Jak přirozeně zmenšit velikost prsou

Zmenšení velikosti prsou

Vývoj prsou probíhá po celý život ženy. Některé ženy mohou považovat větší prsa za kosmetický přínos. Velká prsa však mohou přinášet řadu nepříjemností včetně bolesti zad a krku.

Prsa jsou tvořena tukovou a žlázovou tkání s připojenými hormonálními receptory. Tuková tkáň je tuková tkáň, která vyplňuje prsa, zatímco žlázová tkáň – neboli prsní tkáň – je zodpovědná za produkci mléka. Hormonální změny v těle mohou způsobit rozšíření těchto tkání a zvětšení prsou v průběhu času. Vliv mohou mít i další faktory. Tyto zahrnují:

  • těhotenství

  • obezita

  • léky

  • genetika

7 domácích prostředků

Aby se některé ženy vyhnuly nepohodlí a zvýšily mobilitu, rozhodnou se pro operaci ke zmenšení prsou. Existují však méně invazivní možnosti, jak zmenšit velikost prsou, které můžete vyzkoušet doma. Než vyzkoušíte některý z těchto domácích prostředků, poraďte se se svým lékařem.

1. Cvičení

Pravidelné cvičení může pomoci shodit tuk na hrudi a posílit svaly pod prsy, aby se zmenšila jejich velikost.

Protože prsa obsahují část tuku, zaměření na kardio a vysoce intenzivní cvičení může pomoci rychleji shodit váhu a zaměřit se na problémové partie. Aerobní cvičení – jako je lezení po schodech, jízda na kole a silová chůze – mohou zrychlit váš metabolismus a pomoci vám ztratit celkový tělesný tuk.

Posilovací cvičení, jako jsou kliky, mohou také zpevnit hrudník a změnit vzhled prsou. Kliky mohou zpevnit a zpevnit svaly hrudníku, aby se zmenšila celková velikost prsou. Samotné posilování a cílené cvičení však velikost prsou nezmenší. Bez kardia nebo cvičení celého těla mohou některé cviky způsobit, že se prsa budou zdát větší.

Doporučuje se cvičit 30 minut alespoň čtyřikrát týdně.

2. Dieta

To, co jíte, hraje roli v množství tuku, který si ukládáte v těle. Celkový tělesný tuk může přispět k velikosti prsou.

Udržování rovnováhy mezi cvičením a zdravou stravou optimalizuje hubnutí a zmenšení velikosti prsou. Jíte-li více kalorií, než spálíte, hromadí se vám tuk a rostou vám prsa.

Libové maso, ryby, ovoce a zelenina jsou potraviny, které pomáhají spalovat tuk mimo váš pravidelný trénink. Méně zpracovaných potravin a sladkostí vám také pomůže rychleji shodit kila.

3. Zelený čaj

Zelený čaj je další přírodní lék, o kterém je známo, že podporuje hubnutí. Zelený čaj obsahuje řadu antioxidantů a může zvýšit váš metabolismus, abyste spalovali tuky a kalorie. Toto snížení hromadění tuku pomůže snížit velikost vašich prsou. Pití zeleného čaje během dne může také zvýšit vaši energii.

4. Zázvor

Podobně jako zelený čaj může zázvor pomoci stimulovat váš metabolismus a spalovat přebytečný tuk v celém těle. Zatímco jej můžete zahrnout do jídel jako přírodní složku, odborníci na výživu doporučují pít jej jako čaj třikrát denně, aby se zrychlil metabolismus a podpořily se účinky na hubnutí.

5. Lněné semínko

Některé mastné kyseliny, zejména omega-3 mastné kyseliny, jsou nezbytné pro funkci mozku, snížení krevního tlaku a regulaci hormonů. To je nezbytné při zmenšení prsou, protože nerovnováha hormonů může vyvolat růst.

Bohužel naše tělo přirozeně neprodukuje některé živiny, které potřebujeme k prosperitě. Musíme je získat z konzumace potravin s vysokým obsahem těchto látek. Lněné semínko – spolu s rybami, jako je losos a tuňák – má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Může pomoci regulovat hladinu estrogenu a nakonec snížit velikost prsou. Je také známý tím, že zlepšuje vaše trávicí procesy.

Můžeš přidat lněné semínko do jídla nebo ho zapít vodou. Můžete také najít nemléčné lněné mléko a náhražku vajec z mletého lněného semínka v místním obchodě se zdravou výživou.

6. Vaječné bílky

Dalším způsobem, jak snížit velikost prsou, je zlepšení tónu pleti. Kojení, stárnutí a hubnutí mohou časem způsobit pokles prsou. Někdy to může způsobit, že prsa vypadají větší, než jsou. Pro navrácení pružnosti pokožky prsou můžete vyzkoušet masku z vaječného bílku.

Vyšlehejte dva bílky, dokud nevytvoří pěnu, a poté ji přiložte na prsa. Nechte masku působit 30 minut a poté ji odstraňte teplou vodou. Jakmile začne schnout, můžete si všimnout přirozeného zpevnění pokožky. To je však dočasné, protože se vaječné bílky odlupují nebo odplavují.

7. Oblečení

Pokud na vás přírodní prostředky nezabírají, možná se vám podaří snížit vzhled vašich prsou nošením dobře padnoucího oblečení. Investujte do správně padnoucí podprsenky, která poskytuje podporu a zakrývání prsou. Také nošení tmavších barev a sledování výstřihů košile může odvést pozornost od vašeho poprsí.

Výhled

Ačkoli je operace zmenšení prsou běžnou možností pro zmenšení velikosti prsou, máte k dispozici další neinvazivní možnosti. Než začnete hledat jakékoli přírodní léky, které mohou narušovat vaše léky, promluvte si se svým lékařem.

Pokud začnete pociťovat nežádoucí účinky nebo reakce na některý z těchto léků, okamžitě zavolejte svého lékaře. Pokud žádný z těchto přírodních prostředků nezmenšuje velikost prsou a související bolesti krku a zad, možná budete chtít operaci prsu probrat se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY