Podrobnosti o dávkování pro Leqvio

Úvod

Pokud máte určité druhy vysokého cholesterolu, může vám lékař doporučit Leqvio jako možnost léčby. Je to lék na předpis používaný ke snížení cholesterolu s nízkou hustotou lipoproteinů (LDL) (známého jako „špatný“ cholesterol) u dospělých s následujícími stavy:

  • heterozygotní familiární hypercholesterolémie
  • aterosklerotické kardiovaskulární onemocnění (srdeční onemocnění související s vysokým LDL cholesterolem)

Váš lékař vám pravděpodobně také předepíše statin a doporučí vyváženou stravu během léčby přípravkem Leqvio.

Účinnou látkou přípravku Leqvio je inclisiran. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Leqvio je tekutý roztok, který se dodává v předplněné injekční stříkačce. Podává se jako injekce pod kůži zdravotnickým pracovníkem.

Tento článek popisuje dávkování přípravku Leqvio, jeho sílu a způsob, jakým jej budete přijímat. Chcete-li se dozvědět více o Leqvio, přečtěte si tento podrobný článek.

Poznámka: Tento článek popisuje obvyklé dávkování Leqvio, které poskytuje výrobce léků. Ale váš lékař vám předepíše dávkování, které je pro vás to pravé.

Schválení FDA

Food and Drug Administration (FDA) schválil Leqvio v roce 2021. Je to druh léku nazývaný malá interferující RNA (siRNA) a byl to první lék na siRNA schválený ke snížení LDL cholesterolu. Funguje tak, že vaše jaterní buňky absorbují LDL cholesterol z vašeho krevního oběhu.

Jaké je dávkování přípravku Leqvio?

Tato část obsahuje informace o obvyklém dávkování přípravku Leqvio.

Poznámka: Tato tabulka zdůrazňuje základy dávkování Leqvio, měřeno v miligramech na mililitr (mg/ml). Určitě si přečtěte další podrobnosti.

Forma Leqvio Síla Leqvio Dávkování Frekvence
jednodávková předplněná injekční stříkačka 284 mg/1,5 ml 284 mg jednou injekčně 1. den, ve 3 měsících, poté každých 6 měsíců

Jakou formu má Leqvio?

Leqvio je tekutý roztok, který se dodává v jednodávkové předplněné injekční stříkačce. Podává se jako injekce pod kůži zdravotnickým pracovníkem.

Jakou sílu má Leqvio?

Leqvio se dodává v jedné síle 284 mg na 1,5 ml kapalného roztoku.

Jaké je obvyklé dávkování přípravku Leqvio?

Níže uvedené informace popisují nejčastěji používané nebo doporučené dávkování. Váš lékař vám však předepíše správné množství, které bude odpovídat vašim potřebám.

Dávkování u heterozygotní familiární hypercholesterolémie

Doporučená dávka přípravku Leqvio pro heterozygotní familiární hypercholesterolémii je 284 mg podávaných jednou injekčně. Druhou dávku přípravku Leqvio dostanete o 3 měsíce později a poté každých 6 měsíců.

Dávkování pro srdeční onemocnění související s vysokým LDL cholesterolem

Doporučená dávka přípravku Leqvio pro srdeční onemocnění související s vysokým LDL cholesterolem je 284 mg podaných jednou injekčně. Druhou dávku přípravku Leqvio dostanete o 3 měsíce později a poté každých 6 měsíců.

Používá se Leqvio dlouhodobě?

Ano, Leqvio je obvykle dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař určíte, že je pro vás bezpečný a účinný, pravděpodobně jej budete dostávat dlouhodobě.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování přípravku Leqvio.

Je dávkování přípravku Leqvio založeno na tělesné hmotnosti?

Ne, Leqvio se nedávkuje na váhu. Doporučená dávka je 284 miligramů (mg) pro každého bez ohledu na jeho hmotnost.

Existuje dávkování přípravku Leqvio pro kojence nebo starší děti?

Ne, přípravek Leqvio nebyl schválen Food and Drug Administration (FDA) pro použití u dětí. Chcete-li se dozvědět více o možnostech léčby dětí s vysokým cholesterolem, promluvte si s jejich lékařem.

Jak se přípravek Leqvio podává?

Leqvio se dodává v jednodávkové předplněné injekční stříkačce. Zdravotnický pracovník vám jej podá ve své ordinaci. Vstříknou vám ho pod kůži břicha, horní části paže nebo stehna.

Co když vynechám dávku?

Pokud zmeškáte schůzku pro vaši dávku přípravku Leqvio, zavolejte ihned do ordinace svého lékaře a přeplánujte si termín.

Pokud jste vynechali dávku přípravku Leqvio a od plánované dávky uplynuly méně než 3 měsíce, lékař vám pravděpodobně dávku ihned podá. Poté můžete pokračovat ve svém dávkovacím schématu každých 6 měsíců, jak bylo původně plánováno (nedojde k žádné změně vaší další plánované dávky).

Pokud jste vynechali dávku přípravku Leqvio a uplynuly více než 3 měsíce od naplánování této dávky, zdravotnický pracovník pravděpodobně znovu spustí dávkovací schéma. To znamená, že byste dostali dávku co nejdříve, o 3 měsíce později a poté každých 6 měsíců.

Pokud potřebujete pomoc se zapamatováním schůzky pro vaši dávku přípravku Leqvio, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování přípravku Leqvio poskytované výrobcem léčiv. Pokud váš lékař doporučí tento lék, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé. Promluvte si s nimi, pokud máte dotazy nebo obavy ohledně dávkování. Zde je několik příkladů otázek, které si možná budete chtít položit:

  • Jak brzy budu vědět, zda moje dávka přípravku Leqvio na mě zabírá?
  • Jaké vedlejší účinky injekce jsou možné u přípravku Leqvio?
  • Mělo by se mé dávkování změnit, pokud mi Leqvio nefunguje?

Chcete-li se dozvědět více o obecném zdraví srdce, můžete se přihlásit k odběru newsletteru Healthline o zdraví srdce.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY