Budesonid a cena: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby astmatu nebo určitých dalších stavů, může vám lékař doporučit budesonid (Pulmicort Respules, Pulmicort Flexhaler, Tarpeyo, Ortikos, pěna Uceris, tableta Uceris).

Je to generický lék na předpis, který se používá k:

 • k léčbě nebo prevenci astmatu u některých dětí
 • zmírnit nosní příznaky senné rýmy nebo jiné alergie horních cest dýchacích u dospělých a některých dětí
 • k léčbě nebo udržení remise (bez příznaků) mírné až středně těžké Crohnovy choroby u dospělých a některých dětí
 • k léčbě aktivní mírné až středně těžké ulcerózní kolitidy u dospělých

Některé značkové verze budesonidu se používají pro následující účely. Pro tato použití není k dispozici žádný generický budesonid.

 • k léčbě nebo prevenci astmatu u dospělých
 • snížit proteinurii, která je způsobena primární nefropatií imunoglobulinu A (IgAN) u dospělých

Budesonid patří do skupiny léků nazývaných kortikosteroidy. Dodává se v následujících dávkových formách:

 • tekutá suspenze, kterou vdechujete pomocí rozprašovače
 • nosní sprej
 • inhalátor obsahující prášek, který vdechujete ústy
 • tobolky s opožděným uvolňováním, které spolknete
 • tablety s prodlouženým uvolňováním, které spolknete
 • pěnu, kterou si dáte do konečníku

Forma, kterou použijete, bude záviset na stavu, který léčíte. Váš lékař Vám předepíše správnou formu budesonidu pro Váš stav.

Pokračujte ve čtení podrobností o budesonidu a nákladech a jak ušetřit peníze na recepty.

Poznámka: Podrobnosti o tabletách budesonidu naleznete v tomto podrobném článku. Chcete-li se dozvědět více o jiných formách budesonidu, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kolik stojí budesonid?

Cena, kterou zaplatíte za budesonid, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za budesonid, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění budesonid krýt. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou budesonid ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen.

Pokud budesonid vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte jej před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda budesonid vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a budesonidu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o budesonidu a ceně.

Je forma budesonidu pro nebulizéry dražší než forma inhalátoru?

Záleží. Pouze jedna z těchto forem je generická a tato forma je předepisována pouze dětem.

Pro prevenci nebo léčbu astmatu se budesonid dodává jako kapalný roztok pro použití v nebulizéru nebo jako prášek obsažený v inhalátoru. Tekutý roztok je předepsán pouze některým dětem. Inhalátor je předepsán dospělým a některým dětem.

Inhalační forma budesonidu je k dispozici pouze jako značkový lék Pulmicort Flexhaler. Značkové léky jsou obvykle dražší než jejich generické verze. (Další informace naleznete v části „Je budesonid dostupný jako značkový lék?“ níže.)

Generický budesonid přichází jako kapalný roztok pro použití v nebulizéru. Pamatujte, že pro tuto formu budesonidu budete muset zakoupit určitý druh nebulizéru, což může ovlivnit celkové náklady na léčbu.

Máte-li dotazy ohledně nákladů a pokrytí těchto forem budesonidu, kontaktujte svého poskytovatele pojištění. Pokud nemáte pojištění, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, jaké by mohly být vaše kapesné na tyto formy budesonidu. (Náklady na kapesné je cena, kterou zaplatíte bez pojištění nebo slev.)

Bude moje cena za tobolky budesonidu 3 mg záviset na dávce, kterou mi lékař předepíše?

Je to možné. Cena budesonidu 3 miligramové (mg) tobolky bude záviset na dávce, kterou Vám lékař předepíše. Pokud je například vaše dávka vyšší, například 9 mg denně, náklady mohou být vyšší.

Máte-li otázky ohledně ceny vašeho předpisu, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojišťovny.

Jaká je cena budesonidu při léčbě astmatu v porovnání s cenou budesonidu/formoterolu?

Záleží. Cena se může lišit v závislosti na tom, zda je k dispozici forma generického budesonidu pro léčbu astmatu. Například dospělí s astmatem by museli k léčbě svého stavu používat značkový Pulmicort Flexhaler. V současné době není k dispozici žádná generická forma budesonidu pro toto použití u dospělých.

Pro léčbu astmatu je kombinovaný lék budesonid/formoterol generický stejně jako značkový lék Symbicort.

Cenu těchto léků mohou ovlivnit i další faktory, například lékárna, kterou používáte, a to, zda máte pojištění.

Chcete-li zjistit, který z těchto léků je nejlepší pro léčbu astmatu, promluvte si se svým lékařem. Máte-li dotazy ohledně ceny těchto léků, zeptejte se svého lékaře, lékárníka nebo pojišťovny o další informace.

Kolik stojí budesonid bez pojištění?

Se liší. Cena budesonidu bez pojištění může záviset na tom, kde vyplňujete své recepty a jakou formu budesonidu vám lékař předepisuje. Například nosní sprej budesonid lze zakoupit ve volném prodeji (bez lékařského předpisu). Máte-li otázky ohledně ceny jiných forem budesonidu, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Několik zdrojů, které vám mohou pomoci pokrýt náklady na budesonid bez pojištění, naleznete v části „Mohu získat pomoc při platbě za budesonid?“ sekce níže.

Je budesonid dostupný jako značkový lék?

Budesonid je generický lék. To znamená, že jde o přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék. A generika obecně stojí méně než značkové léky.

Budesonid se dodává v několika značkových verzích: Pulmicort Respules, Pulmicort Flexhaler, Tarpeyo, Ortikos, pěna Uceris a tableta Uceris. Všechny tyto značkové léky mají generické verze budesonidu kromě Pulmicort Flexhaler a Tarpeyo.

Food and Drug Administration (FDA) schválila Pulmicort Flexhaler k léčbě nebo prevenci astmatu u dospělých. FDA také schválila Tarpeyo ke snížení proteinurie u dospělých, která je způsobena primární nefropatií imunoglobulinu A (IgAN). FDA neschválila generické verze budesonidu k léčbě těchto stavů.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na generický budesonid a značkové verze, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán budesonid a máte zájem o použití značkové verze, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jeden místo druhého. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit.

Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte budesonid dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu budesonidu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na budesonid. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit náklady na budesonid. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu.

Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za budesonid?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na budesonid nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Existují také zdroje finanční pomoci online pro několik značkových verzí léku:

 • Tarpeyo dotykové body
 • Pulmicort Flexhaler Savings Card

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny budesonidu, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za budesonid.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Ovlivňuje léková forma budesonidu jeho cenu?
 • Existují jiné léky na léčbu mého stavu, které stojí méně než budesonid?
 • Co mohu dělat, když si nemohu dovolit léky?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY