Nastavení k úspěchu: Novoroční předsevzetí, která se drží

Ovlivňovačka výživy a wellness Amanda Rocchio sdílí své vědecky podložené tipy a triky pro úspěch v novém roce.

Nový rok představuje symbolický nový začátek k posouzení vašich priorit, hodnot a nadějí do budoucna. Je to doba, kdy si miliony lidí dávají předsevzetí a stanovují si cíle na měsíce dopředu.

Podle výzkum, některá z nejčastějších novoročních předsevzetí zahrnují zlepšení fyzického a duševního zdraví. Může být zklamáním, když máte pocit, že se vám nedaří dosáhnout vašich cílů.

Amanda Rocchio, zakladatelka MeowMeix, digitální komunity zaměřené na pomoc lidem převzít proaktivní roli ve svém zdraví, hovořila pro Healthline, aby poskytla svůj pohled na novoroční předsevzetí.

Rocchio, ovlivňovač zdraví, výživy a fitness s více než 1,4 miliony sledujících na Instagramu, sdílí, že existují vědecky podložené tipy a triky, jak nastavit a dosáhnout předsevzetí, abyste dosáhli svého nejlepšího já.

Udělejte si čas na přítomnost

„Mým celkovým cílem je zaměřit se letos na rodinu a být s mým dítětem,“ říká Rocchio.

Rocchio je čerstvou maminkou 5měsíčního miminka. Sdílí, že narození dítěte přesunulo její pozornost z práce na čas strávený s rodinou. Být rodičem posílilo důležitost přítomnosti nejen v rodině, ale i v jiných aspektech jejího života.

Rocchio předsevzetí zahrnují cíle pro její podnikání a její zdravý životní styl. „Režim údržby u těchto dvou věcí je stále hodně práce,“ říká Rocchio. Sdílí, že osobní wellness cíle jsou důležité pro její duševní zdraví.

Jednou z Rocchiových priorit je věnovat 100% všemu, co v tu chvíli dělá. Přítomnost své rodiny pomáhá zajistit, aby mohla být přítomna i při jiných věcech.

Výzkum spojuje všímavost a pozornost s přítomným okamžikem se zlepšením psychického zdraví.

Ale Rocchio uznává, že přítomnost se snadněji řekne, než udělá. „Máme tyto telefony, které jsou dokonalým rozptýlením,“ říká Rocchio. “Především při provozu online komunity mohu být vždy na svém telefonu.”

Jak to Rocchio plánuje řešit? „Jsem trochu realističtější v tom, jak trávím čas a říkám ne více věcem,“ říká Rocchio.

Udělejte prostor pro změnu

Rocchio říká, že je důležité vědět, že když si stanovíte cíl a zjistíte, že se nehodí, nemusíte na něm lpět.

“Je v pořádku pivotovat,” říká.

„Například jsem si myslel, že bych možná chtěl být instruktorem fitness, a tak jsem absolvoval kurz pro učitele jógy, což bylo opravdu skvělé. Pak jsem učil pár hodin. Utratil jsem tyto peníze, udělal všechnu tu práci a pak jsem si uvědomil, že to pro mě není vhodné.“

Tato zkušenost naučila Rocchio, že i když jste utratili nějaké peníze a čas za cíl, pokud to pro vás není to pravé, může to znamenat, že je čas změnit směr, stanovit si nové cíle a „snížit své ztráty“.

Důkazy naznačují, že když se vám nepodaří splnit cíl, můžete zažít zásah do sebevědomí a můžete se obviňovat za to, co vnímáte jako selhání. Přehodnocení vašich citových připoutaností ke konkrétnímu cíli a tomu, co vnímáte jako úspěch, může pomoci snížit frustraci.

Použití „přehodnocení emocí“ a změna toho, jak emocionálně reagujete na situace, vás může vést novým směrem, který může být nakonec vhodnější.

„Jedna věc, kterou jsem se naučil, je, že nemůžete dělat všechno,“ říká Rocchio. “Je možné stanovit více než jeden cíl, ale ujistěte se, že jsou synergické.”

Tip partnera

Novoroční předsevzetí nejsou nutností, ale pokud se rozhodnete stanovit si cíle, malé minicíle vám mohou pomoci zůstat motivovaní a na správné cestě po celý rok. Chcete zlepšit své stravovací návyky? Namísto kompletního přepracování zkuste ke každému jídlu přidat jednu zeleninu. Získejte své produkty prostřednictvím Shipt, aplikace pro doručování založené na členství, která nabízí doručování potravin, zboží z lékáren a další.*

*sponzorováno

Stanovte si malé cíle

“Zbavit se mentality všechno nebo nic, to je číslo jedna.” Může to rychle vést k tomu, že přestanete a budete mít špatný den, říká Rocchio.

„I když si stanovíte vysoké cíle, vždy si připomenu, že něco je lepší než nic. Dívejte se více na týdenní pokrok místo na denní pokrok,“ říká Rocchio.

Jedním z hacků myšlení, které Rocchio používá, je stanovení makro- a mikrocílů. Makrocíle jsou vaše větší celkové cíle a mikrocíle jsou menší cíle.

Rocchio například sdílí, že mikrocíl může zahrnovat něco jako nebýt na telefonu, zatímco trávíte hodinu se svým dítětem nebo cvičíte 3 dny v týdnu.

„Zaměřte se na to, jaké návyky si musíte vytvořit, abyste těchto cílů dosáhli, místo toho, abyste se zaměřovali pouze na cíl samotný,“ říká Rocchio.

Výzkum naznačuje, že ačkoli změna chování může být obtížná, vytvoření akčního plánu k dosažení cíle může vést k lepším výsledkům, než jen jeho stanovení. Akční plán může zahrnovat kde, kdy a jak plánujete dosáhnout svého cíle.

“Jsem velkým fanouškem seznamů,” říká Rocchio. “Pak dostanete dopaminový zásah jen tím, že vyškrtnete věci ze svého seznamu.” Vysvětluje, že pokud máte velký cíl a nemůžete ho měsíce odškrtávat ze seznamu, splnění mikrocílů vám může poskytnout mikrozávan motivace.

Zaměřte se na vděčnost

“Vždy jsem velkým fanouškem deníku vděčnosti, který má ‘Jaké jsou tři věci, které chcete dnes udělat?’ Miluji 5minutový deník.” 5minutový deník je strukturovaný deník vděčnosti založený na pozitivním psychologickém výzkumu. Pomáhá vám začít a ukončit svůj den vděčností a sebereflexí.

Výzkum důsledně spojuje vyšší úroveň vděčnosti se zvýšeným sebeuspokojením a zdravím.

Konzistence je klíčová

„Myslím, že budete překvapeni, když zůstanete konzistentní,“ říká Rocchio.

Sdílí příklad ze svého života. „Pamatujete, když Instagram býval fotografiemi? Pamatujete na ty dny? Teď je to všechno video. Řeknu vám, že jsem nasával video, bylo to opravdu hrozné,“ říká Rocchio.

Ačkoli Rocchio věděla, kde chce být se svým videoobsahem, věděla také, že se tam nemůže dostat přes noc.

„Minulý rok jsem měl za cíl opravdu jen zdokonalovat se ve videu, být konzistentní s videem a pracovat na svých schopnostech mluvit s kamerou. Zpočátku mi to bylo velmi nepříjemné. Nelíbilo se mi, kde jsem byl, ale udělal jsem to a stejně jsem to zveřejnil.“

Asi po 6 měsících si Rocchio všimla, že se její střih a styling zlepšily, a cítila se pohodlněji při hovoru do kamery.

„Je to prostě šílené, jak se dokážete překvapit, když zůstanete konzistentní a protlačíte se do těch částí, kde jste jako: ‚Páni, tohle je mi teď trochu na prd‘,“ říká Rocchio. “Jak se vždy říká, neporovnávejte svůj první den s někým dnem 90 nebo prvním dnem s 360. Musíte začít tím, kde jste.”

Studie ukazují, že vytrvalá práce na úkolu, i když je náročný nebo obtížný, souvisí s lepším výkonem.

Stanovte si cíle, které se dobře propojují

„Rád přemýšlím o stanovení cílů ve třech různých kategoriích – síla tří. Stanovil jsem si své rodinné cíle, své cíle v oblasti duševního zdraví/pohody a pak své pracovní cíle,“ říká Rocchio.

Když uvažujete o cílech pro tyto tři kategorie, Rocchio doporučuje zajistit, aby byly synergické.

Výzkum naznačuje, že když sledujete více cílů, může být vyvážení rodinných a pracovních cílů náročné, což může mít dopad na vaše duševní zdraví. Upřednostňování cílů a dočasné odpojení od jednoho cíle při zaměření na jiný vám může pomoci spravovat více cílů současně.

Přítomnost je jedním z hlavních předsevzetí Amandy Rocchio pro rok 2023 a výzkum potvrzuje, že to může vést k většímu úspěchu při dosahování cílů.

Pokud máte potíže s dodržováním svých cílů, Rocchio také doporučuje stanovit si makro- a mikrocíle, zaměřit se na konzistenci, vymanit se z mentality typu všechno nebo nic a být otevřený věcem změnit, pokud si uvědomíte své současné cíle. nejsou pro vás to pravé.

Když vaše předsevzetí nevyjdou tak, jak jste plánovali, pamatujte, že nejste neúspěšní. Berte tuto zkušenost jako lekci, která vás může vést novým směrem.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY