Tento Kegels Trainer je nejzábavnější, jaké bude mít vaše pánevní dno – a já jsem ho vyzkoušel

Vaše pánevní dno je sval

Možná vás překvapí – nebo ne, pokud jste se někdy stali obětí náhodného úniku moči –, že poruchy pánevního dna jsou velmi časté. Podle Státního zdravotního ústavu postihují tolik jako 24 procent amerických žen (a méně často mužů) ve věku 20 let. Symptomy lze snadno ignorovat a zaměnit za situaci „to se stává“, ale léčba může být stejně jednoduchá a účinná jako 10minutové cvičení.

Cvičení pánevního dna je důležité, protože stejně jako svaly ve zbytku těla, i tyto je třeba důsledně procvičovat, aby prospívaly. Nešetřete soustředěním se na tyto svaly na ty „zásadní“ okamžiky, jako když potřebujete zadržet močový měchýř během posledních minut koncertu Beyoncé.

Jsou to také stejné svaly, které používáte při pohlavním styku (a když ženy ejakulují). Takže často, když ženy pociťují bolest při sexu nebo mají problémy s orgasmem, je na vině pánevní dno. Další příznaky, které se mohou objevit, jsou inkontinence, bolesti zad, zácpa a další.

To je místo, kde přichází Elvie a gamifikace Kegelse

Vytvořili Tania Boler a Alexander Asseily – a používá královna fitness Khloe Kardashian – Elvie je vložitelný Kegels trenér, který komunikuje s aplikací ve vašem telefonu a provede vás procesem biologické zpětné vazby. Nejlepší část? Zpětnou vazbu v reálném čase získáte z pohodlí vašeho domova.

Boler se rozhodla vytvořit tento produkt poté, co zažila změny na svém těle po porodu. Poruchy pánevního dna mohou nastat v důsledku porodu, traumatického poranění, věku nebo jednoduše genetiky. „Když jsem zkoumal a mluvil s odborníky, uvědomil jsem si, že nedošlo k žádné velké inovaci,“ vysvětluje Boler.

„Ukázalo se, že poskytování biofeedbacku ženám v reálném čase je nejspolehlivějším způsobem, jak podpořit nasazení a zlepšit výsledky tréninku svalů pánevního dna, ale tato technologie existovala téměř výhradně v nemocnicích.“

Biofeedback je druh fyzikální terapie, která funguje tak, že vám a vašemu tělu pomůže získat větší povědomí o jeho funkcích. Kegelovy pokyny lze snadno najít online, ale pro většinu lidí je téměř nemožné zaznamenat pokrok v reálném čase – nebo i když to dělají správně. V tom mohou pomoci hračky jako Elvie.

Slyšela jsem o Kegelových koulích už dříve (kovové nebo silikonové kuličky vložené do pochvy, aby se svaly mohly chytit), ale nikdy to nebyl trenér, který by mi dal okamžitou zpětnou vazbu, takže mě to okamžitě zaujalo a rozhodl jsem se trenérovi dát vír.

Trenér Kegel, který s vámi mluví jako s každým lidským trenérem

Můj první dojem z trenéra Elvie byl, že balení bylo elegantní a krásné a nabíjecí pouzdro, ve kterém trenér přišel, bylo stejně nádherné. Trenažér je vyroben ze silikonu a zasune se jako tampón s trčícím ocasem. Také vypadá podobně jako oceněný Vibrátor We-Vibe, který Khloe Kardashian podporuje.

Bylo to velmi pohodlné, a přestože jsem trenažér vždy cítil, nikdy mě to nebolelo. Aplikace se připojí k trenérovi pomocí Bluetooth a poté vás provede řadou cvičení, která v podstatě vypadají jako zábavné mobilní hry, ve kterých se snažíte zasáhnout cíle a přeskakovat čáry pomocí Kegelových svalů.

Zjistil jsem, že pokyny jsou jednoduché na dodržování a upřímně řečeno, docela zábavné! Když jsem Kegels vyzkoušel pouze bez jakéhokoli nástroje, bylo opravdu poučné sledovat, jaký účinek ve skutečnosti mám při protahování svalů pánevního dna. Líbilo se mi, že mi to poskytlo tak okamžitou zpětnou vazbu. Aplikace mě také vyzvala, abych si před vložením trenažéru vyzkoušel pohyb rukou, abych si mohl představit, co se děje uvnitř.

Trenér vám také poskytne podrobné tipy, jak zlepšit svůj výkon. Například jsem více tlačila dolů než vytahovala a říkalo mi to, že vytahování by lépe posílilo moje svaly, abych se vyhnul budoucí inkontinenci.

Elvie také sleduje váš pokrok v průběhu času a nastavuje vám trénink vytvořený přímo pro vás se čtyřmi úrovněmi, od tréninku po pokročilé. Můj osobní tréninkový plán zahrnuje tři tréninky týdně, z nichž každý trvá zhruba 10 minut. To je ideální pro ty, kteří nemají čas nebo energii věnovat se dlouhým fyzioterapeutickým sezením.

Kde koupit Kegels trenér

Trenažér Elvie je naprosto fantastický, ale může být trochu drahý prodává se za 199 dolarů. Pokud hledáte levnější alternativu, sada A&E Intimate Pleasures Kegel Set obsahuje čtyři míče různých velikostí pro Kegelovy tréninky a maloobchody. na Amazonu za 24,43 $.

Pokud konkrétně chcete tréninkový aspekt Elvieho, aplikace „myKegel“ vás provede Kegelsovým tréninkem a také vám připomene, abyste trénovali a sledovali váš pokrok v průběhu času. Tato aplikace stojí pouhých 3,99 $ a ačkoli vám nedokáže přesně říct, jak vaše svaly reagují, je to skvělá a cenově dostupnější alternativa k Elvie trenérovi.

I když nemáte poruchu pánevního dna, Kegelovy cviky vám jistě prospějí. Posilování těchto nezbytných svalů vám může nejen pomoci vyhnout se inkontinenci a střevním problémům, ale může také vést k naplňujícím a hlubším orgasmům a snížit bolest při sexu.

Nastavte si denní budík, vezměte si cvičební trenažér a začněte trénovat!


Hannah Rimm je spisovatelka, fotografka a obecně kreativní osoba v New Yorku. Píše především o duševním a sexuálním zdraví a její psaní a fotografie se objevily v Allure, HelloFlo a Autostraddle. Její práci najdete na HannahRimm.com nebo ji následujte Instagram.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY