Co je forma deklinace hepatitidy B?

Pokud vám někdo předloží deklinační formulář proti hepatitidě B, můžete mít nějaké otázky týkající se tohoto a obecněji vakcíny proti hepatitidě B.

Hepatitida B je infekce jater způsobená virem hepatitidy B. Virus se přenáší vystavením tělním tekutinám, které přenášejí virus, včetně krve a spermatu.

K tomu může dojít při sexuální aktivitě, nitrožilním užívání látek, porodu nebo při kontaktu s tělesnými tekutinami na pracovišti.

The Poradní výbor pro imunizační postupy doporučuje očkovat všechny kojence, děti a dospívající.

Doporučují také, aby vakcínu dostali dospělí ve věku 19–59 let, kteří ještě nedostali vakcínu, a dospělí ve věku 60 let a starší s rizikovými faktory pro hepatitidu B.

Někteří zaměstnavatelé musí svým zaměstnancům předložit formulář pro odmítnutí hepatitidy B s možností očkování.

Jaká je stručná odpověď?

Formulář pro odmítnutí hepatitidy B je formulář, který vám může dát váš zaměstnavatel, aby vám nabídl možnost očkování proti hepatitidě B kvůli pracovnímu riziku vystavení viru.

Můžete podepsat, že očkování přijmete nebo odmítnete. Pokud nyní odmítnete, můžete to přijmout později, pokud si to rozmyslíte.

Zaměstnanci v zaměstnáních, kde lze důvodně očekávat kontakt s krví a jinými potenciálně infekčními materiály, bývají vystaveni riziku hepatitidy B v důsledku pracovní expozice.

V důsledku toho musí zaměstnavatelé zpřístupnit možnost očkování.

Proč by se někdo mohl rozhodnout odmítnout vakcínu proti hepatitidě B?

Je důležité, abyste nedostali vakcínu, pokud jste alergičtí na kvasinky nebo jste měli závažnou alergickou reakci na předchozí dávku vakcíny nebo na jakoukoli její část.

Můžete se také rozhodnout odmítnout, pokud jste již dostali sérii očkování proti hepatitidě B.

Zaměstnavatelé musí vypracovat plán kontrol a zavést preventivní a kontrolní opatření na ochranu zaměstnanců, včetně poskytování osobních ochranných prostředků. Někteří lidé se mohou rozhodnout odmítnout vakcínu proti hepatitidě B, protože tato opatření považují za dostatečná, ale nejlepší obranou proti hepatitidě B může být stále vakcína.

Lékař vám může podat vakcínu proti hepatitidě B během těhotenství a během kojení nebo kojení.

Lidé, kteří jsou těhotné, kojící nebo kojící, mohou zvážit získání vakcíny Engerix-B, Recombivax HB nebo Twinrix proti hepatitidě B.

Odborníci potřebují další výzkum, aby zjistili, zda je v těchto časech bezpečné získat vakcíny Heplisav-B a PreHevbrio.

Jaká jsou rizika poklesu proočkovanosti proti hepatitidě B?

Hlavním rizikem odmítnutí očkování proti hepatitidě B je to, že v případě expozice nemusíte mít ochranu před virem.

Pro mnoho dospělých je infekce hepatitidou B akutní a nezpůsobí žádné trvalé komplikace. U některých lidí se může vyvinout chronická hepatitida B.

Chronická hepatitida B může časem vést k závažnějším stavům – včetně cirhózy, poškození jater a rakoviny jater – a může být život ohrožující.

Jaké jsou výhody očkování proti hepatitidě B?

Jednoduše řečeno, vakcína proti hepatitidě B zabraňuje hepatitidě B.

Studie ukázaly, že vakcína je typicky účinná při ochraně proti hepatitidě B a že tato ochrana trvá.

Jedna studie z roku 2016 testovala protilátky u lidí 30 let poté, co dostali sérii vakcín proti hepatitidě B, zatímco studie 2021 se podíval na lidi, kteří dostali vakcínu jako kojenci téměř o dvě desetiletí později.

Obvykle je to také bezpečné, přičemž dočasná bolestivost v místě vpichu je nejčastějším vedlejším účinkem.

I když vždy bude existovat možnost závažnějších vedlejších účinků, jako u každé vakcíny, tyto jsou vzácné. A odborníci na bezpečnost očkování neustále dohlížejí.

Sečteno a podtrženo

Někteří zaměstnavatelé mohou nabízet lidem pracujícím v některých zaměstnáních formulář pro odmítnutí vakcíny proti hepatitidě B kvůli požadavku nabízet možnost vakcíny. Pokud vám někdo nabídne formulář o odmítnutí vakcíny, je vaše rozhodnutí, zda se rozhodnete přijmout vakcínu proti hepatitidě B.

Vakcína však má své výhody – je obvykle bezpečná a může vám zabránit v rozvoji hepatitidy B a v důsledku toho potenciálně závažnějších stavů.

Ale pokud odmítnete dostat vakcínu a změníte názor později, stále budete moci získat vakcínu dále.


Adam England žije ve Velké Británii a jeho práce se objevily v řadě národních i mezinárodních publikací. Když nepracuje, pravděpodobně poslouchá živou hudbu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY