8 tipů, jak se vypořádat s těhotenstvím a osamělostí

Každá nastávající maminka vám potvrdí, že těhotenství je protimluv. Příštích devět měsíců z tebe bude malý človíček. Tento proces bude magický a skličující a také krásný a děsivý. Budeš:

  • šťastný
  • zdůraznil
  • řeřavý
  • emocionální

Těhotenství ale může být obzvláště náročné, pokud nemáte partnera, který by vás podporoval, ať už vás vozí na prenatální návštěvy nebo vám pomáhá dostat se v noci do pohody.

Pokud zjistíte, že jste těhotná a sama, zde je osm tipů, které vám tento proces usnadní.

1. Sestavte si svůj podpůrný systém

Oslovte své blízké, o které se můžete opřít po celé těhotenství i po něm. Možná se budete muset obrátit na tyto přátele nebo příbuzné o podporu. Vaši blízcí s vámi mohou chodit na návštěvy u lékaře, pomáhat vám s jakýmikoli zdravotními nebo osobními problémy a fungovat jako důvěrník, když potřebujete ventilovat a uvolnit stres.

2. Spojte se s ostatními osamělými rodiči

I když je základní podpůrný systém zásadní, měli byste také zvážit oslovení dalších budoucích rodičů, kteří procházejí těhotenstvím sami. Najděte místní skupinu neúplných rodin. Můžete se s nimi stýkat a sdílet příběhy související s těhotenstvím.

3. Zvažte partnera při porodu

Některé budoucí maminky možná budou chtít zažít porod bez partnera nebo blízké osoby v místnosti. Pokud se však obáváte porodu bez této podpory, zvažte možnost požádat přítele nebo příbuzného, ​​aby se choval jako váš partner při porodu, a to jak při porodu, tak během těhotenství.

Do prenatálních návštěv a dalších činností zaměřených na těhotenství, jako jsou kurzy dýchání, můžete zapojit svého porodního partnera. Projděte si s nimi svůj porodní plán, aby si byli vědomi vašich přání.

4. Vypracujte plán těhotenství a rodičovství

Neexistuje žádný kurz pro těhotenství a rodičovství. Ale pokud budete plánovat dopředu, možná budete schopni odvrátit všechny problémy, na které byste mohli narazit. Váš plán by mohl zahrnovat, jak budete zvládat těhotenství, od návštěv lékaře až po nákupy potravin. To vám pomůže zjistit, jaké úpravy budete muset provést.

Můžete si také vytvořit dvouletý rozpočet – rok na těhotenství a jeden na první rok života vašeho dítěte. To vám může pomoci zůstat nad svými financemi.

5. Oslovte místní neziskové organizace

Některé nastávající maminky nemají kolem sebe lidi, kteří by jim poskytli potřebnou podporu. Zvažte oslovení neziskové organizace, která se zabývá reprodukčním zdravím nebo těhotenstvím.

Neziskové organizace vás mohou propojit se sociálním pracovníkem, který vás může nasměrovat nebo vám pomoci s žádostí o služby, jako jsou dávky pro ženy kojenců (WIC) nebo podpora bydlení.

6. Vyložte karty na stůl

Buďte ke všem kolem sebe upřímní ohledně svých potřeb, přání a problémů. Promluvte si se svým šéfem o ubytování, které potřebujete. Řekněte své rodině, když vás podporují a když jsou panovační. Dejte svým přátelům vědět, že potřebujete další pomoc.

7. Znát zákon

Není žádným tajemstvím, že Spojené státy zaostávají, pokud jde o podporu rodičů a budoucích rodičů. Existuje řada případů, kdy zaměstnavatel propustil těhotnou zaměstnankyni, protože hledala ubytování chráněné federálním zákonem.

Prozkoumejte místní, státní a federální pracovní právo, abyste věděli, co je a co není právně chráněno. Budete muset být informováni, když mluvíte se svým zaměstnavatelem nebo potřebujete ubytování ve veřejném prostoru.

8. Starejte se o sebe

Vždy si najděte čas pro sebe. Budoucí rodiče potřebují být schopni relaxovat a dýchat během emocionálních devíti měsíců.

Najděte si kurz prenatální jógy. Pokud chůze nebolí, projděte se v parku. Dopřejte si manikúru bezpečnou pro těhotenství. Zarezervujte si schůzku v lázních. Přečtěte si knihu každý večer. Ztraťte se ve svých oblíbených filmech. Nakupujte s opuštěním. Napsat. Sledujte sport se svými přáteli. Cokoli tě dělá šťastným, udělej to.

Další kroky

Být těhotná a sama neznamená, že dalších devět měsíců musíte zvládnout sama. Obklopte se přáteli a blízkými, kteří vám mohou pomoci osobně, zdravotně i emocionálně. Obraťte se na ostatní budoucí svobodné maminky a požádejte o podporu ve šťastných i těžkých časech.

Hlavně se o sebe postarejte.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY