Venlafaxin a cena: Co potřebujete vědět

Venlafaxin je generický lék na předpis používaný k léčbě deprese a některých úzkostných poruch. Cena venlafaxinu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Venlafaxin se používá u dospělých k léčbě:

 • Deprese
 • sociální úzkostná porucha
 • panická porucha
 • generalizovaná úzkostná porucha

Venlafaxin se dodává jako tablety s okamžitým uvolňováním, tablety s prodlouženým uvolňováním a tobolky s prodlouženým uvolňováním, které spolknete. Kapsle s prodlouženým uvolňováním jsou také dostupné jako značkový lék Effexor XR.

Další podrobnosti o venlafaxinu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí venlafaxin?

Cena, kterou zaplatíte za venlafaxin, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí, stavu, který se používá k léčbě, a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za venlafaxin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje venlafaxin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud venlafaxin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda venlafaxin vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a venlafaxinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o venlafaxinu a ceně.

Existuje cenový rozdíl mezi různými silami venlafaxinu, jako je 150 mg nebo 75 mg?

Ano, může existovat. Venlafaxin je dostupný v různých lékových formách a silách. Vaše náklady na různé silné stránky se mohou lišit v závislosti na individuálních okolnostech, například:

 • stav, na který lék užíváte
 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy

Venlafaxin tablety s okamžitým uvolňováním jsou dostupné v síle 25 miligramů (mg), 37,5 mg, 50 mg, 75 mg a 100 mg.

Venlafaxin tablety s prodlouženým uvolňováním jsou dostupné v síle 37,5 mg, 75 mg, 150 mg a 225 mg.

Tobolky venlafaxinu s prodlouženým uvolňováním jsou dostupné v síle 37,5 mg, 75 mg a 150 mg.

Promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem o cenových rozdílech mezi různými formami a silami venlafaxinu. Mohou vám říci přesnou cenu vašeho předpisu.

Závisí moje cena za venlafaxin na lékové formě?

Ano. Venlafaxin se dodává jako tablety s okamžitým uvolňováním, tablety s prodlouženým uvolňováním a tobolky s prodlouženým uvolňováním. Různé formy venlafaxinu mohou být použity k léčbě různých stavů a ​​cena forem se může lišit.

Cena vašeho předpisu venlafaxinu může záviset na lékové formě a dalších faktorech, jako jsou:

 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • lékárnu, kterou používáte, pokud nemáte pojištění
 • množství, které jste předepsali (například zásoba na 30 nebo 90 dní)

Váš lékař, lékárník nebo poskytovatel pojištění (pokud ho máte) vám může poskytnout více informací o tom, jaké budou vaše náklady na venlafaxin.

Je venlafaxin dostupný jako značkový lék?

Venlafaxin je generický lék. To znamená, že obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Venlafaxin je také dostupný jako značkový lék Effexor XR. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Effexor XR a venlafaxin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán venlafaxin a máte zájem o užívání přípravku Effexor XR, poraďte se se svým lékařem.

Některé generické verze venlafaxinu jsou schváleny pouze k léčbě deprese nebo určitých úzkostných poruch. Effexor XR je schválen k léčbě deprese, generalizované úzkostné poruchy, sociální úzkostné poruchy a panické poruchy.

Váš lékař může dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé v závislosti na stavu, který vám předepisuje k léčbě. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte venlafaxin dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu venlafaxinu, pokud to schválí váš poskytovatel pojištění. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní dodávku venlafaxinu, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na venlafaxin. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za venlafaxin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na venlafaxin nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby. Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky týkající se nákladů na venlafaxin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za venlafaxin.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Liší se náklady na tobolky a tablety venlafaxinu s prodlouženým uvolňováním?
 • Existuje rozdíl v ceně mezi venlafaxinem a Effexorem XR?
 • Ovlivní moje dávkování cenu, kterou zaplatím za venlafaxin?

Chcete-li se dozvědět více o venlafaxinu, přečtěte si tyto články:

 • Venlafaxin ER perorální tobolka
 • Nežádoucí účinky venlafaxinu perorální kapsle: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY