Plavix a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud zvažujete možnosti léčby pro zvládnutí určitých druhů srdečních onemocnění, možná se budete chtít dozvědět více o Plavixu (klopidogrel). Je to lék na předpis používaný ke snížení rizika srdečního infarktu a mrtvice u některých dospělých.

Konkrétně může být Plavix předepsán dospělým:

 • s akutním koronárním syndromem, který zahrnuje stavy jako mrtvice nebo nestabilní angina pectoris
 • kteří nedávno prodělali infarkt nebo mrtvici
 • s onemocněním periferních tepen

Plavix se dodává jako tableta, kterou spolknete.

Pokračujte ve čtení podrobností o Plavixu a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Plavixu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Plavix?

Cena, kterou zaplatíte za Plavix, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Plavix, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojišťovny.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Plavix. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Plavix ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Plavix vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Plavix vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Plavix

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Plavix a ceně.

Jaké jsou náklady na Plavix v porovnání s náklady na jeho generickou verzi?

Náklady na značkový Plavix ve srovnání s generickou verzí (klopidogrel) se mohou lišit v závislosti na tom, zda platíte z vlastní kapsy nebo máte pojistné krytí. Obecně je Plavix dražší než klopidogrel.

Pokud máte pojištění, vaše náklady budou záviset na pokrytí vašeho plánu a výhodách. Možná budete moci ušetřit na nákladech na Plavix, pokud se kvalifikujete pro jakékoli programy finančních úspor, jako jsou kupony nebo karty na slevu na léky.

Pokud máte pojistné krytí, zeptejte se svého poskytovatele na případné rozdíly v nákladech mezi značkovou a generickou verzí tohoto léku. Mějte na paměti, že váš plán může pokrývat pouze levnější variantu, pokud pro vás lékař výslovně nepožádá Plavix.

Pokud nemáte pojištění, mohou být vaše náklady na generickou verzi nižší než na značkový Plavix.

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, abyste se dozvěděli více o jakémkoli rozdílu v ceně mezi Plavixem a klopidogrelem. Můžete je také požádat o jakoukoli finanční pomoc, která vám může pomoci zaplatit za vaše recepty.

A nezapomeňte se podívat na „Mohu získat pomoc s platbou za Plavix?“ níže naleznete některé užitečné zdroje.

Kolik stojí Plavix měsíčně?

Náklady na Plavix za měsíc se liší v závislosti na několika faktorech. Například měsíční cena dávky 75 miligramů (mg) může záviset na tom, zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy. Může také záviset na programech úspory nákladů, na které máte nárok, a na tom, kterou lékárnu používáte.

Chcete-li zjistit přesnou cenu přípravku Plavix za měsíc, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud máte pojištění, obraťte se na poskytovatele tarifu.

Kolik stojí Plavix bez pojištění?

Náklady na Plavix bez pojištění se mohou lišit v závislosti na:

 • lékárna, kterou si vyberete k vyplnění svého receptu
 • množství, které jste předepsali (například zásoba na 30 nebo 90 dní)
 • zda splňujete podmínky a žádáte o jakékoli programy úspory nákladů, jako je například copay karta

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, abyste zjistili přesnou cenu přípravku Plavix bez pojištění. Mohou také navrhnout způsoby, které vám pomohou ušetřit na nákladech na tento lék.

Je Plavix dostupný jako generikum?

Plavix je dostupný jako generický lék klopidogrel. Generická verze obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obecně stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Plavix a klopidogrel, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud Vám byl předepsán Plavix a máte zájem místo toho užívat klopidogrel, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Pokud máte pojištění, budete se muset také informovat u svého poskytovatele, protože může pokrývat pouze jedno nebo druhé.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Plavix dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní zásobu Plavixu. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Plavix. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Plavix. A mohli jste dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Plavix?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Plavix nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Plavix, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete muset mluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které zaplatíte za Plavix.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Vztahuje se na značku Plavix moje pojištění?
 • Existují levnější možnosti léčby mého stavu?
 • Jak zjistím, zda mám nárok na programy úspory nákladů pro Plavix?

Chcete-li se dozvědět více o Plavixu, přečtěte si tyto články:

 • Plavix (klopidogrel)
 • Podrobnosti o dávkování pro Plavix
 • Interakce s Plavixem: Alkohol, léky a další

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY