Jak se botox používá pro injekce do rtů?

Co dokáže botox?

Injekce botulotoxinu typu A (Botox) do oblasti rtů může poskytnout několik kosmetických výhod nebo zlepšení.

Botox je kosmetická forma botulotoxin, chemická látka, která může dočasně oslabit nebo paralyzovat vaše svaly. Jedno kolo injekcí může způsobit uvolnění svalů asi tři měsíce.

Při injekci do oblasti rtů může Botox pomoci:

 • minimalizuje záhyby v oblasti horního a spodního rtu
 • zvedněte koutky úst
 • odstraňte loutkové linky nebo linky, které směřují dolů z koutků vašich úst
 • opravte „gumovitý“ úsměv
 • zvýraznění horního rtu, také známé jako „botox lip flip“

Jak botoxové injekce na rty změní vzhled vašich rtů, závisí na tom, kam byly aplikovány. Například v případě „Botox lip flip“ chemikálie uvolňuje svaly kolem vašich rtů a způsobuje jejich zkroucení. Díky tomu mohou vypadat větší.

Ve většině případů injekce botoxu obvykle trvají asi 10 až 15 minut. Injekce nejsou považovány za chirurgický zákrok a poté není potřeba žádná doba na zotavení. Ihned po domluvě byste měli být schopni pokračovat ve svých obvyklých činnostech.

Čtěte dále a zjistěte, zda vám botoxové injekce mohou pomoci dosáhnout výsledků a vzhledu, po kterém toužíte pro vaše rty.

Jak funguje „Botox lip flip“?

„Botox lip flip“ je procedura prováděná botoxovými injekcemi, aby vaše rty vypadaly větší.

Za tímto účelem váš dermatolog nebo plastický chirurg vstříkne několik jednotek botoxu do horní střední části horního rtu. Když se svaly uvolní, váš ret se stočí nahoru. To prodlouží váš horní ret, takže bude vypadat větší, aniž by ve skutečnosti přidal nějaký objem.

Pokud chcete přidat baculatost, poraďte se se svým dermatologem nebo plastickým chirurgem o přidání injekce výplně rtů. Můžete se rozhodnout pouze pro výplň na rty, nebo použít botox a výplně na rty pro dramatický plnicí efekt.

Pokud se rozhodnete kombinovat procedury, váš lékař pravděpodobně použije botox k vytvoření ret flip a výplněkyselina hyaluronová (Restylane nebo Juvederm) pro dodání baculatosti. Tento efekt obvykle trvá dva až tři týdny, takže je oblíbenou volbou pro zvláštní příležitosti.

Jaká je technika botoxu pro „gumovitý“ úsměv?

Možná jste také vzhlédli k nafouknutí rtů jako k léčbě „gumovitého“ úsměvu. Pokud se při úsměvu objeví dásně nad horními zuby, je to považováno za „gumovité“. Někteří lidé mohou také zobrazovat malý nebo žádný horní ret, když se usmívají. Technika zmenšení gumovitého úsměvu je podobná botoxovému převrácení rtu.

Za tímto účelem vám lékař vstříkne botox do oblasti rtu známé jako Amorův luk. To je střed vašeho horního rtu, kde je orbicularis oris sval. Toto je sval, se kterým pracujete, když našpulíte rty.

Botox uvolní vaše svaly a způsobí, že se vaše rty mírně zvlní. Když se usmíváte, vaše uvolněné svaly vám pomohou zakrýt dásně a umožní vám ukázat více rtů. Díky tomuto efektu budou vaše rty vypadat větší.

Nicméně, stejně jako před „botoxem lip flip“, měli byste se poradit se svým dermatologem nebo plastickým chirurgem, pokud chcete přidat objem rtům.

Co dalšího můžete použít na plumping rtů?

Plumping rtů se primárně provádí z estetických důvodů, ať už jde o snížení vzhledu gumovitého úsměvu nebo dosažení plnějších rtů. Někteří dospělí mohou mít také zájem o vyhlazení rtů, aby čelili účinkům stárnutí, protože plnost rtů se může s věkem snižovat. Botox tento problém nevyřeší, ale injekční výplně na rty ano.

Existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat při rozhodování o správné výplni rtů pro požadované výsledky. Některé oblíbené injekční přípravky na rty používají přísady, jako je kyselina hyaluronová. Tyto zahrnují:

Injekce a výplně Účinek Jak dlouho to trvá?
Juvederm Ultra nebo Restylane Silk Dodává přesně tolik objemu, aby vyhladil linky; je ideální pro lidi, kteří nechtějí dramatický efekt. asi 6 měsíců, ale méně, pokud hodně pohybujete ústy, protože pohyby odstraňují injekce
Běžný Restylane nebo Juvederm Ultra Plus Nabízí nejdramatičtější vyplňující a zvětšující efekt. asi 6 měsíců, ale déle, pokud se provádí společně s botoxem
Restylane Refyne a Restylane Defyne Vytváří přirozený vzhled, aniž by vypadal přehnaně. cca 6-12 měsíců
Volbella Je to jemné a přirozené. asi 2 roky

Botox a další injekce do rtů jsou účinné pro to, k čemu jsou určeny. Každá vám však poskytne jiné výsledky. Je důležité, abyste své možnosti a požadované výsledky probrali se svým lékařem, abyste určili, která léčba je pro vás vhodná.

Pokud byste chtěli něco trvalejšího, zeptejte se svého lékaře na výplně rtů, které používají tuk nebo jiné látky. Tyto možnosti vyžadují chirurgický zákrok, který může zvýšit riziko možných komplikací.

Co takhle použít botox k vyhlazení linek a vrásek rtů?

Primárním kosmetickým použitím botoxových injekcí je snížení nebo dočasné odstranění linek a vrásek na obličeji, včetně oblasti rtů.

Linky a vrásky na rtech se přirozeně vyvíjejí v průběhu času v důsledku:

 • smějící se
 • usmívající se
 • mračit se
 • líbání
 • kouření
 • stárnutí

Pokud si přejete zredukovat linky, poraďte se o svých možnostech s dermatologem nebo plastickým chirurgem. Mohou vám doporučit injekční výplně na rty, pokud chcete také přidat baculatost.

Jaké jsou možné vedlejší účinky a rizika používání botoxu?

Botox a další injekce do rtů jsou považovány za bezpečné, pokud je provádí licencovaný lékař. Všichni lékaři jsou povinni dodržovat bezpečnostní pokyny stanovené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Nicméně použití botulotoxinu v periorální oblasti (kolem rtů) je stále považováno FDA za „off-label“.

Bez ohledu na to můžete po postupu stále zaznamenat mírné vedlejší účinky. Ty obvykle trvají několik dní a mohou zahrnovat:

 • necitlivost v místě vpichu
 • modřiny v místě vpichu
 • otok, který může způsobit, že se vaše rty dočasně zdají větší, než byste očekávali
 • něha
 • bolest hlavy
 • nevolnost

Existují určitá rizika specifická pro injekce kolem úst. Například relaxační efekt, který oslabuje svaly rtů a snižuje výskyt vrásek, může také bránit vaší schopnosti svraštit, líbat, pískat a sát brčka. Může to dokonce ovlivnit vaši řeč a výslovnost. Někteří lidé hlásí, že si nechtěně kousají rty.

Vzácné, ale závažné nežádoucí účinky jsou také možné, pokud se botox přesune z cílového svalu do jiných míst ve vašem těle.

Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud začnete pociťovat:

 • celková svalová slabost
 • potíže s dýcháním
 • potíže s mluvením
 • potíže s polykáním
 • zrakové poruchy

Botoxové injekce byste neměli používat, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během následujících tří měsíců.

Kolik stojí injekce do rtů?

Botoxové injekce a výplně jsou často považovány za „přirozené“ estetické procedury, protože nezahrnují jít pod nůž. Výsledky jsou také dočasné, trvají od dvou týdnů do šesti měsíců nebo déle.

Pokud uvažujete o botoxových injekcích, možná budete chtít také přemýšlet o dlouhodobých nákladech.

Pojištění obvykle nepokryje botox nebo jiné injekce do rtů, pokud se nepoužívají pro terapeutické účely. Počítejte s tím, že si kosmetické ošetření zaplatíte z vlastní kapsy.

Cena jednoho sezení závisí na typu použité injekce a použitém množství. Může se také lišit podle místa. To znamená, že některé léčby mohou stát pouhých 50 USD, zatímco jiné dosahují až 1 500 USD. Konkrétní postavu vám může poskytnout váš dermatolog nebo plastický chirurg.

Promluvte si se svým lékařem

Pokud máte zájem o botoxové injekce, poraďte se se svým lékařem nebo lékařem. Ujistěte se, že jste si přečetli recenze od bývalých a současných zákazníků a požádejte o zobrazení fotografií před a po všech procedurách, o kterých uvažujete.

Nebojte se klást otázky, dokud nebudete spokojeni s lékařem nebo chirurgem, kterého si vyberete! Je důležité, aby rozuměli výsledku, který od postupu chcete.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY