35 týdnů těhotenství: Příznaky, tipy a další

Přehled

Vstupujete do poslední fáze těhotenství. Nebude to dlouho trvat a své miminko potkáte osobně. Zde je to, na co se tento týden můžete těšit.

Změny ve vašem těle

Od pupíku k horní části dělohy měří asi 6 palců. Pravděpodobně jste přibrala mezi 25 a 30 kilo a po zbytek těhotenství můžete nebo nemusíte přibrat na váze.

Tvoje dítě

Vaše dítě je dlouhé 17 až 18 palců a váží 5 1/2 až 6 liber. Ledviny jsou vyvinuté a játra vašeho dítěte jsou funkční. Toto je také týden rychlého přibírání na váze pro vaše dítě, protože jeho končetiny jsou plné tuku. Od tohoto okamžiku vaše dítě přibere asi 1/2 libry za týden.

Pokud porodíte tento týden, vaše dítě je považováno za nedonošené a bude potřebovat specializovanou péči. The Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvádějí, že děti narozené ve 35. týdnu jsou ohroženy zažívacími problémy, dýchacími problémy a delším pobytem v nemocnici. Stejně tak je šance miminka na dlouhodobé přežití velmi dobrá.

Vývoj dvojčat ve 35. týdnu

Váš lékař se může zmínit o císařském řezu pro vaše dvojčata. Porod si předem naplánujete, promluvíte si s anesteziologem o své anamnéze a dokonce absolvujete několik krevních testů, abyste se připravili a ujistili se, že je vše v bezpečí. Pokud jsou vaše děti v době porodu císařským řezem mladší než 39 týdnů, může lékař otestovat jejich zralost plic.

Když dorazíte k plánovanému porodu císařským řezem, lékařský tým nejprve vyčistí vaše břicho a dá vám intravenózní linku (IV) pro léky. Poté vám váš anesteziolog provede blokádu páteře nebo jinou anestezii, aby se ujistil, že nebudete nic cítit.

Váš lékař dále provede řez, aby se dostal k vašim dětem. Poté, co vaše děti porodí, váš lékař také porodí vaši placentu přes řez. Poté je vaše břicho uzavřeno stehy a můžete se svými dětmi navštívit.

příznaky 35. týdne těhotenství

Pravděpodobně se tento týden cítíte dost velký a trapný. A můžete se také nadále vypořádat s některými nebo všemi těmito dalšími příznaky třetího trimestru v týdnu 35, včetně:

 • únava
 • dušnost
 • časté močení
 • problémové spaní
 • pálení žáhy
 • otoky kotníků, prstů nebo obličeje
 • hemoroidy
 • bolest v kříži s ischias
 • něžná prsa
 • vodnatý, mléčný únik (kolostrum) z vašich prsou

Vaše dušnost by se měla zlepšit poté, co se vaše dítě posune dále dolů do vaší pánve, což je proces zvaný odlehčení. Ačkoli zesvětlení pomáhá zmírnit tento příznak, může také vést ke zvýšené frekvenci močení, protože vaše dítě zvyšuje tlak na váš močový měchýř. Očekávejte to kdykoli v příštích několika týdnech, pokud je to vaše první dítě.

Problémy se spánkem jsou tento týden běžné. Zkuste spát na levém boku. Pomoci může i těhotenský polštář. Některé ženy zjišťují, že spánek v křesle, posteli pro hosty nebo na nafukovací matraci má za následek lepší noční odpočinek. Nebojte se experimentovat. Budete potřebovat svou energii, abyste zvládli porod.

Braxton-Hicksovy kontrakce

Můžete zaznamenat zvýšení Braxton-Hicksových kontrakcí. Tyto „cvičné“ kontrakce způsobují stažení dělohy až na dvě minuty. Tyto kontrakce mohou nebo nemusí být bolestivé.

Na rozdíl od skutečných kontrakcí, které jsou pravidelné a v průběhu času narůstají s intenzitou, jsou Braxton-Hicksovy kontrakce nepravidelné, nepředvídatelné a nezvyšují intenzitu a trvání. Mohou být vyvolány dehydratací, sexem, zvýšenou aktivitou nebo plným močovým měchýřem. Ulevit jim může pití vody nebo změna polohy.

Využijte kontrakce ve svůj prospěch k přípravě na porod a nácviku porodních dechových cvičení.

Hnízdění

Potřeba „uhnízdit se“ je běžná v posledních týdnech třetího trimestru, i když ne všechny ženy to zažívají. Hnízdění se často projevuje jako silné nutkání uklidit a připravit svůj domov na příchod miminka. Cítíte-li impuls k hnízdění, nechte zvedací a těžkou práci někoho jiného a neunavujte se.

Co dělat tento týden pro zdravé těhotenství

Tento týden je důležité pokračovat ve zdravé stravě. I když je vám to nepříjemné, snažte se zůstat aktivní a jít na procházku nebo se pohybovat, když můžete. Je dobré zabalit si nemocniční tašku a mít ji po ruce, jako hned vedle vašich domovních dveří. Máte-li další děti, je tento týden vhodný na to, abyste si během porodu zajistili péči o ně.

Nyní je čas na odpočinek a hýčkání, než začne chaos s vítáním vašeho dítěte na svět. Zvažte těhotenskou masáž nebo si užijte rande se svou drahou polovičkou. Některé páry jedou na „babyoon“, krátký víkendový útěk, aby si odpočinuli a spojili se před narozením dítěte.

Kdy volat lékaře

Pohyby vašeho dítěte se mohou snižovat, když se blížíte k datu porodu. Určitý snížený pohyb je normální. Vždyť ve vaší děloze začíná být pěkně těsno! Přesto byste měli alespoň 10krát za hodinu cítit, jak se vaše dítě pohybuje. Pokud ne, okamžitě zavolejte svému lékaři. Je pravděpodobné, že vaše dítě je v pořádku, ale nejlepší je nechat se vyšetřit.

Kromě toho kontaktujte svého lékaře, pokud zaznamenáte některý z následujících stavů:

 • krvácející
 • zvýšený vaginální výtok se zápachem
 • horečka nebo zimnice
 • bolest s močením
 • silné bolesti hlavy
 • změny vidění
 • slepá místa
 • praskne vám voda
 • pravidelné, bolestivé kontrakce (mohou být v břiše nebo zádech)

Jste téměř v plném rozsahu

Možná je to těžké uvěřit, ale vaše těhotenství je téměř u konce. Na konci tohoto týdne vám zbývá pouze jeden týden, než budete považováni za řádné. Můžete mít pocit, že dny, kdy se budete cítit nepříjemně a obrovsky, nikdy neskončí, ale za chvíli budete držet své dítě v náručí.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY