Jatenzo a náklady: Co potřebujete vědět

Jatenzo (testosteron undekanoát) je lék na předpis, který se používá pro substituční terapii testosteronem. Cena Jatenzo může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Jatenzo se používá k substituční léčbě testosteronem u dospělých mužů* s nízkou hladinou testosteronu.

Aktivní† složkou přípravku Jatenzo je testosteron undekanoát. Lék přichází jako kapsle, kterou spolknete.

Další podrobnosti o Jatenzo naleznete v tomto podrobném článku.

* V tomto článku používáme termín „muž“ k označení pohlaví, které bylo přiřazeno při narození. Informace o rozdílu mezi pohlavím a pohlavím naleznete v tomto článku.
† Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.

Kolik Jatenzo stojí?

Cena, kterou zaplatíte za Jatenzo, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Jatenzo, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Jatenzo. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Jatenzo ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Jatenzo vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Jatenzo vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Jatenzo

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Jatenzo a ceně.

Jaké jsou náklady na Jatenzo v porovnání s alternativními léky?

Cena přípravku Jatenzo ve srovnání s alternativními léky pro substituční terapii testosteronem bude záviset na určitých faktorech. Patří mezi ně váš plán zdravotního pojištění (pokud jej máte), vaše umístění, lékárnu, kterou používáte, a to, zda jsou k dispozici další léky jako generika. Generické léky obecně stojí méně než značkové léky. V současné době je Jatenzo k dispozici pouze jako značkový lék.

Náklady mohou také záviset na množství a dávkování, které potřebujete, a na tom, zda jsou s návštěvou ordinace lékaře za příjem léku spojeny nějaké poplatky. Například injekce testosteronu může stát méně než Jatenzo, ale možná budete muset zvážit náklady na návštěvu lékaře, abyste dostali injekci.

Chcete-li zjistit, který druh testosteronové substituční terapie může být pro vás nejlepší volbou z hlediska nákladů, promluvte si se svým lékařem a poskytovatelem pojištění.

Lze Jatenzo použít pro kulturistiku? Pokud ano, existuje cenový rozdíl pro toto použití?

Jatenzo není schváleno pro kulturistiku. Přípravek Jatenzo byste neměli užívat na nic jiného než na stav, na který vám jej lékař předepsal.

Pro více informací o testosteronu, anabolických steroidech (lidmi vyrobené verze testosteronu) a dalších doplňcích pro kulturistiku si promluvte se svým lékařem.

Je přípravek Jatenzo dostupný jako generikum?

Jatenzo přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Jatenzo dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku přípravku Jatenzo. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Jatenzo. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Výrobce léčiv Jatenzo se spojil s CoAssist Pharmacy za účelem poskytování zásilkových služeb. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Jatenzo. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Jatenzo?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Jatenzo nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Program podpory Jatenzo
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Jatenzo, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Jatenzo zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Ovlivní moje dávka přípravku Jatenzo cenu?
  • Existují jiné levnější léky, které léčí nízké hladiny testosteronu?
  • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit Jatenzo?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY