Jak najít Crohnovu podpůrnou skupinu

Přehled

Příznaky Crohnovy choroby mohou být náročné. Pokud však necháte Crohnovu vládu nad vaším životem, nezažijete vše, co můžete.

Nalezení podpůrné skupiny – skupiny lidí, kteří mají Crohnovu chorobu a rozumí tomu, čím procházíte – je skvělý způsob, jak najít sílu čelit výzvám a pokračovat ve svém životě.

Proč najít podpůrnou skupinu?

Můžete mít velmi podporujícího manžela, přítele nebo člena rodiny, ale oni nemohou vědět, jaké to je mít Crohnovu chorobu. Pouze někdo jiný, kdo měl nehodu na veřejnosti, dostal diagnózu a zažil bolest, bude schopen pochopit, co máte na mysli, když vysvětlíte své zkušenosti s Crohnovou chorobou.

Podpůrná skupina vás také dostane z domu a komunikujete s lidmi. Setkáte se s novými lidmi a popovídáte si o společných problémech, kterým čelíte. Uvědomíte si, že nejste sami a že existují strategie, jak problémy vyřešit.

Podpůrné skupiny jsou skvělým způsobem, jak se vypořádat s příznaky deprese a úzkosti, které často přicházejí s Crohnovou diagnózou.

Tradiční Crohnovy podpůrné skupiny

Tradiční podpůrné skupiny zahrnují osobní setkání, kde lidé obvykle diskutují o tom, jak se vypořádávají s Crohnovou chorobou. Tento typ podpůrné skupiny vám umožní komunikovat s lidmi, kteří zažili stejné příznaky, kterým čelíte vy.

Některé skupiny mohou dokonce přizvat specializované řečníky, jako jsou místní lékaři a odborníci na výživu, aby členům poskytli různé strategie pro řešení tohoto stavu.

Nejjednodušší způsob, jak najít tradiční Crohnovu podpůrnou skupinu, je zeptat se v ordinaci svého gastroenterologa. Pokud nevědí o žádných místních skupinách, zavolejte do několika místních nemocnic. Nemocnice často sponzorují podpůrné skupiny a poskytují členům zasedací místnosti.

Můžete také zkusit prozkoumat podpůrnou skupinu prostřednictvím národních organizací Crohn’s, abyste zjistili, zda existuje kapitola ve vaší oblasti. The Crohn’s and Colitis Foundation of America má pobočky po celé zemi, které nabízejí podpůrné skupiny a aktivity. Také Národní asociace pro kolitidu a Crohnovu chorobu ve Spojeném království a Crohn’s and Colitis Australia nabízejí podpůrné skupiny pro lidi v těchto zemích.

Online Crohnovy podpůrné skupiny

Doporučuje se účast na osobní podpůrné skupině, protože vás to dostane z domu. To je důležité, pokud pociťujete úzkost nebo depresi související s vaší nemocí. Ale najít online Crohnovu podpůrnou skupinu je snadný způsob, jak najít komunitu. Jednoduše zadejte do vyhledávače „Crohnova skupina podpory“.

Online podpůrné skupiny jsou skvělým způsobem, jak najít lidi, se kterými se můžete podělit o své zkušenosti a diskutovat o strategiích zvládání. Můžete se zúčastnit online podpůrné skupiny nabízené prostřednictvím národní agentury, jako je Crohn’s and Colitis Foundation of America. Tyto skupiny jsou renomované organizace, ale přesto budete chtít být opatrní při navazování přátelství a poskytování osobních údajů. Používejte online skupiny podpory opatrně a dávejte pozor na dezinformace.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY