Jak skrýt nebo se zbavit roztřepených konečků

Co způsobuje roztřepené konečky?

Roztřepené konečky vznikají, když jsou konečky vlasů suché, lámavé a roztřepené. Mohou připomínat konec rozmotaného provazu.

Vystavení extrémním povětrnostním podmínkám a technikám péče o vlasy, jako je fénování, rovnání a ondulace, mohou způsobit roztřepené konečky. Jsou také způsobeny chemickými vlasovými přípravky. S tolika lidmi, kteří denně používají vlasové produkty, jsou roztřepené konečky běžné. Roztřepené konečky bude někdy řešit téměř každý.

Jak se zbavit roztřepených konečků

Roztřepené konečky nelze opravit. Jediný spolehlivý způsob, jak se jich zbavit, je odříznout je.

Nejnovějším trendem, jak se zbavit roztřepených konečků, je proces zvaný velaterapia, také známý jako řezání svíčkou. Tento proces se proslavil poté, co supermodelka Alessandra Ambrosio zveřejnila na Instagramu snímek, na kterém její stylista drží svíčku u vlasů.

Stříhání svíčky vyžaduje zkroucení části vlasů a spálení do poloviny zapálenou svíčkou. Předpokládá se, že spálením vašich roztřepených konečků může vytvořit pečeť, která pomůže chránit konečky před opětovným roztřepením. Přesto se někteří odborníci na péči o vlasy obávají, že může skutečně způsobit roztřepené konečky a poškodit vlasové folikuly.

Chcete-li si řezání svíček vyzkoušet, vyhledejte pomoc zkušeného odborníka. Pokud budete metodu provádět sami, může dojít ke spálení vlasů nebo pokožky.

Masky na vlasy se často prodávají jako kúra na roztřepené konečky. Přestože vlasy hydratují a mohou pomoci zakrýt roztřepené konečky nebo jim předcházet, nezmizí je.

Jak zamaskovat roztřepené konečky

Vlasové masky jsou hloubkové kondicionéry, které pomáhají obnovit vlhkost vlasů a posilují vlasové stonky. Jsou skvělé pro zakrytí roztřepených konečků a zlepšení celkového vzhledu vlasů.

Bezoplachové kondicionéry se obvykle aplikují na čisté, jemně ručníkem vysušené vlasy. Rozdělení vlasů během aplikace vám může pomoci správně aplikovat kondicionér od kořínků ke konečkům.

Masky na vlasy a bezoplachové kondicionéry seženete ve většině drogerií a kosmetických obchodů, nebo si můžete vyrobit vlastní.

Při přípravě vlastního kondicionéru zvolte ingredience, které pomáhají vyživovat vaše vlasy:

Sladký mandlový olej

Olej ze sladkých mandlí, extrahovaný z mandlí, hydratuje a nezatěžuje vlasy. Lze jej použít čistý jako bezoplachový kondicionér nebo vetřít do vlhkých vlasů. Bonus navíc? Voní to úžasně!

panthenol

Panthenol je vedlejším produktem kyseliny pantotenové (vitamín B-5). Pomáhá posilovat vlasy, udržovat vlhkost a zlepšuje strukturu poškozených vlasů. Panthenol je často hlavní složkou mnoha vlasových masek a kondicionérů.

arganový olej

Bohatý arganový olej pochází z jader arganových stromů pocházejících z Maroka. Arganový olej hloubkově hydratuje a dodává vlasům lesk. Chcete-li použít arganový olej na roztřepené konečky, vetřete několik kapek do vlhkých nebo suchých vlasů a pročešte.

Podívejte se: Jak používat olivový olej pro péči o vlasy »

Jak zabránit roztřepeným konečkům

Je těžké zabránit roztřepeným konečkům. Přesto existují věci, které můžete udělat pro snížení jejich frekvence a závažnosti.

Některé účesy, jako jsou culíky a zkroucení vlasů, mohou způsobit roztřepené konečky. Omezení toho, jak často tyto účesy nosíte, a používání měkčích spon do vlasů může pomoci předejít poškození.

Zjistěte více: Výhody biotinu »

Jsou někteří lidé náchylnější k roztřepeným konečkům?

Přestože roztřepené konečky může dostat každý, více ohroženi mohou být lidé afrického původu. Podle roku 2015 studie, Vlasy s afro texturou jsou obzvláště náchylné k poškození. To je způsobeno umístěním jeho oválných vlasových stvolů.

Má také přirozené retro zakřivení vlasových folikulů, pomalejší růst vlasů a menší hustotu vlasů. Tyto faktory způsobují, že vlasy s afro texturou jsou křehčí a náchylnější k lámání, stejně jako k tvorbě uzlů a roztřepených konečků.

U žen procházejících menopauzou se také může objevit více roztřepených konečků. Jak hladiny estrogenu klesají, přirozené oleje produkované ve vlasové pokožce ubývají. Vlasy mohou být sušší a pravděpodobnější, že se lámou.

Sečteno a podtrženo

Obecně platí, že roztřepené konečky mohou ovlivnit vzhled vašich vlasů a pokud je ponecháte neupravené, mohou způsobit jejich dlouhodobé poškození.

Pokud jde o roztřepené konečky, je klíčová prevence. I když možná nemáte v úmyslu eliminovat své stylingové nástroje, jejich používání o něco méně a udržování vlasů v dobré kondici může pomoci zabránit lámání vlasů.

Pokračujte ve čtení: 9 triků pro zdravější a plnější vlasy »

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY