Nexletol a náklady: Co potřebujete vědět

Nexletol (kyselina bempedoová) je lék na předpis používaný k léčbě vysokého cholesterolu u některých lidí. Cena Nexletolu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Nexletol je tableta na předpis používaná k léčbě vysokého cholesterolu u dospělých s následujícími stavy:

  • heterozygotní familiární hypercholesterolémie
  • ateroskleróza (druh onemocnění srdce)

Pro tato použití se Nexletol používá v kombinaci se statinem, cvičením a dietou s nízkým obsahem cholesterolu.

Další podrobnosti o Nexletolu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Nexletol?

Cena, kterou zaplatíte za Nexletol, se může lišit. Může to záviset na vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Nexletol, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Nexletol. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud přípravek Nexletol vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda přípravek Nexletol vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Nexletolu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Nexletolu a ceně.

Má výrobce Nexletolu k dispozici kupón?

Výrobce léků Nexletol má program podpory pacientů s názvem NEXSTEP pro lidi se soukromým pojištěním. Program může být schopen nabídnout copay kartu pro ty, kteří se kvalifikují.

Pokrývá Nexletol Medicare?

Je to možné. To závisí na vašem konkrétním plánu Medicare a výhodách pokrytí drogami. Pokud máte plán Medicare část C nebo část D s pokrytím léků na předpis, obraťte se na svého poskytovatele plánu. Mohou vám poskytnout podrobnosti o vašich výhodách, včetně toho, zda je Nexletol pokryt a kolik byste za něj zaplatili. Mohou vám také říci, zda pro tento lék existují nějaké požadavky na předchozí povolení.

Váš lékař nebo lékárník vám může poskytnout více informací o pokrytí Nexletolem Medicare.

Je Nexletol dostupný jako generikum?

Nexletol přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Nexletol dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní dodávku Nexletolu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Nexletol. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Nexletol. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Nexletol?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Nexletol nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NEXSTEP
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Nexletol, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Nexletol.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Existují jiné léky, které léčí můj stav, které by mohly stát méně?
  • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit léky?
  • Pokryje můj plán Medicare Nexletol?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY