Benadryl a kojení: Jsou spolu v bezpečí?

Úvod

Benadryl se používá k dočasnému zmírnění příznaků alergie, senné rýmy nebo nachlazení. Jeho použití je obecně bezpečné. Benadryl však může procházet mateřským mlékem a ovlivnit vaše dítě. Takže to není nejlepší volba, pokud kojíte.

Zjistěte, jak Benadryl funguje, jak jeho používání může ovlivnit vaše dítě a alternativy, které mohou být bezpečnější.

O Benadrylovi

Benadryl je obchodní název volně prodejného přípravku, který zmírňuje drobné bolesti, svědění a další příznaky mírných alergických reakcí. Benadryl perorální tablety, kapsle a tekutiny zmírňují příznaky způsobené alergiemi, sennou rýmou nebo nachlazením. Lokální Benadryl krém nebo gel zmírňuje svědění a bolest z:

  • hmyzí štípnutí
  • menší popáleniny
  • úžeh
  • drobné podráždění kůže
  • drobné řezy a škrábance
  • vyrážky z jedovatého břečťanu, jedovatého dubu a jedovatého škumpy

Aktivní složkou Benadrylu prodávaného ve Spojených státech je difenhydramin, což je antihistaminikum. Pomáhá blokovat histamin, látku, kterou některé buňky ve vašem těle uvolňují během alergické reakce. Histamin způsobuje příznaky, jako je rýma, kýchání a svědění a slzení očí. Difenhydramin pomáhá snižovat tyto příznaky.

Účinky Benadrylu při kojení

Benadryl neovlivňuje množství mléka, které vaše tělo vytváří. Může však snížit tok mléka z vašich prsou.

Benadryl může být také předán vašemu dítěti prostřednictvím vašeho mateřského mléka, když užíváte pilulky nebo jej používáte na kůži. To znamená, že Benadryl může způsobit nežádoucí účinky u dětí, které kojí od matek, které jej užívají. Na antihistaminika jsou zvláště citliví novorozenci a kojenci. Nežádoucí účinky Benadrylu u novorozenců a kojenců zahrnují:

  • ospalost
  • vzrušivost
  • podrážděnost

Pokud kojíte a uvažujete o užívání antihistaminika, promluvte si nejprve se svým lékařem. Váš lékař vám pomůže vyřešit potenciální rizika pro vaše dítě. Mohou vám doporučit, abyste si dávku vzali před spaním, poté, co jste ukončili kojení. Váš lékař může také doporučit alternativu k Benadrylu.

Alternativy k Benadrylu při kojení

Aktivní složka přípravku Benadryl, difenhydramin, je antihistaminikum první generace. To znamená, že to byl jeden z prvních vyvinutých druhů. Tyto léky mají více vedlejších účinků než antihistaminika pozdějších generací.

Váš lékař může navrhnout, abyste místo Benadrylu používali nízké dávky produktů, které obsahují antihistaminikum druhé generace, jako je cetirizin (Zyrtec) nebo loratadin (Claritin). Váš lékař vám však pravděpodobně doporučí, abyste je nepoužívali příliš často. Tyto léky mohou stále přecházet do vašeho mateřského mléka a způsobit, že vaše dítě bude ospalé, ale ne tolik jako Benadryl.

Promluvte si se svým lékařem

Poraďte se se svým lékařem o svých nejlepších možnostech, jak pomoci zmírnit příznaky alergie, zvláště když kojíte. Váš lékař vám může říci o jakýchkoli volně prodejných lécích, které mohou pomoci bezpečně zmírnit vaše příznaky. Mohou vám také říci o jiných způsobech léčby než léky, které mohou pomoci, a také o způsobech, jak v první řadě pomoci předcházet příznakům.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY