Vznáší vás Hexahydrocannabinol (HHC)?

Neoficiálně lidé uvádějí, že účinky trvají déle než u běžného THC nebo konopí.

osoba vaping
Dariusz Makowski/EyeEm/Getty Images

Jaká je stručná odpověď?

Ano, hexahydrokanabinol (HHC) vás může dostat nahoru. Ačkoli se o HHC moc neví, uživatelé uvádějí, že způsobuje mírný pocit opojení.

Co je to vlastně HHC?

Rostliny konopí a konopí obsahují desítky kanabinoidů, což jsou chemické látky, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD) jsou příklady kanabinoidů.

Lidé mohou také syntetizovat kanabinoidy – jinými slovy, vytvářet je uměle chemickým procesem.

V roce 1947 vytvořil chemik Roger Adams synteticky kanabinoid HHC. Adams použil přírodní THC k vytvoření HHC.

Chemicky je struktura HHC podobná struktuře THC, kromě toho, že HHC má více vodíku. Na rozdíl od THC nemá HHC v cyklohexylovém kruhu žádné dvojné vazby.

Produkty HHC na trhu téměř jistě obsahují synteticky odvozený HHC. Výzkum naznačuje, že HHC se může přirozeně vyskytovat ve stopových množstvích v rostlinách konopí. Ale není často izolován od jiných kanabinoidů.

V současné době můžete zakoupit produkty HHC od určitých prodejců. Patří mezi ně poživatiny a tinktury, stejně jako vapes.

Jak HHC působí na tělo?

Existuje nedostatek výzkumu o tom, jak HHC ovlivňuje tělo.

Anekdoticky lidé, kteří užívali produkty HHC, uvádějí, že má podobné účinky jako THC nebo konopí obecně. Mnoho lidí tvrdí, že má mírnější účinky než THC, podobně jako delta-8 THC.

Neexistuje však žádný recenzovaný výzkum, který by to podpořil.

Je použití HHC bezpečné?

Existuje jen málo solidních výzkumů, které by ověřovaly bezpečnost HHC. Kvůli nedostatku výzkumu HHC nejsou vedlejší účinky HHC známy. Nevíme, zda má vážné dlouhodobé vedlejší účinky.

HHC je k dispozici ve formě vape. Vapování jakýchkoli produktů, včetně HHC, může vést k vedlejším účinkům a zdravotním problémům. Zdravotní účinky vapingu nejsou dosud dostatečně známé a i bez nikotinu může být vaping nebezpečný.

Existují potenciální výhody používání HHC?

Vzhledem k nedostatku výzkumu o HHC neexistuje shoda v tom, zda může být HHC prospěšné nebo ne.

HHC, stejně jako ostatní kanabinoidy, funguje interakcí s endokanabinoidním systémem. Váš endokanabinoidní systém reguluje důležité tělesné funkce, včetně:

 • spát
 • nálada
 • chuť
 • Paměť
 • rozmnožování a plodnosti

Kanabinoidy ovlivňují endokanabinoidní systém vazbou na endokanabinoidní receptory. HHC se váže na receptory CB1, které jsou většinou ve vašem centrálním nervovém systému.

Nicméně neznáme účinky, které produkuje, když se váže na tyto receptory, ani nevíme, zda to povede k nějakým zdravotním přínosům.

Jsou při užívání HHC možné nežádoucí vedlejší účinky?

Existuje jen malý nebo žádný výzkum vedlejších účinků HHC. Neoficiálně lidé hlásí, že mají podobné vedlejší účinky jako THC.

Krátkodobé vedlejší účinky THC zahrnují:

 • úzkost
 • zmatek
 • potíže s koordinací
 • suchá ústa
 • zvýšená srdeční frekvence
 • nízký krevní tlak
 • ztráta paměti
 • červené oči
 • pomalejší reakční doby
 • únava

Kvůli nedostatku výzkumu o HHC nevíme, zda může způsobit některé nebo všechny výše uvedené vedlejší účinky. Také nevíme, zda je to z dlouhodobého hlediska bezpečné.

Nese užívání HHC rizika?

Možná. Neznáme rizika používání HHC.

Kromě potenciálních vedlejších účinků HHC není trh s kanabinoidy dobře regulován. To znamená, že žádný orgán netestuje produkty HHC, aby ověřil, že obsahují HHC, nebo aby se ujistil, že neobsahují toxiny.

Je HHC legální?

Zákonnost HHC je nejasná.

Někteří tvrdí, že pokud se HHC synteticky vyrábí z konopí, je to federálně legální kvůli Farm Billu z roku 2018. Farm Bill učinil konopí legální v USA a definoval konopí jako obsahující 0,3 % nebo méně delta-9 THC v suché hmotnosti. Farmářský zákon také umožnil legální prodej konopných produktů.

HHC, který najdete v komerčně dostupných produktech, je synteticky odvozený a některé státní zákony omezují prodej syntetických kanabinoidů. Nicméně, protože některé výzkumy říkají, že stopová množství HHC se přirozeně vyskytují v rostlinách, dalo by se namítnout, že HHC není syntetický kanabinoid.

Právě teď není HHC na federální úrovni jmenovitě zakázáno. Může však být moudré sledovat zákony o konopí ve vašem státě, které by mohly omezit HHC a další kanabinoidní produkty.

Co byste měli hledat při výběru produktu?

Pokud se rozhodnete pro nákup produktů HHC, je důležité zvolit kvalitní produkt.

Hledejte produkty HHC vyrobené renomovanou společností, která má prokazatelné zkušenosti s výrobou vysoce kvalitních kanabinoidních produktů a testovaná třetí stranou, což znamená, že je testovala nezávislá laboratoř a vytvořila laboratorní zprávu nebo certifikát o analýze, ke kterému máte přístup. a číst.

Když HHC zkoušíte poprvé, je rozumné nejprve vyzkoušet malé množství a pokud chcete, později ho zvýšit. Tímto způsobem snížíte riziko, že to přeženete.

Další často kladené otázky

Jak dlouho trvá, než se účinky HHC dostaví?

Není to jasné. Ale stejně jako u THC asi záleží na tom, jaký HHC produkt používáte.

Pokud budete vapovat HHC, účinky budou pravděpodobně rychle patrné. Je to proto, že kanabinoidy mohou snadno nasytit vaši krev, jakmile se dostanou do plic.

Pokud používáte poživatiny, bude pravděpodobně trvat déle, než se nakopnete, protože působí přes váš trávicí systém.

Jak dlouho mohou účinky HHC trvat?

Neexistuje žádný výzkum, jak dlouho účinky HHC trvají. Neoficiálně však lidé uvádějí, že účinky trvají déle než u běžného THC nebo konopí – obvykle se cítí déle déle.

Je rozdíl mezi HHC a delta-8?

Ano. Ačkoli anekdoticky někteří uživatelé říkají, že HHC a delta-8 THC mají podobné účinky, HHC a delta-8 THC jsou dvě různé chemické sloučeniny. HHC obsahuje více vodíku než THC.

Je rozdíl mezi HHC a delta-9?

Ano. Uživatelé často říkají, že HHC je o něco mírnější než delta-9 THC. Jsou to však dvě různé chemické sloučeniny.

Je rozdíl mezi HHC a delta-10?

Ano. Delta-10 THC a HHC nejsou dostatečně prozkoumány a jako takové o jejich účincích víme jen málo. Některé neoficiální zprávy však říkají, že HHC má podobné účinky jako delta-10 THC.

Sečteno a podtrženo

HHC je kanabinoid, který lidé obvykle vyrábějí synteticky. Existuje nedostatek výzkumu o bezpečnosti a účincích HHC, což znamená, že nevíme, zda může prospět nebo poškodit vaše zdraví.

Pokud se rozhodnete používat HHC, nezapomeňte si zakoupit produkty testované třetí stranou od renomovaných společností.


Sian Ferguson je spisovatelka zabývající se zdravím a konopím na volné noze se sídlem v Kapském Městě v Jižní Africe. Je zapálená pro to, aby umožnila čtenářům pečovat o své duševní a fyzické zdraví prostřednictvím vědecky podložených, empaticky podávaných informací.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY