve svém vlastním domě místo toho, aby se stěhovali do zařízení pro asistované bydlení.

Tato zařízení nejsou určena k tomu, aby se stárnoucí rodiče cítili špatně nebo neschopni se o sebe postarat. Jsou jen kvůli bezpečnostním opatřením. Pro vás i vaše rodiče však může být obtížné přiznat, že mohou potřebovat další pomoc, zejména u stavů, jako je Alzheimerova choroba, mrtvice nebo Parkinsonova choroba.

Jak zjistit, zda vaši rodiče potřebují lékařská výstražná zařízení

Lékařská výstražná zařízení mohou být pro starší dospělé přínosem různými způsoby. Váš rodič může chtít zvážit lékařský výstražný systém, pokud:

 • Žijí sami.
 • Jeden nebo více rodičů má zdravotní potíže.
 • Měli předchozí zdravotní příhody, jako je mrtvice nebo infarkt.
 • Už dříve spadli nebo měli nehodu.
 • Nemají poblíž rodinu ani sousedy.
 • Prožívají změny ve svém duševním stavu, jako je zapomnění nebo zmatek.
 • Cítíte neustálé obavy o jejich blaho.

Čím je někdo starší, tím je pravděpodobnější, že tento druh podpory využije. Naznačují to statistiky Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). jeden ze čtyř lidí nad 65 let mají každý rok pokles. Jeden z pěti pádů způsobí vážné zranění.

Ale věk není jediným faktorem, který byste měli zvážit. Pokud vybíráte lékařský výstražný systém pro své rodiče, měli byste se na něj podívat jako na celek, abyste pochopili výhody, které může nabídnout. Některé systémy například nabízejí další doplňky, jako jsou léky nebo připomenutí schůzek. To může být užitečná funkce pro někoho, kdo během dne užívá několik důležitých léků. Lékařské výstražné systémy někdy dokonce plní dvojí povinnost jako domácí bezpečnost.

Lékařské výstražné systémy schválené společností Healthline

Podívejte se na naše nejlepší tipy na nejlepší lékařské výstražné systémy.

Jak mluvit s rodiči o lékařských výstražných systémech

Přiblížit se rodičům ohledně používání lékařského výstražného systému může být obtížný rozhovor. Mnoho starších dospělých může svou nezávislost zuřivě chránit. Může pro ně být těžké přiznat, že potřebují pomoc.

Zde je několik tipů, jak pomoci konverzaci plynule co nejplynuleji.

Předložte fakta

Pokud si myslíte, že vaši rodiče budou vnímaví k číslům a datům, zvažte sdílení některých statistik, které ukazují, jak mohou lékařské výstražné systémy pomoci starším dospělým.

CDC uvádí, že pády jsou hlavní příčina úrazů a úmrtí na úrazy u dospělých ve věku 65 let a starších. Tyto pády mohou způsobit drahé návštěvy na pohotovosti nebo pobyty v nemocnici kvůli problémům, jako je poranění hlavy nebo zlomenina kyčle.

Vysvětlete své úvahy

Je také důležité zajistit, aby vaši rodiče chápali, že se nesnažíte narušovat jejich soukromí nebo je přimět, aby se cítili špatně. Můžete zopakovat skutečnost, že je stále respektujete a věříte, že jsou schopní a silní – ale každý z nás občas potřebuje trochu pomoci, zejména proto, že vám na nich záleží a chcete, aby byli v bezpečí.

Více často než ne, důvod, proč navrhujete lékařský výstražný systém, je z lásky. Používáním tohoto systému můžete vysvětlit, že budete mít méně starostí a budete mít větší klid.

Pochopte jejich námitky

Pokud se vaši rodiče zdráhají používat lékařský výstražný systém, jemně se zeptejte proč. Co konkrétně je činí neochotnými přijmout tuto myšlenku? Co slyšeli o lékařských výstražných systémech, aby si vytvořili svůj názor?

Mnoho starších dospělých se může obávat, že:

 • Přátelé se nebudou přihlašovat tak často, pokud mají lékařský výstražný systém.
 • Mohli by omylem spustit alarm.
 • Alarm nemusí fungovat správně, když jej potřebují.
 • Přijetí lékařského výstražného systému znamená, že se stávají méně nezávislými.

Naslouchejte jejich obavám. Poté jemně vysvětlete, jak bude systém skutečně fungovat.

Například: „Zní to, jako byste se v případě potřeby styděli skutečně stisknout tlačítko. Ale od toho jsou tu dispečeři. Nebudeš je obtěžovat.”

Zapojte profesionála

Pokud vaši rodiče stále váhají, zda získat lékařský výstražný systém, můžete požádat neutrální třetí stranu, aby vám vysvětlila výhody. Je pravděpodobné, že pokud máte pocit, že vaši rodiče potřebují lékařský výstražný systém, poskytovatel zdravotní péče bude souhlasit, jakmile pochopí situaci.

Můžete říct: „Až budete příště na prohlídce u svého lékaře, proč se ho nezeptáte na lékařské výstražné systémy a nezjistíte, co si myslí?“

Můžete také požádat o účast na schůzce, pokud si nemyslíte, že to vaši rodiče skutečně přinesou, ale snažte se na ně nenutit, aby je doprovázeli.

Diskutujte o jejich možnostech

Dnes jsou na trhu desítky lékařských výstražných systémů. Můžete pomoci svým rodičům prozkoumat mnoho možností, které existují, a dokonce jim pomoci jednu vybrat. Od jemných náramků po zařízení s cenově dostupnými měsíčními předplatnými je snazší než kdy jindy najít přizpůsobený systém, který vyhovuje životnímu stylu a potřebám každého jednotlivce.

Na konci dne je nejdůležitější věc, kterou je třeba zopakovat starším dospělým stárnoucím na místě, že lékařský výstražný systém jim umožní zůstat ve svém vlastním domě.

Příklady výroků, které sdělíte rodičům

Pokud máte potíže s vymýšlením způsobů, jak toto téma probrat s rodiči, zde je několik příkladů, které je třeba mít na paměti:

 • “Miluji tě a záleží mi na tobě a chci, abys byl v bezpečí.”
 • “Je to také pro mou duševní pohodu – cítil bych se lépe, kdybych věděl, že máte kdykoli přístup k pomoci.”
 • “To neznamená, že nemůžete být nezávislí nebo se o sebe postarat.”
 • “To nic nemění na tom, kdo jsi nebo čeho jsi schopen.”
 • “Lékařský výstražný systém vám může pomoci udržet si nezávislost.”

Jak si mohu vybrat nejlepší lékařský výstražný systém?

Pokud si nejste jisti, kde začít, podívejte se na tento seznam nejlepších lékařských výstražných systémů.

 • Životní upozornění: Life Alert má čtyři možnosti tlačítka výstrahy: základní stanici, domácí přívěsek, tlačítko nápovědy na cestách a vodotěsné tlačítko nápovědy při sprchování. Každý z nich je dodáván se sledováním GPS ve Spojených státech a po stisknutí odešle úřady.
 • Bay Alarm Medical: Bay Alarm Medical nabízí možnost domácího systému, mobilního systému a chytrých hodinek. Můžete platit měsíční poplatek za 24/7 pohotovostní pomoc plus automatickou detekci pádu.
 • Upozornění na jeden hovor: Vyberte si z domácí pevné linky One Call Alert, mobilního systému na cestách nebo domácí bezdrátové sítě. Zařízení monitorují vaši polohu a když stisknete tlačítko nápovědy, můžete si vybrat, zda chcete kontaktovat někoho blízkého nebo záchranné složky.
 • Wellbe Medical Alert: Hodinky Wellbe Medical Alert využívají GPS k odeslání tísňových služeb do vaší polohy v případě potřeby a zahrnují také další funkce pro zdraví a fitness.

Často kladené otázky

Vztahuje se Medicare na starší výstražné systémy?

Original Medicare (části A a B) nezahrnuje lékařské výstražné systémy. Můžete však být schopni získat pokrytí od Medicare Part C (Medicare Advantage) v závislosti na vašem plánu nebo od Medicaid v závislosti na vašem stavu.

Jaké jsou průměrné náklady na lékařský výstražný systém?

Většina lékařských výstražných systémů používá strukturu plateb měsíčního předplatného. Pravděpodobně můžete očekávat, že budete platit měsíční poplatek v rozmezí 20 až 50 USD v závislosti na zvoleném plánu. Dávejte si však pozor na jakékoli dodatečné náklady, jako jsou roční poplatky za údržbu nebo jednorázové náklady na spuštění.

Jaký je nejlepší poplašný systém pro seniory?

Některé z nejlepších lékařských výstražných systémů na trhu pro starší dospělé zahrnují Life Alert, Bay Alarm Medical, One Call Alert a Wellbe Medical Alert.

Jak připravím své rodiče na stárnutí?

Pomoci rodičům bezpečně stárnout může být obtížný a emocionální proces. Povzbuďte je, aby využívali zdrojů, jako je lékařský výstražný systém. Vyslechněte si jejich námitky a vysvětlete, že máte na mysli jejich nejlepší zájem. V případě potřeby požádejte o pomoc třetí stranu, například lékaře.

S neustále se vyvíjejícími technologiemi je bezpečné stárnutí reálnou možností pro mnoho starších dospělých. Někdy se ale přimět stárnoucí rodiče, aby pomoc přijali, snáze řekne, než udělá.

Mějte trpělivost a lásku, když procházíte tímto procesem se svými rodiči. Pro nikoho zúčastněného to není snadné. Na konci dne si však vy i vaši rodiče budete oba odpočinout s vědomím, že jsou v bezpečí a je o ně postaráno.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY