Pediatrická GERD medicína

ODSTOUPENÍ RANITIDINU

V dubnu 2020, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) požadoval, aby byly z amerického trhu odstraněny všechny formy ranitidinu (OTC) na předpis i bez předpisu (Zantac). Toto doporučení bylo učiněno, protože v některých ranitidinových produktech byly nalezeny nepřijatelné hladiny NDMA, pravděpodobného karcinogenu (chemikálie způsobující rakovinu). Pokud máte předepsaný ranitidin, poraďte se se svým lékařem o bezpečných alternativních možnostech, než drogu zastavíte. Pokud užíváte OTC ranitidin, přestaňte užívat drogu a promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o alternativních možnostech. Namísto toho, abyste nepoužité ranitidinové produkty odnesli na místo zpětného odběru léků, zlikvidujte je podle pokynů k produktu nebo podle pokynů FDA. vedení.

Všechna miminka čas od času vyplivnou – zvláště po krmení. Děti, které často plivají a mají jiné příznaky, jako je špatný přírůstek hmotnosti, podrážděnost nebo dlouhodobý kašel, však mohou mít gastroezofageální refluxní chorobu (GERD).

U GERD se obsah žaludku, jako je kyselina a jídlo, regurgituje zpět do jícnu. Někdy to může způsobit zvracení vašeho dítěte. To může vést ke špatnému přírůstku hmotnosti a erozi jícnu.

GERD se vyskytuje u kojenců z několika důvodů. Je to však obvykle proto, že dolní jícnový svěrač, který uzavírá jícen ze žaludku, nemusí být dostatečně zralý, aby se správně zavřel.

Stejně jako GERD u dospělých lze GERD u kojenců zvládnout několika způsoby. Váš lékař může nejprve doporučit, abyste provedli změny v krmení, například:

 • přidání rýžového mléka nebo cereálií do kojenecké láhve
 • říhání vašeho dítěte poté, co spotřebovalo jednu až dvě unce mateřského mléka nebo umělé výživy
 • zamezení překrmování
 • držte dítě ve vzpřímené poloze po dobu 30 minut po krmení

Pokud se zdá, že změny v krmení vašemu dítěti nepomáhají, může vám lékař doporučit léky.

Druhy léků

Existuje několik typů léků, které mohou pomoci zmírnit příznaky GERD.

Antacida

Prostředky tlumící žaludeční kyseliny nebo antacidy pomáhají neutralizovat kyselinu ze žaludku. Některé příklady zahrnují Rolaids a Alka-Seltzer. Ačkoli pomáhají zmírnit příznaky, antacida se nedoporučují pro dlouhodobé užívání, protože mohou způsobit komplikace a vedlejší účinky, jako je průjem a zácpa.

Než je dáte svému dítěti, zkontrolujte štítky všech volně prodejných léků. Většina antacid bez předpisu není schválena pro děti mladší dvou let.

Bariéry povrchu sliznice

Slizniční povrchové bariéry nebo pěnidla pomáhají chránit povrch jícnu před žaludeční kyselinou. Jedním z příkladů je Gaviscon, který je schválen pro kojence starší jednoho roku. Hlavními vedlejšími účinky tohoto léku jsou zácpa a průjem.

Žaludeční antisekreční činidla

Žaludeční antisekreční činidla pomáhají snižovat množství kyseliny, kterou žaludek produkuje, a jsou léky GERD nejčastěji předepisované pro kojence. Existují dva druhy antisekrečních látek, které pomáhají snižovat kyselinu v žaludku. Jedná se o antagonisty histaminových H2 receptorů (H2RA nebo H2 blokátory) a inhibitory protonové pumpy (PPI).

H2RAs

Některé běžné H2RA jsou:

 • cimetidin (Tagamet)
 • famotidin (Pepcid)
 • nizatidin (oxid)

Tyto léky začínají rychle fungovat. Obvykle se však nedoporučují pro dlouhodobé užívání u kojenců.

PPI

PPI jsou další třídou léků, které snižují množství kyseliny v žaludku. Některé běžné PPI jsou:

 • esomeprazol (Nexium)
 • omeprazol (Prilosec)
 • lansoprazol (Prevacid)
 • rabeprazol (AcipHex)
 • pantoprazol (Protonix)

PPI jsou obecně účinnější než H2RA a jsou lepší pro hojení jícnu ze žaludečních sekretů. Odborníci doporučují použít co nejmenší denní dávku pro kojence.

PPI nejsou oficiálně schváleny pro obecné použití u kojenců mladších jednoho roku. Esomeprazol však byl nedávno schválen pro použití u kojenců starších jednoho měsíce za určitých podmínek.

Lékař vašeho dítěte může zvážit předepsání těchto léků, pokud se domnívá, že přínosy převažují nad riziky.

Další fakta o lécích GERD

H2RA i PPI snižují množství kyseliny v žaludku. Proto jsou kojenci, kteří užívají tyto léky, vystaveni zvýšenému riziku pneumonie a infekcí gastrointestinálního traktu (GI). Důvodem je, že žaludeční kyselina může pomoci chránit před infekcí.

Dlouhodobé užívání PPI může tělu ztížit vstřebávání vápníku. PPI byly spojeny se zvýšeným rizikem zlomenin kostí u dospělých. Nebyl však proveden výzkum, který by zkoumal souvislost mezi zlomeninami kostí a kojenci.

Úzce spolupracujte se svým lékařem, abyste pochopili výhody a rizika jakýchkoli léků předepsaných vašemu dítěti.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY