Opdivo a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby určitých druhů rakoviny, možná se budete chtít dozvědět více o přípravku Opdivo (nivolumab). Je to lék na předpis používaný u dospělých k léčbě určitých druhů:

 • rakovina plic
 • mezoteliom
 • rakovina kůže
 • rakovina močového měchýře
 • klasický Hodgkinův lymfom
 • kolorektální rakovina
 • rakovina jícnu
 • rakovina hlavy a krku
 • rakovina ledvin
 • rakovina jater
 • rakovina žaludku

Je také schválen k léčbě určité formy kolorektálního karcinomu u některých dětí.

Opdivo je dodáván jako tekutý roztok, který se podává jako intravenózní (IV) infuze. Jedná se o injekci do žíly, kterou v průběhu času podává zdravotnický pracovník.

Pokračujte ve čtení podrobností o Opdivo a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Opdivo naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Opdivo?

Cena, kterou zaplatíte za Opdivo, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte. Bude také záležet na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu kliniky nebo ordinace, abyste obdrželi přípravek Opdivo.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Opdivo, včetně nákladů na měsíc nebo rok, promluvte si se svým lékařem nebo poskytovatelem pojišťovny.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Opdivo. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud přípravek Opdivo vyžaduje předchozí povolení a vy ho neobdržíte před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Opdivo vyžaduje předchozí povolení.

Je Opdivo dostupné jako generikum nebo biosimilární?

Opdivo je biologický lék, což znamená, že je vyroben z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Ale na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, biosimilars jsou vyráběna pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Mohu získat pomoc s platbou za Opdivo?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Opdivo nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Informace o podpoře nákladů společnosti Opdivo
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Výrobce Opdivo má pro ty, kteří se kvalifikují, k dispozici několik možností úspory nákladů. Další podrobnosti najdete na webových stránkách BMSSupport nebo zavolejte na číslo 800-861-0048.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Opdivo

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Opdivo a nákladů.

Pokrývá Opdivo Medicare část B?

Ano, Opdivo je obvykle pokryto většinou plánů Medicare Part B. Ale kolik budete platit, závisí na vašich konkrétních výhodách Medicare.

Medicare část B pokrývá 80 % nákladů na schválené služby, jako je návštěva lékaře. Stále však budete mít další kapesné náklady, které budete muset zaplatit za léčbu Opdivo. Pokud máte doplňkové výhody plánu Medicare, mohly by vám pomoci pokrýt zbývající náklady na lék. (Tyto náklady zahrnují spoluúčast, spoluúčast a spolupojištění za způsobilé služby, stejně jako náklady na obdržení každé dávky Opdivo.)

Chcete-li se dozvědět více o svých nákladech na Opdivo s Medicare Part B, zavolejte svému poskytovateli plánu Medicare. Mohou vám říci, kolik můžete očekávat, že zaplatíte z vlastní kapsy.

Liší se cena Opdivo podle pojistného krytí?

Ano. Vaše náklady na Opdivo se mohou lišit v závislosti na tom, zda máte pojištění, a pokud ano, jaké jsou výhody vašeho konkrétního plánu. Například můžete mít nastavenou copay (váš podíl na nákladech) pro Opdivo, nebo možná budete muset zaplatit procento z celkových nákladů na lék.

Vaše náklady na pojištění mohou také záviset na:

 • zda pro lék získáte nějaké požadované předchozí povolení
 • stavu, k jehož léčbě se Opdivo používá
 • váš léčebný plán

Vaše náklady mohou také záviset na tom, zda máte nárok na programy úspory nákladů. Více o programech na úsporu nákladů, které jsou k dispozici u výrobce léků, se můžete dozvědět v části „Mohu získat pomoc s platbou za Opdivo?“ sekce výše.

Chcete-li se dozvědět více o ceně Opdivo s pojištěním, obraťte se na svého poskytovatele tarifu pro podrobnosti.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Opdivo, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Opdivo zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Závisí moje cena za Opdivo na stavu, k jehož léčbě jej používám?
 • Mohly by se mé náklady na Opdivo změnit, pokud se moje dávka zvýší?
 • Byly by moje náklady na Opdivo vyšší, kdybych se léčil na klinice než v ordinaci lékaře?

Chcete-li se dozvědět více o Opdivo, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Opdivo
 • Vše o dávkování Opdivo
 • Nežádoucí účinky Opdivo: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY