Léčba erektilní dysfunkce: Tipy pro sexuálně frustrované páry

Není to konec sexu

Erektilní dysfunkce (ED) nemusí znamenat konec vašeho sexuálního života. Až 30 milionů mužů ve Spojených státech je postiženo ED Národní institut diabetu a onemocnění trávicího traktu a ledvin. Mnoho případů dobře reaguje na změny životního stylu, léky, operaci nebo jinou léčbu.

I když je vaše úsilí o léčbu ED neúspěšné, vy a váš partner si stále můžete užívat fyzické intimity a uspokojivého sexuálního života. Naučte se několik strategií, jak udržet jiskru ve vašem vztahu naživu.

Komunikace je klíčová

Nejdůležitějším nástrojem pro uspokojivý sexuální život je komunikace s partnerem, zvláště když se potýkáte s ED nebo jinými problémy.

Mluvte otevřeně o svých touhách a svých obavách. Pokud zažíváte ED nebo nízké libido, váš partner se může obávat, že už ho nepovažujete za atraktivní. Mohou mít podezření, že dělají něco špatného nebo nežádoucího. Je důležité se navzájem ujistit a zůstat si oporou.

Nebojte se požádat o pomoc. Dobrý sexuální terapeut může vám a vašemu partnerovi pomoci vyřešit problémy společně a zlepšit váš sexuální život.

Zkuste se uvolnit

Úzkost je jedním z největších přispěvatelů k ED. V některých případech může hrát větší roli než fyziologické problémy. Když se bojíte, že nebudete moci podávat výkony nebo si užívat v posteli, je méně pravděpodobné, že si užijete. Je to sebenaplňující se koloběh.

Snažte se nesoustřeďovat na svou ED, když se stýkáte s partnerem. Místo toho si užívejte společný čas. Hluboké dechová cvičení vám mohou pomoci uvolnit se. Masážní techniky vám také mohou přinést jednoduché potěšení a uvolnění prostřednictvím doteku. Čím uvolněnější budete, tím lépe budete připraveni na naplňující sexuální zážitek bez stresu.

Znovu se navzájem objevujte

Pamatujete si, když jste s partnerem poprvé začali chodit a každý společný dotek byl vzrušující? Pamatujete si, jaké to bylo zkoumat a objevovat, co se tomu druhému líbí a co nelíbí?

Zkuste ten čas prožít znovu společně. Líbávejte a smějte se a experimentujte. Odložte mysl a užijte si společný čas. Je to v pořádku, pokud potřebujete udělat více dotyků a laskání, abyste dosáhli stavu vzrušení. Možná dokonce zjistíte, že milujete předehru navíc a stanete se se svým partnerem více v souladu než kdykoli předtím.

Vyvarujte se nezdravých návyků

Některé životní návyky mohou ED zhoršit. Chcete-li pomoci zvládnout ED a užít si zdravý sexuální život:

  • přestat kouřit
  • vyhnout se těžkému pití
  • vyhnout se nelegálním drogám, jako je marihuana, kokain, heroin a amfetaminy

Některé léky mohou také přispět k ED, včetně některých antidepresiv, antihistaminik, léků na krevní tlak, léků proti bolesti a léků na Parkinsonovu chorobu. Pokud máte podezření, že vaše ED souvisí s vašimi léky, promluvte si se svým lékařem. Zeptejte se jich na alternativní léky nebo jiné možnosti léčby. Nepřestávejte brát léky, aniž byste si s nimi nejprve promluvili.

Hubněte a pravidelně cvičte

Obezita je u mnoha mužů faktorem přispívajícím k ED. Snížení nadváhy a pravidelné cvičení může zlepšit váš sexuální život.

Výzkum uvedený v Journal of the American Medical Associationnaznačuje, že pravidelné cvičení a dieta s omezeným příjmem kalorií mohou pomoci léčit ED u obézních mužů. Pravidelné cvičení může také zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví, svalovou sílu a celkovou pohodu. To může pomoci podpořit zdravý sexuální život.

Některé druhy cvičení mohou být obzvláště užitečné. Vědci v časopise Sexuální medicína uvádí, že cvičení pánevního dna může pomoci při léčbě ED. Tato „Kegelova cvičení“ mohou také pomoci při léčbě močové a střevní inkontinence nebo „driblování“.

Zahrajte si se svým partnerem

I když se vám nedaří udržet pevnou erekci, stále můžete dosáhnout orgasmu. I bez pohlavního styku si můžete s partnerem dopřát spoustu sexuální rozkoše. Vše, co potřebujete, je trocha kreativity.

Vzájemná masturbace vám a vašemu partnerovi může pomoci naučit se, co vás oba baví. Ke vzájemné stimulaci můžete použít i sexuální hračky, jako jsou vibrátory. Jak manuální, tak orální stimulace může být velmi zábavná a uspokojující.

A pamatujte, že sex neznamená zůstat ve vaší posteli. Můžete se intimně sblížit při sledování sexy filmu nebo hraní riskantní deskové hry. Buďte dobrodružní a bavte se!

nevzdávej to

Pro většinu lidí je fyzická intimita důležitou součástí šťastného a uspokojujícího vztahu. Je možné mít naplňující sexuální vztah, i když nemůžete udržet erekci.

V některých případech může lékař předepsat léky nebo jinou léčbu k léčbě ED. Můžete mít základní zdravotní stavy, které je třeba řešit. Například ED může být časným varovným signálem srdečního onemocnění.

Pro skutečně uspokojivý a udržitelný sexuální život je důležité pečovat o své celkové zdraví a praktikovat dobrou komunikaci s partnerem. Upravte svá sexuální očekávání, osvojte si zdravé návyky a najděte kreativní způsoby, jak uspokojit potřeby toho druhého.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY