Podrobnosti o dávkování pro Armor Thyroid

Armor Thyroid (štítná žláza) je lék na předpis, který se používá k léčbě určitých typů onemocnění štítné žlázy. Lék se dodává jako perorální tableta. Obvykle se užívá jednou denně.

Armor Thyroid se používá u dospělých a některých dětí k léčbě:

 • hypotyreóza
 • uzliny na štítné žláze a struma
 • rakovina štítné žlázy

Aktivní složkou přípravku Armor Thyroid je štítná žláza, která pochází z prasečí (prasečí) štítné žlázy. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Armor Thyroid patří do skupiny léků nazývaných hormony štítné žlázy. Tento článek popisuje dávkování přípravku Armor Thyroid, stejně jako jeho silné stránky a jak jej užívat. Chcete-li se dozvědět více o Armor Thyroid, přečtěte si tento podrobný článek.

Poznámka: Armor Thyroid je k dispozici ještě předtím, než Food and Drug Administration (FDA) zahájil proces schvalování léků. Z tohoto důvodu nebyl lék schválen FDA. Chcete-li se o tom dozvědět více, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké je dávkování Armor Thyroid?

Tato část popisuje obvyklé dávkování přípravku Armor Thyroid. Pokračujte ve čtení pro další podrobnosti o dávkování Armor Thyroid.

Jakou formu má Armor Thyroid?

Armor Thyroid je dostupný jako perorální tableta.

Jaké silné stránky má Armor Thyroid?

Armor Thyroid přichází v následujících silných stránkách:

 • 15 miligramů (mg)
 • 30 mg
 • 60 mg
 • 90 mg
 • 120 mg
 • 180 mg
 • 240 mg
 • 300 mg

Jaké jsou obvyklé dávky přípravku Armor Thyroid?

Váš lékař vám pravděpodobně zahájí nízkou dávku a časem ji upraví, abyste dosáhli správného množství pro vás. Nakonec předepíšou nejmenší dávku, která poskytuje požadovaný účinek.

Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování při hypotyreóze

U dospělých s hypotyreózou je typická počáteční dávka přípravku Armor Thyroid 30 mg užívaná jednou denně. Váš lékař může zvýšit vaši dávku o 15 mg každé 2–3 týdny.

Dávkování u uzlíků štítné žlázy a strumy

Pokud jste dospělý a užíváte Armor Thyroid na uzly štítné žlázy a strumu, váš lékař určí nejlepší dávkování, aby se vaše hladiny hormonu stimulujícího štítnou žlázu (TSH) dostaly do požadovaného rozmezí. Váš lékař může upravit dávku v průběhu času na základě vašeho léčebného plánu.

Dávkování pro rakovinu štítné žlázy

Pokud jste dospělý a užíváte Armor Thyroid na rakovinu štítné žlázy, váš lékař určí nejlepší dávkování, aby se vaše hladiny TSH dostaly do požadovaného rozmezí. V případě potřeby vám lékař dávku v průběhu času upraví na základě vašeho léčebného plánu.

Jaké je dávkování přípravku Armor Thyroid pro děti?

Armor Thyroid se používá k léčbě určitých onemocnění štítné žlázy u některých dětí. Podrobnosti viz níže.

Dávkování při hypotyreóze

U dětí s hypotyreózou vypočítá jejich lékař správné dávkování v závislosti na věku dítěte a tělesné hmotnosti v kilogramech (kg). Další informace naleznete v tabulce níže.

Věk dítěte Dávkování podle hmotnosti Průměrný rozsah dávkování
mladší 6 měsíců 4,8–6 mg/kg jednou denně 15–30 mg jednou denně
6 měsíců až méně než 1 rok 3,6–4,8 mg/kg jednou denně 30–45 mg jednou denně
1–5 let 3–3,6 mg/kg jednou denně 45–60 mg jednou denně
6–12 let 2,4–3 mg/kg jednou denně 60–90 mg jednou denně
starší 12 let 1,2–1,8 mg/kg jednou denně více než 90 mg jednou denně

Dávkování u uzlíků štítné žlázy a strumy

U dětí s uzly štítné žlázy a strumou jejich lékař určí, jaká je pro ně nejlepší dávka přípravku Armor Thyroid. Jejich lékař v případě potřeby upraví dávkování na základě hladin hormonů štítné žlázy vašeho dítěte.

Dávkování pro rakovinu štítné žlázy

U dětí s rakovinou štítné žlázy určí jejich lékař dávku Armor Thyroid, která je pro ně vhodná. Jejich lékař v případě potřeby upraví dávkování na základě hladin hormonů štítné žlázy vašeho dítěte.

Další informace o dávkování Armor Thyroid pro děti vám poskytne dětský lékař nebo lékárník.

Používá se Armor Thyroid dlouhodobě?

Ano, Armor Thyroid se obvykle používá jako dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař zjistíte, že je to bezpečné a účinné pro váš stav, pravděpodobně to budete brát dlouhodobě.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávka přípravku Armor Thyroid, kterou jste předepsali, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • typ a závažnost onemocnění, k jehož léčbě používáte Armor Thyroid
 • tvůj věk
 • vaše tělesná hmotnost v kilogramech (kg)
 • reakce vašeho těla na Armor Thyroid
 • výsledky testů, které měří funkci štítné žlázy

 • jiné drogy, které užíváte

Jak se přípravek Armor Thyroid užívá?

Armor Thyroid je dostupný jako perorální tableta. Pokud máte potíže s polykáním tablet, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu léků užívat.

Armor Thyroid budete užívat jednou denně, 30–60 minut před prvním jídlem. Měli byste se snažit užívat lék každý den přibližně ve stejnou dobu. To pomáhá udržovat stabilní hladinu drogy ve vašem těle.

Informace o expiraci, uchovávání a likvidaci přípravku Armor Thyroid získáte u svého lékaře nebo lékárníka.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mají velký tisk
 • používat Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Informujte svého lékárníka, pokud máte potíže s otevíráním lahviček s léky. Mohou mít tipy, jak pomoci, nebo mohou být schopni dodat Armor Thyroid ve snadno otevíratelné nádobě.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku přípravku Armor Thyroid, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je však téměř čas na další dávku, vynechejte vynechanou dávku a vezměte si další dávku v obvyklou dobu. Pokud si nejste jistý/á, zda máte užít vynechanou dávku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku přípravku Armor Thyroid včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Pokud potřebujete pomoc se zapamatováním schůzek, zkuste si nastavit budík nebo si do telefonu stáhnout aplikaci pro připomenutí.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více přípravku Armor Thyroid, než Vám předepsal lékař, protože to může vést ke škodlivým účinkům.

Příznaky předávkování

Příznaky způsobené předávkováním mohou zahrnovat:

 • zvýšený krevní tlak
 • rychlý srdeční tep
 • vysoká hladina cukru v krvi
 • noční pocení
 • nespavost

Co dělat v případě, že si vezmete příliš mnoho Armor Thyroid

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho Armor Thyroid. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Armor Thyroid.

Je dávkování Armor Thyroid podobné dávkování Synthroid a Cytomel?

Formy a jak často užíváte jednotlivé léky jsou podobné. Armor Thyroid, Synthroid (levothyroxin) a Cytomel (liothyronin) jsou všechny perorální tablety užívané jednou denně.

Dávka v miligramech pro každý lék se liší. Váš lékař vám předepíše lék a dávkování, které je pro vás to pravé.

Chcete-li se dozvědět více o srovnání těchto léků, promluvte si se svým lékařem.

Jak dlouho trvá, než začne Armor Thyroid fungovat?

Armor Thyroid začne fungovat po první dávce. Vzhledem k tomu, jak droga funguje, pravděpodobně nebudete cítit, že droga působí ve vašem těle. Váš lékař vás však bude během léčby sledovat, aby zkontroloval, zda lék působí na léčbu vašeho stavu. Pravděpodobně nařídí testy ke kontrole hladin hormonů štítné žlázy několik týdnů po zahájení léčby. Poté si tyto testy necháte udělat v určitých časech během léčby Armor Thyroid.

Máte-li další otázky ohledně toho, co můžete očekávat od léčby Armor Thyroid, promluvte si se svým lékařem.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem. Pokud vám lékař doporučí Armor Thyroid, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Armor Thyroid bez doporučení lékaře. Armor Thyroid užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

 • Budu muset přijít na návštěvu do ordinace pokaždé, když se mi zvýší dávka?
 • Je bezpečné zastavit Armor Thyroid, když beru nejnižší dávku?
 • Ovlivnilo by jiné dávkování moje riziko nežádoucích účinků Armor Thyroid?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Prohlášení: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY