Jak se zbavit Unibrow

Přehled

Unibrow označuje dlouhé obočí, které se spojuje. Říká se mu také monobrow. Není známá příčina tohoto jevu.

Zatímco se unibrow vrací na scénu, preference se mohou lišit. Stejně jako někteří lidé chtějí tenké nebo tlusté obočí, vkus na jednoobočí se může lišit. Pokud své unibrow neprodáváte, existuje několik způsobů, jak jej odstranit. Zde jsou všechny různé možnosti, stejně jako bezpečnostní a rizikové faktory, které s nimi souvisí.

Vytrhávání vlasů po jednom

Můžete si již vytrhávat chloupky kolem obočí, abyste je vytvarovali, takže můžete zvážit vytrhání i obočí. Vytrhávání je nejlevnější forma odstranění chloupků. K dokončení práce potřebujete pouze pinzetu. I když tento proces může chvíli trvat, máte také největší kontrolu nad tím, které chloupky vytáhnout. Zde je několik tipů na tweezing:

  • propracujte si jedno obočí po jednom chloupku
  • jemně napněte pokožku a uchopte spodní část chloupku (u kořínku)
  • jedním rychlým pohybem pevně vytáhněte každý vlas
  • tahejte ve stejném směru, ve kterém chloupky rostou (to pomáhá předcházet lámání a snižuje nepohodlí)
  • poté, co dokončíte škubání, naneste na oblast zklidňující mléko

Podle Nemours Foundation trvají výsledky tři až osm týdnů. Pokud vaše vlasy mají tendenci rychle růst, můžete očekávat kratší výsledky.

Vytrhávání může způsobit mírnou bolest a podráždění poté, co jste vytáhli chloupky. Dalšímu podráždění můžete předejít sterilizací pinzety před a po každém použití.

Depilační krém

Depilační krémy fungují tak, že vlasy roztaví pomocí silných chemikálií. Jednoduše naneste a opláchněte podle pokynů.

Nadace Nemours uvádí, že výsledky trvají až dva týdny v kuse. I když jsou takové produkty účinné, mohou způsobit vážné podráždění, pokud se nepoužívají správně.

Než použijete depilační krém, vyzkoušejte jej na jiné části těla, abyste zjistili, zda se nevyvine nějaké podráždění. To pomůže zajistit, že produkt je bezpečný, než jej použijete na obličej. Abyste byli v bezpečí, používejte krém, který je určen pouze pro váš obličej.

Přestaňte přípravek používat, pokud se u vás objeví vyrážky nebo pokud začnete pociťovat pálení. Depilační krémy se nedoporučují lidem s citlivou pokožkou.

Depilace obočí voskem

Voskování spočívá v nanesení vosku na nechtěné chloupky a přidání pásku podobného proužku látky navrch. Potom kus látky rychle sundáte (přemýšlejte o odstranění tvrdohlavého náplasti). Nežádoucí chloupky ulpívají na spodní straně proužku. Zatímco horký vosk je tradičnější metoda, funguje také vosk při pokojové teplotě.

Depilace voskem se nedoporučuje, pokud užíváte léky na akné na předpis, jako je Accutane, nebo pokud máte:

  • podrážděná kůže
  • citlivá kůže
  • bradavice nebo krtci v oblasti
  • úpal

Pokud vám samotné voskování obočí není příjemné, zvažte místo toho návštěvu salonu. Na rozdíl od depilátorů, voskování vytahuje chloupky zpod povrchu pokožky, takže výsledky mohou trvat déle.

Holení vašeho obočí

Holení je preferovanou metodou domácího odstraňování chloupků na nohách a ohanbí. Stejná metoda může být použita pro odstranění obočí, ale je třeba zvážit několik dalších tipů.

Pokud používáte tradiční čepel s holicí strojek na obočí, nejprve si připravte pokožku. Po namočení pokožky je nejlepší oholit jakékoli chloupky na těle, takže si po sprchování oholte obočí. Před holením naneste gel nebo krém na holení, abyste zabránili poškrábání a podráždění. Budete se také chtít oholit v oblasti růstu chloupků, abyste zabránili zarůstání chloupků. Ujistěte se, že následuje pleťová voda na zklidnění oblasti.

Možná vám bude připadat méně nepořádné používat elektrický holicí strojek. Tyto typy holicích strojků se často dodávají s nástavci pro malé oblasti vašeho obličeje.

Bez ohledu na to, jaký typ holicího strojku používáte, vězte, že budete muset proces během několika dnů zopakovat, aby byla oblast mezi obočím hladká. Holení také nenabízí tolik kontroly nad tím, které chloupky chcete odstranit ve srovnání s jinými metodami, jako je vytrhávání.

Elektrolýza pro odstranění chloupků

Elektrolýza je metoda odstraňování chloupků, kterou může používat dermatolog, licencovaný estetik nebo licencovaný elektrolog v závislosti na státě, ve kterém tyto služby využíváte. Osoba provádějící službu musí být licencovaným elektrologem, aby mohl legálně používat tyto metody.

Při elektrolýze se používají jemné jehličky se silnými elektrickými proudy k usmrcení vlasových kořínků. Během několika dní po zákroku nechtěné vlasy vypadnou. Myšlenka je taková, že chloupky již nedorostou, ale pravděpodobně budete potřebovat několik počátečních ošetření, abyste se ujistili, že vaše obočí je zcela odstraněno.

Elektrolýza je vhodnější, pokud nechcete stále odstraňovat chloupky z obočí doma. Nevýhodou je, že tento postup je drahý a není hrazen pojišťovnou. Je to také časově náročné, protože každé sezení může trvat několik hodin. Zjizvení a infekce jsou možné z tohoto postupu, zvláště pokud nevidíte licencovaného profesionála.

Laserové odstranění chloupků

Laserové odstranění chloupků je další technika, kterou provádějí pouze licencovaní odborníci. Měl by být prováděn dobře vyškolenými laserovými techniky pod vedením a vedením poskytovatele zdravotní péče. Proces funguje tak, že paprsky laserového světla jsou nasměrovány na oblast obočí, aby se zabránilo budoucímu růstu chloupků. Výsledky by měly být trvalé, ale ve skutečnosti postup snižuje rychlost růstu vlasů. Stejně jako u elektrolýzy budete možná potřebovat několik úvodních následných sezení.

Podle Úřad pro zdraví žen, laserové odstranění chloupků funguje nejlépe u lidí, kteří mají světlou pleť i tmavé chloupky. Po léčbě se mohou vyvinout jizvy a vyrážky. Mohou existovat i další vedlejší účinky a rizika. Případné otoky nebo zarudnutí můžete zmírnit po ošetření studenými zábaly.

Stejně jako elektrolýza není laserové odstranění chloupků u obočí kryto pojištěním.

Navlékání k odstranění chloupků

Zatímco navlékání závitů si v posledních letech získalo na popularitě, tato forma odstraňování chloupků je ve skutečnosti založena na prastaré praxi. Funguje s pomocí nástroj na řezání závitů. Chloupky, které chcete odstranit, omotáte kolem tohoto nástroje a poté je vytrhnete.

Koncept navlékání je jako voskování a vytrhávání – odstraňuje chloupky pod povrchem kůže. Výsledky navlékání také trvají podobnou dobu (jeden až dva měsíce). Nevýhodou je, že navlékání může být složité na manévrování, pokud jste to nikdy předtím nedělali. Může také způsobit podráždění pokožky.

Houpání jednoobočí

Zatímco unibrow získalo v posledních několika desetiletích špatnou pověst, zdá se, že se také vrací. Kromě estetiky existují také některé kulturní aspekty na podporu jednoobočí. Podle New York Times může být jednoobočí považováno za symbol štěstí. Mohou také znamenat plodnost v některých kulturách, stejně jako sílu u mužů.

Jídlo s sebou

Rozhodnutí zbavit se jednoobočí by nemělo být náhlé. Kromě několika metod odstraňování chloupků, které je třeba zvážit, budete také muset být připraveni, pokud se vám výsledky nelíbí nebo chcete, aby se vám některé chloupky nechaly narůst. Tužku na obočí je dobré mít po ruce – ať už chcete obočí zvýraznit, nebo je zakreslit.

Je také užitečné promluvit si o svém obočí s dermatologem. Mohou vám doporučit nejlepší metody pro váš typ pleti a vlasů, aby se snížilo riziko nežádoucích účinků doma. Ještě lépe, mohou být schopni odstranit nežádoucí chloupky za vás.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY