Promethazin (Promethegan) a cena: Co potřebujete vědět

Promethazin je generický lék na předpis, který se používá pro alergické reakce, nevolnost a zvracení, kinetózu a sedaci. Cena prometazinu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Promethazin se používá u dospělých a některých dětí k:

 • léčit některé alergické reakce, včetně:
  • senná rýma
  • alergická konjunktivitida
  • dermatografie
  • některé reakce krevní transfuze
  • anafylaxe po podání nouzových léků
 • léčit a předcházet kinetóze
 • k léčbě a prevenci nevolnosti a zvracení po operaci a anestezii
 • poskytnout sedaci
 • pomáhají zvládat bolest během procedur a po nich, pokud jsou podávány s meperidinem nebo jinými léky proti bolesti

Promethazin se vyskytuje v několika formách. Tyto zahrnují:

 • roztok, který může být podán jako intramuskulární injekce (injekce do svalu) nebo jako intravenózní (IV) injekce (injekce do žíly)
 • čípek, který si zavedete do konečníku
 • tři formy, které spolknete: tableta, tekutý roztok nebo sirup

Droga je také dostupná jako značková droga Promethegan.

Další podrobnosti o prometazinu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí promethazin?

Cena, kterou zaplatíte za promethazin, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem zdravotním pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte. Pokud dostáváte promethazin injekčně, může se stát, že vám lékař nebo zdravotní sestra budou muset jeho podání dodatečně.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za promethazin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje promethazin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou promethazin ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud promethazin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte jej před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda promethazin vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a promethazinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o prometazinu a ceně.

Stojí 25mg síla prometazinu méně než ostatní síly léku?

Cena prometazinu může záviset na síle. Pokud máte zdravotní pojištění, váš poskytovatel může pokrýt určité síly prometazinu, ale ne jiné.

Chcete-li zjistit cenový rozdíl mezi různými silami prometazinu, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Existuje cenový rozdíl mezi promethazinovými čípky a jinými formami léku?

Různé formy prometazinu mohou mít různé náklady. Například 25miligramový (mg) čípek a 25mg tableta se mohou lišit v ceně.

Chcete-li zjistit rozdíl v ceně mezi promethazinovými čípky a jinými formami, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Je promethazin dostupný jako značková droga?

Promethazin je generický lék. To znamená, že jde o přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Promethazin přichází ve značkové verzi s názvem Promethegan. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Promethegan a promethazin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán promethazin a máte zájem místo toho používat Promethegan, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Kromě toho se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte promethazin dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu prometazinu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na promethazin. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na promethazin. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za promethazin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na promethazin nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky týkající se nákladů na promethazin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za promethazin.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaký je cenový rozdíl mezi užitím celé 12,5mg tablety a užitím poloviny 25mg tablety?
 • Existují volně prodejné alternativy prometazinu pro kinetózu, které stojí méně?
 • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit promethazin?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY