Jak nechat růst chloupky na obličeji

Přehled

Ačkoli neexistují žádné nedávné formální údaje o popularitě vousů na obličeji, není třeba žádné studie, abychom si všimli, že vousy se zdají být všude. Zdá se, že jejich pěstování má velmi málo společného s udržováním tepla na obličeji a hodně souvisí se vzhledem a stylem.

Ale co ti z nás, kteří mají problémy s růstem chloupků na obličeji? I když existuje několik triků, jak podpořit celkový růst vlasů, na konci dne se vše scvrkává na genetiku.

Je to testosteron?

Myslet si, že testosteron, mužský pohlavní hormon, je zodpovědný za růst vousů, je reakce na kolena. Ale většina mužů má ve skutečnosti podobnou hladinu testosteronu.

Nízká hladina testosteronu je charakterizována řadou dalších příznaků, jako jsou:

  • erektilní dysfunkce
  • neplodnost
  • snížená svalová hmota
  • vývoj prsní tkáně

Pokud tyto příznaky nepociťujete, léčba testosteronem od vašeho lékaře nebo doplněk pravděpodobně nepomůže.

Je to kožní onemocnění?

V ojedinělých případech je příčinou nedostatečného růstu vlasů kožní onemocnění. Některé kožní stavy, jako je alopecie, způsobují plešatění nebo vypadávání vlasů. Pokud máte příznaky kožního onemocnění, které pravděpodobně postihuje vaši hlavu a také vlasy, může vám pomoci návštěva dermatologa.

V některých případech jsou tenké nebo pomalu rostoucí vlasy důsledkem hypotyreózy, snížené činnosti štítné žlázy. Tento stav je však častější u žen nad 50 let. Řídké vlasy nebo vypadávání vlasů může být také příznakem nedostatku železa nebo anémie.

Obecně je to genetika

U většiny mužů, kteří bojují s růstem chloupků na obličeji, je na vině genetika. Pokud měl váš otec nebo děd potíže s růstem chloupků na obličeji, je možné, že vy také. A pro ty muže opravdu není příliš mnoho řešení.

Zatímco implantáty vousů se nedávno dostaly na trh, jsou extrémní možností pro relativně malý problém.

Fungují doplňky na posílení vousů?

S rostoucí popularitou vousů a vousů někteří výrobci doplňků vydělávají na mužích, kteří mají problémy s růstem strniště. Tyto společnosti nabízejí doplňky a krémy, které slibují hustší a plnější vousy. Většina z nich však postrádá vědeckou důvěryhodnost.

tam je nějaké důkazy že vitamín D dokáže aktivovat vlasové folikuly, které se staly spícími. Vitamíny skupiny B, jako je B-12, biotin a niacin, mohou vlasy posílit a pomoci jim kondicionovat. Přečtěte si více o vitamínech a vlasech.

Jeden takový doplněk — Beardalizer — slibuje, že podpoří růst vousů poskytnutím živin, jako je vitamín C, biotin a vitamín A. Stejně jako vlasové doplňky nabízené ženám, tyto vitamíny a minerály údajně produkují hustší a zdravější vlasy.

Ale pokud si vaše tělo nemělo nechat narůst vousy – kvůli genetice – doplněk nemusí fungovat. Typický denní vitamín obsahuje podobné složky a je pravděpodobně levnější.

Malé rady, které by se mohly vyplatit

Pokud je pro vás těžké nechat si narůst vousy, je malá šance, že je to tím, že se o sebe jednoduše nestaráte. Stejně jako správné vlasy na hlavě, vlasy na obličeji vyžadují zdravou stravu a pravidelný spánek. Vaše první kroky k dosažení cíle vousů na obličeji by měly zahrnovat následující:

  • Snížit stres. Podle Mayo Clinic, i když neexistuje jednoduchá odpověď ano nebo ne, určitá ztráta vlasů může souviset se stresem.
  • Jezte zdravou stravu. Vyvážená strava dodá vašemu tělu všechny živiny, které potřebuje.
  • Dopřejte si dostatek odpočinku. Čím lépe spíte, tím lepší je vaše zdraví.
  • Nekuřte. Kouření může také vést k vypadávání vlasů, jak uvádí jedna starší studie.
  • Pečujte o svou pleť. Zjistěte svůj typ pleti a dodržujte rutinu péče o pleť.

Odnést

Nemůžete si nechat narůst vousy, pokud pro to prostě není genetika. Ale pokud poskytujete nejzdravější prostředí pro růst vlasů, mělo by to pomoci vyrovnat nerovnoměrná místa nebo zahustit stávající vlasy.

Pokud se zdá, že nic nefunguje, pak se utěšte tím, že móda se každých pár let mění. Do módy se brzy vrátí hladký obličej a vousy pasé.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY