Mounjaro a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud máte cukrovku 2. typu, možná se budete chtít dozvědět více o Munjaro (tirzepatid). Je to lék na předpis používaný spolu s dietou a cvičením ke kontrole hladiny cukru v krvi u dospělých s diabetem 2.

Mounjaro přichází jako tekutý roztok, který se podává jako injekce pod kůži.

Pokračujte ve čtení podrobností o Mounjaru a nákladech a jak ušetřit peníze na receptech.

Poznámka: Další podrobnosti o Mounjaro naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Mounjaro?

Cena, kterou zaplatíte za Munjaro, se může lišit. Vaše měsíční náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Munjaro, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Munjaro. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Mounjaro ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Mounjaro vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Mounjaro vyžaduje předchozí povolení.

Je Mounjaro dostupné jako generikum?

Mounjaro přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud používáte Mounjaro dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Mounjara. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní zásobu Mounjara, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Mounjaro. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Munjaro?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Munjaro nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Mounjaro Savings Card
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně nákladů na Munjaro za měsíc, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Munjaro zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Závisí moje náklady na Munjaro na mém dávkování?
  • Kolik by se změnily moje náklady na Munjaro, pokud budu mít nárok na jejich program úspory nákladů?
  • Mohu se přihlásit do spořícího programu Mounjaro a snížit tak své náklady, pokud mám Medicare?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY