Je Zantac bezpečný pro děti?

STAŽENÍ RANITIDINUV dubnu 2020, Food and Drug Administration (FDA) požádal, aby všechny formy ranitidinu (Zantac) na předpis a volně prodejných (OTC) byly odstraněny z trhu v USA. Toto doporučení bylo učiněno, protože v některých ranitidinových produktech byly nalezeny nepřijatelné hladiny NDMA, pravděpodobného karcinogenu (chemikálie způsobující rakovinu). Pokud vám byl předepsán ranitidin, promluvte si se svým lékařem o bezpečných alternativních možnostech před ukončením léku. Pokud užíváte OTC ranitidin, přestaňte lék užívat a promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o alternativních možnostech. Místo toho, abyste odnášeli nepoužité přípravky ranitidinu na místo zpětného odběru léků, zlikvidujte je v souladu s pokyny k produktu nebo podle pokynů FDA. vedení.

Úvod

Zantac je lék, který léčí nadměrnou žaludeční kyselinu a související stavy. Můžete ho znát také pod jeho generickým názvem ranitidin. Ranitidin patří do třídy léků nazývaných blokátory receptoru histaminu-2 nebo H2-blokátory. H2-blokátory snižují množství kyseliny, kterou tvoří určité buňky ve vašem žaludku.

Zantac může být také bezpečný a účinný způsob, jak snížit žaludeční kyselinu, pálení žáhy a související bolest vašeho dítěte, ale existují určitá opatření. Zjistěte více o pálení žáhy u kojenců a o tom, jak mohou některé typy Zantac fungovat při jeho léčbě.

Pochopení pálení žáhy u miminek

Některá miminka tvoří příliš mnoho žaludeční kyseliny. Sval mezi jícnem (nebo „potravou“) a žaludkem se nazývá dolní jícnový svěrač. Tento sval se otevírá, aby umožnil přesun potravy z jícnu do žaludku. Obvykle se uzavře, aby se kyselina nedostala ze žaludku nahoru do jícnu. U některých miminek však tento sval není plně vyvinutý. Může propustit trochu kyseliny zpět do jícnu.

Pokud k tomu dojde, kyselina může dráždit jícen a způsobit pocit pálení nebo bolest. Příliš mnoho kyselého refluxu po příliš dlouhou dobu může způsobit vředy nebo vředy. Tyto vředy se mohou tvořit kdekoli od jícnu a žaludku vašeho dítěte až po první část jejich dvanáctníku (tenké střevo).

Snížení přebytku žaludeční kyseliny vašeho dítěte může snížit podrážděnost, kterou má z bolesti způsobené refluxem kyseliny po krmení. Může také pomoci vašemu dítěti snadněji jíst, což zlepšuje přibírání na váze a snižuje ztrátu hmotnosti. Jak vaše miminko poroste, jeho dolní jícnový svěrač začne lépe fungovat a bude méně plivat. Méně plivání má za následek menší podráždění.

Pro více informací o tomto stavu si přečtěte o známkách a příznacích kyselého refluxu u kojenců.

Formy a dávkování pro kojence

Typ Zantac, který můžete dát svému dítěti, je dodáván v sirupu 15 mg/ml. Je k dispozici pouze na předpis. Dostupné jsou volně prodejné formy přípravku Zantac, měly by je však užívat pouze osoby starší 12 let.

Podáváte Zantac 30-60 minut před tím, než dítě nakojíte. Dávka je založena na jejich individuální hmotnosti. Změřte jejich dávku sirupu Zantac pomocí kapátka nebo perorální stříkačky. Pokud jej ještě nemáte, můžete oba měřicí nástroje najít ve své lékárně.

Dávkování při vředech žaludku, jícnu a dvanáctníku

Typická počáteční léčba je 2-4 mg/kg tělesné hmotnosti dvakrát denně po dobu čtyř až osmi týdnů. Nedávejte svému dítěti více než 300 mg denně.

Zatímco se vředy hojí, můžete svému dítěti podat udržovací léčbu přípravkem Zantac. Dávkování je stále 2-4 mg/kg, ale budete ho podávat pouze jednou denně před spaním. Tato léčba může trvat až jeden rok. Určitě nedávejte více než 150 mg denně.

Dávkování pro GERD nebo erozivní ezofagitidu

K léčbě gastroezofageální refluxní choroby (GERD) nebo erozivní ezofagitidy vašeho dítěte je typická dávka 2,5-5 mg/kg tělesné hmotnosti dvakrát denně. Příznaky vašeho dítěte se mohou zlepšit do 24 hodin, ale léčba erozivní ezofagitidy obvykle trvá několik měsíců.

Vedlejší účinky Zantac

Většina lidí toleruje Zantac docela dobře, ale je možné, že vaše dítě bude mít vedlejší účinky. Tyto nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

  • bolest hlavy
  • zácpa
  • průjem
  • nevolnost
  • zvracení
  • vyrážka

Drogové interakce

Zantac může změnit způsob, jakým tělo vašeho dítěte absorbuje jiné léky, a to kvůli změnám, které způsobuje v množství žaludeční kyseliny. Může také ovlivnit, jak ledviny odstraňují léky z těla. Zantac může blokovat jaterní enzymy, které také rozkládají léky.

Tyto účinky mohou ovlivnit jiné léky nebo látky, které můžete svému dítěti podat. Ujistěte se, že dětský lékař ví o všech lécích, které dáváte svému dítěti, včetně volně prodejných léků, vitamínů a doplňků. Tyto informace pomohou lékaři zjistit, zda existuje nějaký důvod, proč by Zantac nebyl pro vaše dítě bezpečný.

Odnést

Zantac lze bezpečně používat u kojenců. Jedinou formou pro kojence je však sirup, který musí předepsat dětský lékař. Volně prodejný Zantac, který již můžete mít ve své lékárničce, není schválen pro kojence.

Dávkování schváleného sirupu závisí na stavu a hmotnosti vašeho dítěte. Je nesmírně důležité, abyste dodržovali pokyny pro dávkování přesně tak, jak je dává lékař. Předávkování u kojenců může být obtížné odhalit. Pokud jste někdy na pochybách o léčbě vašeho dítěte, dobrým pravidlem je vždy se zeptat svého lékaře.

Zatímco Zantac je považován za bezpečný, malé změny v krmení a spánkových návycích mohou také pomoci s příznaky vašeho dítěte. Chcete-li se dozvědět o dalších možnostech léčby, přečtěte si o léčbě GERD u kojenců.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY