Přináší ovesná dieta skutečné výsledky při hubnutí?

Přehled

Ovesná kaše se vyrábí ze suchého ovsa. Oves je považován za celé zrno s řadou nutričních výhod. Ovesné vločky jsou oblíbenou snídaní mnoha lidí, zejména v zimním období. Jeho chuť a obsah živin lze zvýšit přidáním ovoce nebo jiných položek.

Vzhledem k těmto skutečnostem není divu, že kolem ovesných vloček vznikla dieta. Je ale ovesná dieta zdravá a přináší vám skutečné výsledky při hubnutí?

Pojďme se blíže podívat na to, co je to ovesná dieta a jestli je to něco, co budete chtít vyzkoušet, abyste dosáhli svých cílů v oblasti hubnutí.

Co je to ovesná dieta?

Ovesná dieta se točí kolem ovesných vloček, jak název napovídá. Ale je v tom víc než jen jíst ovesné vločky. Základním konceptem je jíst ovesné vločky jako hlavní chod pro jedno nebo dvě jídla každý den.

K dispozici je také dietní plán ovesných vloček, který zahrnuje dvě fáze. Tyto jsou:

  • Fáze 1: První týden jezte ovesné vločky třikrát denně. Během této doby byste měli jíst pouze celý oves a ne instantní ovesné vločky. K ovesným vločkám a na svačinu si můžete dát nějaké ovoce.
  • Fáze 2: Po prvním týdnu nebo fázi budete jíst jedno až dvě jídla denně ovesné vločky a ostatní jídla budou zdravá a s nízkým obsahem tuku. V této fázi je přidáno více ovoce a zeleniny a můžete jíst instantní ovesné vločky.

Druhou možností je šestidenní jídelníček, který zahrnuje ovesné vločky pro dvě denní jídla. To je podobné fázi dvě dvoufázové varianty. Prostě byste vynechali celých sedm dní ovesných vloček pro každé jídlo.

Co jíte při ovesné dietě?

Při výrobě ovesných vloček je doporučená velikost porce 1/2 šálku. K snídani a obědu jsou vaším hlavním předkrmem ovesné vločky.

Umožňuje přidat nebo sníst malé množství odstředěného mléka a nějaké ovoce, stejně jako nízkotučný jogurt. Skořice je také skvělým doplňkem pro chuť.

Budete mít dopolední svačinu, což je obvykle čerstvé ovoce, a odpolední svačinu se syrovou zeleninou nebo ořechy.

Na večeři je v plánu nějaký druh grilovaného kuřete, ryby, malý libový steak nebo dokonce krůtí burger s cuketovými hranolky. A jako pochoutka umožňuje po večeři nízkokalorický dezert.

Jaké jsou zdravotní přínosy ovesné stravy?

Jak již bylo zmíněno, oves je celozrnný a může být součástí zdravé výživy. Poskytují také vlákninu. Půl šálku ovesných vloček, které byly uvařeny ve vodě, obsahuje následující živiny:

  • 2 gramy vlákniny
  • 3 gramy bílkovin
  • 0 gramů cukrů

Oves také obsahuje 2 procenta doporučeného denního množství vápníku a 6 procent železa. Jsou nízkokalorické a mají pouze 1,5 gramu tuku.

Mezi výhody konzumace ovesných vloček patří snížení rizika srdečních chorob a kolorektálního karcinomu. Celá zrna, jako je oves, mohou také pomoci snížit krevní tlak a pomoci při trávení. Ovesné vločky rozhodně mohou být součástí zdravého jídelníčku.

Rizika ovesné diety

Oves a ovesné vločky nabízejí řadu výhod pro vaše celkové zdraví. Při ovesné dietě je však třeba si uvědomit určitá rizika.

Jako vždy byste se měli před zahájením jakéhokoli dietního plánu poradit se svým lékařem. To zahrnuje dietní plán, který se skládá z potravin, které jsou považovány za zdravé, jako jsou ovesné vločky. Informujte svého lékaře o své anamnéze a jakýchkoli zdravotních potížích, které můžete mít.

Dieta s ovesnými vločkami je velmi nízkokalorická dieta a někteří lékaři mohou považovat počet kalorií za příliš nízký na udržení zdravé stravy. Proto možná budete muset zvýšit příjem kalorií každý den přidáním více než potravin uvedených v ovesném dietním plánu.

Dieta s ovesnými vločkami je omezující. Monotónnost konzumace ovesných vloček po dobu jednoho nebo dvou jídel každý den může ztěžovat vydržení. To vám může ztížit hubnutí.

Rizika konzumace ovesné stravy lze snížit úpravou jídelníčku. Kromě zvýšení počtu kalorií na množství, které doporučuje váš lékař, můžete také přidat více rozmanitosti použitím další zeleniny a dalších zdravých příloh, včetně různých druhů ovoce.

Tato strategie může pomoci s monotónností takové restriktivní diety.

Pomůže vám ovesná dieta zhubnout?

Při správném dodržování vám může ovesná dieta pomoci ve vašem celkovém plánu na hubnutí. Jídelní plány jsou nízkokalorické a nízkotučné a zahrnují výběr zdravých potravin.

Samotné ovesné vločky vám mohou pomoci zhubnout, protože vám pomohou cítit se sytí déle než jiná jídla. Obsah vlákniny v ovesných vločkách může také pomoci trávicímu systému.

Ovesná kaše je levná varianta, díky které bude snazší se jí držet než se systémem hubnutí, jehož účast stojí peníze nebo vyžaduje drahá speciální jídla.

Stejně jako u každého zdravého životního stylu nebo dietního plánu se doporučuje, abyste každý den začlenili nějakou formu cvičení. To zvýší počet kalorií, které spálíte každý den, a také udržíte své tělo fit a snížíte potenciál ztráty svalové hmoty.

Sečteno a podtrženo

Ovesné vločky jsou dobrou volbou pro začlenění do každé zdravé stravy. Zlepší vaše srdce a celkové zdraví. Pokud se provádí správně, může být ovesná dieta účinným způsobem, jak zhubnout.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY