Lupus Remise: Zmizí lupus během remise?

Při správné léčbě může lupus přejít do remise po mnoho let. Ale právě teď neexistuje žádný trvalý lék na lupus.

Lupus je autoimunitní stav, který způsobuje příznaky, jako je bolest, vyrážka, horečka a poškození orgánů. Tento stav je dlouhodobý a v současné době není znám žádný lék. Lidé s lupusem potřebují dlouhodobou léčbu, aby zvládli své příznaky.

Lidé s lupusem však mohou mít dlouhá období bez příznaků. Lupus během těchto období nezmizí, ale příznaky a symptomy ano.

Jak dlouho tato období trvají a jak často k nim dochází, je individuální. Správné léky a léčebný plán jim může pomoci vydržet déle.

Může lupus odejít a vrátit se?

Lupus je chronické onemocnění. Vědci zatím nevyvinuli lék.

Lidé s lupusem však mohou vstoupit do dlouhých období bez příznaků. Tato období se nazývají remise. Během remise příznaky, včetně vyrážky, bolesti a dokonce i markerů lupusu v krvi, zmizí. Ale to neznamená, že lupus je úplně pryč.

Ne každý s lupusem se dostane do remise. U některých lidí s lupusem jsou příznaky vždy přítomny.

Většina lidí musí během remise stále užívat léky. Může však být možné užívat léky v nižších dávkách.

Léky vám mohou pomoci zůstat v remisi déle. Vy a váš lékař můžete spolupracovat na vytvoření nejlepšího léčebného plánu, který vám pomůže zůstat bez příznaků co nejdéle.

Může lupus přejít do trvalé remise?

Někteří lidé jsou schopni zvládnout lupus pomocí léků a mohou zůstat v remisi po velmi dlouhé úseky. Mohou mít jen vzácné vzplanutí příznaků a tato vzplanutí mohou být krátká.

Není však možné, aby se lupus dostal do trvalé remise. Lupus je chronický. Vždy je možné, že se příznaky vrátí.

I když jste roky v remisi, je důležité sledovat sami sebe na příznaky a promluvit si se svým lékařem, než přestanete užívat jakékoli léky.

Chcete se zapojit?

I když jsme ještě neobjevili lék na lupus, výzkum nemoci pokračuje. Pokud chcete vědcům pomoci vyvinout lepší léčbu a najít lék, podívejte se na ClinicalTrials.gov, kde se dozvíte více.

Ujistěte se, že si před zahájením klinické studie vždy promluvíte se svým lékařem, zvláště pokud by to narušilo vaši současnou léčbu lupusu.

Další časté dotazy o remisi lupusu

Více o remisi lupusu se můžete dozvědět přečtením odpovědí na tyto běžné otázky.

Může lupus po těhotenství zmizet?

Lupus po těhotenství nezmizí. Pokud však otěhotníte během remise, je to tak pravděpodobně že zůstanete v remisi po celé těhotenství.

Navíc, i když jste měla aktivní příznaky, když jste otěhotněla, je vzácné, aby se závažné příznaky objevily během těhotenství.

Může lupus po menopauze zmizet?

Hormonální hladiny mohou ovlivnit, jak lidé prožívají lupus. Menopauza může někdy zmírnit příznaky lupusu, ale to není univerzální. I když se symptomy zmírní a období remise se prodlouží, lupus zcela nezmizí.

Zmizí lupus po transplantaci ledviny?

Je běžné, že lidé, kteří podstoupili transplantaci ledviny, zaznamenali snížení příznaků lupusu. Mnoho lidí vidí po transplantaci neustálé zlepšování po celá léta.

Navíc mnoho léků požadovaných po transplantaci ledvin může také pomoci léčit lupus.

Například imunosupresiva mohou vašemu tělu pomoci s vaší novou ledvinou a mohou vás udržet v remisi.

Zmizí lupus s věkem?

Ne. Lupus je chronické onemocnění. Někteří lidé mohou vidět, že jejich příznaky se s věkem snižují, ale lupus nezmizí.

Může být lupus vyléčen, pokud je zachycen brzy?

Lupus se nedá vyléčit. Neexistuje žádná současná léčba, která by mohla tento stav vyřešit, bez ohledu na to, jak brzy je diagnostikován.

Pomocí léků se však lupus dá dobře zvládnout. Mnoho lidí je schopno mít období remise a jsou schopni kontrolovat příznaky.

Odnést

Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které v současné době nemá lék. Léčba lupusu se zaměřuje na zvládnutí příznaků.

Lidé s lupusem však mohou vstoupit do dlouhých období bez příznaků nazývaných remise. Lupus během těchto období nezmizí, ale symptomy a příznaky ano. Během remise je důležité pokračovat v užívání léků na lupus.

Váš lékař s vámi může spolupracovat, aby vám pomohl vytvořit plán léčby, který vám může pomoci dosáhnout déle trvající remise.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY