Co je koloidní stříbro?

Přehled

Koloidní stříbro je komerčně prodávaný produkt, který obsahuje mikroskopické vločky čistého stříbra. Obvykle jsou vločky suspendovány v demineralizované vodě nebo jiné kapalině. Tato forma je prodávána pro orální použití.

Koloidní stříbro je často nabízeno jako antibakteriální činidlo a místní obvaz na rány. Někteří lidé tvrdí, že dokáže rychleji vyléčit nachlazení, lépe vyléčit tělo a dokonce léčit rakovinu nebo HIV.

Ale skutečně koloidní stříbro posiluje váš imunitní systém? Je to skutečně bezpečné pro každodenní použití? Pokud zvažujete použití koloidního stříbra, pokračujte ve čtení.

Je koloidní stříbro bezpečné?

Koloidní stříbro je oblíbeným produktem v holistických kruzích zdraví.

Ale v 1999 (a znovu O 10 let později vydal Food and Drug Administration (FDA) tiskovou zprávu, v níž uvedl, že neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly jasný zdravotní přínos koloidního stříbra. Spíše existují důkazy o některých rizicích spojených s používáním koloidního stříbra.

Národní institut zdraví (NIH) varuje že lidé užívající koloidní stříbro mohou ve skutečnosti riskovat své dlouhodobé zdraví kvůli produktu, který nezlepšuje imunitu ani nepodporuje hojení.

Pokračují klinické studie použití orálního koloidního stříbra a také použití záporně nabitých nanočástic stříbra pro topické použití na rány.

Rizika a komplikace perorálního koloidního stříbra

Užívání stříbra užívaného ústy nelze doporučit. V průběhu času se koloidní stříbro může usazovat v tkáních vašeho těla a dodávat sliznici a kůži našedlý vzhled. Toto je příznak stavu zvaného argyrie.

Agyria není reverzibilní. Argyrie sama o sobě není nebezpečná a je definována jako „lékařsky benigní“. Jakékoli zabarvení kůže samozřejmě není zrovna vítaným vedlejším efektem.

Koloidní stříbro také zasahuje do vašeho vstřebávání těla některých léků. Patří mezi ně antibiotika a léky na nedostatek štítné žlázy.

Pokud vám bylo předepsáno antibiotikum na bakteriální infekci, užívání koloidního stříbra může zabránit tomu, aby tento předpis účinně fungoval. To znamená, že užívání stříbra by ve skutečnosti udrželo pocit nevolnosti déle.

Kojící a těhotné ženy, které zkoušejí koloidní stříbro jako alternativu k některým lékům na nachlazení a chřipku, by měly mít na paměti, že žádná studie nikdy neprokázala, že koloidní stříbro je bezpečné pro vyvíjející se dítě. Když není prokázáno, že jsou věci bezpečné, nelze je doporučit k použití.

Zdravotní přínosy topického stříbra

Aplikace mastí obsahujících stříbro na kůži přinesla určité výhody. Zdravotní tvrzení topického stříbra zahrnují:

  • antimikrobiální vlastnosti
  • pomáhají při hojení kožních ran
  • možná léčba akné
  • pomoc při léčbě konjunktivitidy u novorozenců

Topické produkty s koloidním stříbrem prohlašují, že jsou antimikrobiálními agens bojujícími proti bakteriím. Nejméně jedna klinická studie naznačuje, že toto tvrzení může být sporné. Jiné studie ukazují jistý slib, když jsou nanočástice stříbra začleněny do obvazů a obvazů na rány.

O koloidním stříbře se také tvrdí, že podporuje hojení kožních ran. Podle a studie z roku 2007Obvazy na rány obsahující stříbro jsou účinnější bariérou proti infekci než jiné produkty, které mají podobná tvrzení.

The NIH také podporuje myšlenku, že koloidní stříbro může být účinným místním obvazem na rány.

Koloidní stříbro je součástí některých přípravků na akné a kosmetiky. Je to také někdy používá se ve složení očních kapek k prevenci konjunktivitidy u novorozenců.

Dokud se koloidní stříbro používá lokálně a v malých množstvích, nepředstavuje velké riziko argyrie.

Jaké jsou formy a dávky koloidního stříbra?

Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) odhaduje, že většina lidí je již vystavena stříbru každý den ve svém prostředí.

Stříbro není vitamín ani minerál, který se přirozeně vyskytuje v těle. Nemusíte se ujišťovat, že dostáváte adekvátní dávku stříbra, ani dělat nic, abyste vynahradili, že jste mu nebyli vystaveni.

Referenční tabulka dávkování vytvořená EPA naznačuje, že vaše denní expozice stříbru – topická, orální nebo environmentální – by neměla překročit 5 mikrogramů na každý kilogram, který vážíte.

Koloidní stříbro je nejběžnější komerční formou jako tekutá tinktura. Většina obchodů se zdravou výživou ho nabízí. Dá se koupit i jako pudr na nanášení na pleť. Někteří lidé si dokonce koloidní stříbro vyrábí sami doma, pomocí speciálního stroje.

Jídlo s sebou

Koloidní stříbro je klasickým příkladem neoficiálních zpráv, které se drasticky liší od vědeckého výzkumu. Vždy mějte na paměti, že perorální koloidní stříbro není produktem, který je regulován FDA.

Společnosti, které tvrdí, že koloidní stříbro je zázračným lékem na nemoci, jako je rakovina a HIV, tak činí bez jakéhokoli klinického důkazu. Existuje mnoho dalších bezpečných možností, jak zůstat zdravý, předcházet nemocem a uzdravit se z nemoci.

Pokud se rozhodnete, že byste chtěli vyzkoušet koloidní stříbro, zkontrolujte, zda neovlivňuje žádné léky, které užíváte. Zvažte místní použití pod vedením zdravotnického pracovníka. Nikdy nepřekračujte dávkování doporučené EPA.

Pokud se u vás kdykoli objeví nežádoucí účinky, jako je nevolnost nebo změna barvy kůže, okamžitě přestaňte koloidní stříbro používat.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY