Slavné tváře menopauzy

Celebrity a menopauza

Menopauza znamená konec menstruace a plodnosti. Návaly horka, změny nálad, noční pocení: pokud jste neprošli menopauzou, seznam symptomů může stačit k tomu, aby naplnil většinu žen hrůzou v jakémkoli věku. Každá žena nakonec čelí menopauze – a žádná sláva vás nemůže osvobodit. Zjistěte, jak celebrity prožily a jak se vypořádaly s tímto přechodem po svém.

Jane Seymour

Herečka Jane Seymour, kterou zábavní zpravodajský portál Zimbio zvolil jednou z nejsvůdnějších žen světa ve svých 50 letech, našla v menopauze hrozivého nepřítele. Tato disciplinovaná dietářka praktikující jógu, obeznámená s vyčerpávajícími hodinami na natáčení, se rozhodla, že potřebuje „záložní plán“. Pro Jane to byla kontroverzní hormonální substituční terapie (HRT), která je spojena se zvýšeným rizikem rakoviny prsu, mrtvice a krevních sraženin. “Dospěla jsem k závěru, že protože jsem nebyla vystavena vysokému riziku žádné z nemocí spojených s HRT, rozhodla jsem se ji vzít – ale za mých podmínek,” řekla. The Daily Mail.

Whoopi Goldbergová

Whoopi, uznávaná herečka a otevřená komička, uznáváme jako ženu, která se nebojí říct svůj názor. I pro Whoopi byla menopauza šokem. Kontaktní hudbě řekla: „Můj sexuální apetit se úplně změnil. Jednu minutu si říkám: ‘Jo! Nemůžu se toho dočkat.“ Příště říkám: ‚Ach Bože, jdi pryč.‘“ Také to však považovala za osvobozující, protože ji to přimělo zkoumat negativní lidi ve svém životě a uvolňovat je.

Rosie O’Donnell

Od ní Tom Cruise crush až po sparing PohledRosie jen zřídka nechává věci uvnitř – včetně své zkušenosti s menopauzou. Pal Madonna nabídla své velké sestře radu ohledně nočního pocení, hormonálních problémů a nadměrného pocení. Jako host na Show Oprah Winfreyové, Rosie měla svůj „menopauzální účes:“ oholenou na zátylku, pokrytou delšími vlasy. Vezměte si to, návaly horka!

Samantha Jones, Sex ve městě

Čtyři okouzlující dívky z New Yorku vyrovnaly barevné koktejly, zabijácké boty a vztahy Sex ve městě TV seriály a filmy. I tyto báječné dámy se musely někdy vypořádat s M-slovem. Samantha Jones (hraje Kim Cattrall), mocná PR publicistka, řeší menopauzu Sex ve městě 2. Vyzbrojen arzenálem metod, které vzdorují věku, Jones oznamuje: „Vedu cestu bludištěm menopauzy se svými vitamíny, mými melatoninovými náplastmi na spaní, mým bio-identickým estrogenovým krémem, progesteronovým krémem a dotekem testosteronu.“

Susan Sarandonová

Na opačném konci spektra Susan Sarandon přijímá menopauzu takovou, jaká je. Na rozdíl od věkově uvědomělých Sex ve městě postava Samantha Jones, Sarandon věří ve stárnutí s grácií. U ní se menopauza (ve věku 54 let) dostavila „bez příhod“ – období nepoznamenané velkými symptomy menopauzy a bez krémů a operací. Kromě dobré stravy, cvičení a zvládání stresu přijala Sarandon menopauzu zdravým životním stylem.

Vyrovnání se s menopauzou

Menopauzu zažije každá žena, ale každá žena je jedinečná jak ona to zažije. U některých žen budou příznaky mírné až středně závažné; pro ostatní se příznaky mohou zdát nesnesitelné. Naštěstí máte na výběr z různých možností léčby, včetně úpravy životního stylu a alternativních metod. Stejně jako u celebrit, které jsme zmínili, váš postoj k menopauze a její vliv na vás určí, které přístupy jsou pro vás nejlepší.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY