Jak může hubnutí ovlivnit křečové žíly

Hubnutí může snížit tlak na vaše žíly, pomůže snížit riziko křečových žil a zabrání tomu, aby se ty stávající staly závažnějšími.

Nadváha nebo obezita může zvýšit vaše šance na rozvoj křečových žil. Může také způsobit, že stávající křečové žíly budou bolestivé nebo oteklé.

Pokud splňujete kritéria pro nadváhu nebo obezitu, může být hubnutí pro křečové žíly prospěšné. Pokud již máte střední váhu, její udržení může mít podobné výhody.

Zde je bližší pohled na souvislost mezi hubnutím a křečovými žilami.

Jak může hubnutí zlepšit zdraví žil

Nadváha může způsobit tlak na vaše žíly, ovlivnit průtok krve a přispět k poškození malých chlopní, které udržují vaši krev v pumpě.

Hubnutí pomáhá zmírnit tento nadměrný tlak, což podporuje lepší průtok krve. To může také pomoci snížit tlak na stávající křečové žíly, což může způsobit bolest a nepohodlí.

Hubnutí může také udělat profesionální léčbu křečových žil více efektivní pokud máte obezitu.

Hubnutí může také snížit riziko vzniku závažnějších žilních onemocnění, jako je žilní tromboembolismus, spojený s obezitou.

Změní to křečové žíly?

Ačkoli hubnutí může snížit nepříjemné příznaky spojené s křečovými žilami, nezpůsobí vymizení žil.

K úplnému odstranění křečových žil budete potřebovat profesionální léčbu. Ale pokud máte obezitu, hubnutí může provést tyto léčby více efektivní.

Proč moje žíly po zhubnutí vypadají větší?

Hubnutí má někdy za následek ochablou kůži, díky níž jsou křečové žíly viditelnější. K tomu dochází především na pažích a nohou, kde se žíly mohou jevit znatelnější s menším množstvím tukové tkáně.

Tento účinek může být patrnější, pokud jste výrazně zhubli nebo již měli relativně nízké procento tělesného tuku.

Další tipy pro léčbu křečových žil

Hmotnost je pouze jedním z mnoha faktorů, které ovlivňují křečové žíly.

Chcete-li podpořit celkové zdraví žil, zvažte:

  • nošení kompresních ponožek
  • omezení dlouhodobé sedavé činnosti
  • vyhýbání se kouření
  • jíst vyváženou stravu

To vše může pomoci snížit riziko křečových žil a zabránit zhoršení stávajících.

Pokud chcete zcela odstranit křečové žíly, promluvte si se svým lékařem o svých možnostech.

Metody odstranění křečových žil zahrnují:

  • Skleroterapie: Skleroterapie je minimálně invazivní zákrok a v současnosti nejběžnější způsob odstranění křečových žil. Lékař vstříkne do žil specializovaný roztok, který způsobí jejich rozpad. Obvykle trvá alespoň několik sezení, než úplně vyblednou.
  • Laserové ošetření: Laserová terapie je další minimálně invazivní metoda používaná k léčbě křečových žil. Teplo z laserů je postupně ničí. K zobrazení výsledků může trvat několik sezení.
  • Endovenózní ablace: Jedná se o invazivnější metodu, která se obvykle používá k léčbě křečových žil na nohou. Zahrnuje vytvoření malého řezu na kůži. Poté se k přímému rozbití žil použije radiofrekvenční nebo laserové teplo.
  • Chirurgická operace: To může být volba pro větší žíly nebo ty, které nereagují na jinou léčbu.

Sečteno a podtrženo

Těm, kteří jsou klasifikováni jako lidé s nadváhou nebo obezitou, může hubnutí pomoci zvládnout příznaky křečových žil. Může také zabránit zhoršení stávajících.

K úplnému odstranění žil budete muset podstoupit profesionální proceduru, jako je skleroterapie, laserová léčba nebo endovenózní ablace.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY