Jak prolomit vzorec reverzní cyklistiky

Přehled

Reverzní jízda na kole je typ kojení, kdy kojené děti kojí, když je jejich matka doma. Nejčastěji se tento vzorec vyskytuje kolem 4 nebo 5 měsíců věku. Často se to stává, když se máma vrátí do práce a dítě začne nový plán ošetřování.

Vy i vaše dítě jste pravděpodobně unaveni změnami ve vašem denním rozvrhu. Zpětná jízda na kole může situaci ztížit.

Co se děje při zpětném cyklování?

Termín reverzní cyklování má určité mylné představy. Když vaše dítě vstoupí do tohoto vzorce, většina jeho krmení probíhá, když jste doma. Na druhou stranu vaše miminko pak přes den více spí, když jste v práci. To může vyhodit oba vaše plány spánku. V noci se můžete často probouzet a vaše dítě se může chtít alespoň jednou za noc nakrmit.

Reverzní cyklování se týká pouze kojených dětí. Děti, které pijí umělé mléko, tímto cyklem neprocházejí.

Pracovní rozvrhy

Po porodu si vaše tělo zvykne na produkci mléka v určitou denní dobu. Vaše dítě si zvykne na kojení, kdykoli má hlad.

Když znovu začnete pracovat více než osm hodin denně, může to váš ošetřovatelský vzor zcela vyhodit. Když jste doma s dítětem, většina vašich krmení se pravděpodobně odehrává během dne. Pokud nebudete přes den déle, vaše dítě nemusí tolik jíst. Místo toho mohou počkat, až vás budou moci ošetřovat, až se vrátíte domů.

Chcete-li se dostat na typický osmihodinový pracovní den, můžete zvážit postupné snižování toho, jaký bude váš rozvrh. Si můžete vyzkoušet:

 • vrátit se do práce na částečný úvazek
 • začít znovu pracovat dříve ve čtvrtek nebo pátek (pokud máte o víkendu volno)
 • práce na dálku po část pracovního týdne
 • přivést své dítě do práce (pokud to vaše práce umožňuje)
 • na místě nebo v blízkém centru denní péče, kde můžete strávit pár chvil se svým dítětem, pokud je to možné

Vyhněte se pozdnímu spánku

Zpětná jízda na kole může způsobit, že vaše dítě během dne více spát, takže budete chtít udělat vše pro to, aby nezůstalo celou noc vzhůru. Když uvidíte své dítě po práci, první věc, kterou pravděpodobně udělají, je kojení s vámi.

Vaše dítě pak pravděpodobně bude chtít spát. Ale pro dobro vás obou se tomu snažte co nejvíce vyhnout. Úspěšné přerušené cykly v opačném směru závisí na přísné politice zákazu spánku během pozdních odpoledních a večerních hodin.

Očekávání spánku

Kojené děti mají tendenci přijímat méně kalorií v častějších jídlech, a tak není divu, že vaše ratolest dostane uprostřed noci stále hlad. Ve skutečnosti, když vaše dítě pokračuje ve fázi obráceného cyklu, měli byste očekávat, že se probudí alespoň jednou za noc.

I když to může v konečném důsledku znamenat narušení spánku, je to také ku prospěchu. Podle Dr. Eglashe z University of Wisconsin Hospital and Clinics se hormony prolaktinu snižují, když nekojíte déle než osm hodin.

Prolaktin je zodpovědný za to, že říká vašemu tělu, kolik mléka má produkovat. Nedostatek se může rychle promítnout do nedostatku mléka pro vaše dítě.

Vyhýbání se plánovanému ošetřování

Toto pravidlo se může zdát vyloženě směšné, vezmeme-li v úvahu skutečnost, že musíte během dne přizpůsobit určitou formu rozvrhu, abyste pomohli narušit vzorec zpětného cyklování.

Přesto byste neměli očekávat, že vaše dítě bude dodržovat přísný plán ošetřování, když jste spolu doma. Během prvních šesti měsíců života průměrné dítě spotřebuje 25 až 35 uncí mléka každých 24 hodin.

Pokud vaše dítě nedostává dostatek mléka, když jste pryč, je pochopitelné, že má hlad a chce jíst.

Kdy si dělat starosti

Překonání vzoru zpětného cyklování může chvíli trvat. Možná zjistíte, že vaše dítě nejí přes den tolik a pak si to vynahrazuje v noci, když jste doma.

Tento vzorec je však dočasný a neměl by mít žádné dlouhodobé následky. Zavolejte svého lékaře, pokud vaše dítě vykazuje některý z následujících příznaků:

 • extrémní únava
 • letargie
 • ztráta váhy
 • tmavě žlutá moč
 • výrazný pokles počtu zašpiněných plen za den
 • spí celou noc i přes vynechané krmení

Odnést

Zpočátku může být prolomení reverzních cyklistických vzorců boj. Je důležité mít trpělivost jak se sebou, tak s miminkem. Pamatujte, že během této fáze pro vás oba fyzicky dochází k mnoha změnám.

Pokud se vracíte do práce, změny v denních plánech mohou přidat další stres. Udělejte vše po několika krocích a nezapomeňte se trochu uvolnit. Pokud máte nějaké obavy o zdraví vašeho miminka a konzumaci mléka, promluvte si se svým dětským lékařem nebo laktační poradkyní.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY