Kolik stojí odstranění pavoučích žil?

Skleroterapie a laserová léčba jsou dva z nejběžnějších způsobů léčby pavoučích žil. Skleroterapie má tendenci stát méně než laserová léčba na jedno sezení, ale celkové náklady se mohou značně lišit.

Dvě nejběžnější léčby pavoučích žil jsou skleroterapie a laserová terapie.

Skleroterapie je nejběžnější metodou pro léčbu pavoučích žil. Jde o minimálně invazivní metodu, při které se roztok vstříkne do postižených žil. Další běžnou metodou je laserové ošetření. Ve Spojených státech stojí jedna skleroterapie nebo ošetření laserem 300 až 400 dolarů.

Zatímco skleroterapie je považována za levnější než laserová léčba, celkové náklady se mohou značně lišit v závislosti na velikosti vašich pavoučích žil a jejich umístění.

Zde je to, co byste měli vědět o platbě za léčbu odstranění pavoučích žil.

Jaká je průměrná cena?

Podle údajů Americké společnosti plastických chirurgů jsou průměrné náklady na skleroterapii asi 413 USD za sezení. Průměrné náklady na ošetření laserem jsou asi 312 USD. Tato čísla nezahrnují náklady související s anestezií, zařízeními a dalšími poplatky za chirurgy.

Kolik relací budu potřebovat?

U většiny pavoučích žil můžete očekávat, že budete potřebovat alespoň několik sezení skleroterapie nebo laserové léčby, aby zmizely.

Přesný počet potřebných sezení závisí na velikosti pavoučí žíly a na tom, jak daleko je rozšířena. Menší a jemnější žíly, zejména ty na obličeji, mohou vyžadovat pouze jedno nebo dvě sezení. Větší žíly mohou vyžadovat čtyři nebo více sezení skleroterapie nebo laserové léčby.

Promluvte si se svým lékařem, abyste získali odhad, kolik sezení skleroterapie nebo laserové léčby budete pravděpodobně potřebovat. Pamatujte, že tento odhad se může změnit v závislosti na tom, jak vaše pavoučí žíly reagují na první ošetření.

Pokryje to pojišťovna?

Odstranění pavoučích žil je kosmetický problém, takže to vaše pojištění pravděpodobně nepokryje.

Pokud jsou žíly dostatečně velké, aby je bylo možné považovat za křečové žíly, mohou představovat potenciální zdravotní problém. V takovém případě může vaše pojištění nabízet plné nebo částečné krytí.

Mohu je odstranit sám?

I když je internet plný domácích léků na pavoučí žíly, od jablečného octa až po kávové peelingy, neexistuje žádný důkaz, že tyto přístupy jsou účinné pro odstranění pavoučích žilek.

Existuje také mnoho domácích laserových zařízení, která si můžete zakoupit. Většina z nich je zaměřena na laserové odstranění chloupků, vrásek, akné a hyperpigmentace.

Tato domácí zařízení však nejsou tak výkonná jako ta, která používají zdravotníci. Zatímco někteří lidé uvádějí, že po použití těchto zařízení zaznamenali mírné zlepšení vzhledu malých žilek, u větších žilek toho moc neudělají.

Pokud se pokusíte odstranit pavoučí žíly doma pomocí některého z těchto zařízení, pečlivě dodržujte pokyny výrobce, abyste předešli komplikacím, jako jsou popáleniny, otoky nebo změna barvy.

Sečteno a podtrženo

V průměru stojí odstranění pavoučích žil 300 až 400 USD za relaci. Můžete očekávat, že budete potřebovat jedno až čtyři sezení skleroterapie nebo jedno až šest sezení laserového ošetření k úplnému odstranění pavoučích žil. Mějte na paměti, že větší žíly mohou vyžadovat další sezení.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY