Advair a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby astmatu nebo chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), možná se budete chtít dozvědět více o Advair.

Tento lék na předpis se dodává ve dvou formách: Advair HFA a Advair Diskus. Oba obsahují účinné látky flutikason propionát a salmeterol. (Účinné látky způsobují, že lék funguje.)

Advair HFA se dodává jako aerosol v inhalátoru. (Lék inhalujete ústy.) Používá se k léčbě astmatu u dospělých a dětí ve věku 12 let a starších.

Advair Diskus se dodává jako prášek, který se také inhaluje ústy. Používá se:

 • k léčbě astmatu u dospělých a dětí ve věku od 4 let
 • k léčbě CHOPN a ke snížení zhoršujících se příznaků CHOPN u dospělých

Pokračujte ve čtení pro podrobnosti o Advair a nákladech a jak ušetřit peníze na předpisech.

Poznámka: Další podrobnosti o Advair naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Advair?

Cena, kterou zaplatíte za Advair, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Advair, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Advair. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o léku s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je hrazena. Pokud Advair vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Advair vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Advair

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Advair a nákladů.

Jsou k dispozici kupóny výrobce pro Advair Diskus nebo Advair HFA?

Kupóny výrobce nejsou na webu Advair dostupné.

K dispozici je generický Advair Diskus, který je levnější než značková verze. (Advair HFA zatím nemá obecnou verzi.)

Pokud jste se zapsali do Medicare, vaše Advair HFA nebo Advair Diskus mohou být kryty. Promluvte si se svým lékárníkem, abyste se dozvěděli více.

Pro osoby s pojištěním i bez pojištění mohou být k dispozici možnosti úspory nákladů. Poraďte se se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění o tom, jak můžete ušetřit na předpisu. A podívejte se na “Mohu získat pomoc s platbou za Advair?” sekce níže.

Budu si muset pro Advair koupit inhalátor samostatně? Pokud ano, jaká je cena inhalátoru?

Advair HFA se dodává jako inhalátor. Nebudete muset kupovat samostatný inhalátor, ale náklady na inhalátor mohou být vyšší, pokud potřebujete distanční zařízení.*

Advair Diskus se dodává jako prášek v malých kapslích uvnitř zařízení. Pro Advair Diskus není nutný inhalátor.

* Někteří lidé mohou potřebovat pomoc při používání Advair HFA, pokud nemohou koordinovat tlak na píst a dýchání. Distanční zařízení je plastová hadička, která umožňuje, aby lék protékal, zatímco osoba normálně dýchá.

Je cena Advair Diskus 250/50 vyšší než u jiných silných stránek tohoto léku?

Advair Diskus se dodává ve třech silách. Tyto zahrnují:

 • 100/50* mikrogramů (mcg)
 • 250/50 mcg
 • 500/50 mcg

Vyšší síly Advair Diskus mohou být dražší.

Chcete-li zjistit cenu předepsané síly Advair Diskus, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem, abyste viděli skutečné náklady, které byste zaplatili.

* Tato čísla se týkají množství každé účinné látky v Advair Diskus. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Číslo vlevo je množství flutikasonu. Číslo vpravo (50 mcg) je množství salmeterolu.

Je Advair dostupný jako generikum?

Advair Diskus je dostupný jako generický lék flutikason propionát/salmeterol Diskus. Ale Advair HFA zatím není k dispozici jako generika. Generický lék obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální značkový lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Advair Diskus a flutikason/salmeterol Diskus, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud Vám byl předepsán Advair Diskus a máte zájem místo toho používat flutikason/salmeterol Diskus, poraďte se se svým lékařem. Mohou preferovat použití jedné verze místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Advair dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní dodávku Advair, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Advair. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Advair. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Advair?

Pokud potřebujete pomoci s náklady na Advair nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Program GSK for You od GlaxoSmithKline
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na Advair, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Advair zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Kolik náplní Advair HFA nebo Advair Diskus jsem každý rok pokryt?
 • Pokud potřebuji distanční zařízení pro použití Advair HFA, jak často jej musím vyměnit?
 • Protože Advair HFA není generický, jaké další generické aerosolové spreje jsou k dispozici pro můj stav?

Chcete-li se dozvědět více o Advair, přečtěte si tyto články:

 • Advair (flutikason propionát/salmeterol)
 • Vše o dávkování Advair
 • Vedlejší účinky Advair: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY