Kisqali a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud hledáte možnosti léčby rakoviny prsu, možná se budete chtít dozvědět více o Kisqali (ribociclib).

Kisqali je lék na předpis, který se používá k léčbě určitých druhů rakoviny prsu u dospělých. Lék přichází jako tableta, kterou spolknete.

Pokračujte ve čtení podrobností o Kisqali a nákladech a jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Kisqali naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Kisqali?

Cena, kterou zaplatíte za Kisqali, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Kisqali, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Kisqali. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Kisqali ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Kisqali vyžaduje předchozí povolení a vy ho neobdržíte před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Kisqali vyžaduje předchozí povolení.

Je Kisqali k dispozici jako generikum?

Kisqali přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generický lék je přesnou kopií aktivního léku ve značkovém léku. Generika obvykle stojí méně než značkové léky.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkové drogy může drogu prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Kisqali dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu Kisqali, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Kisqali. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Kisqali. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Kisqali?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Kisqali nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Univerzální doplatkový onkologický program Novartis
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Výrobce léků Kisqali také nabízí jeden bezplatný léčebný cyklus pro ty, kteří se kvalifikují. Chcete-li se o tomto programu dozvědět více, navštivte webovou stránku nebo zavolejte na číslo 1-800-282-7630.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Kisqali, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Kisqali.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Má moje dávka Kisqali vliv na moji cenu léku?
  • Závisí cena Kisqali na předepsaném množství (30denní vs. 90denní dodávka)?
  • Pokud mám Medicare, mohu snížit své náklady na Kisqali pomocí copay karty?

Chcete-li se dozvědět více o Kisqali, přečtěte si tyto články:

  • Kisqali (ribociclib)
  • Vedlejší účinky Kisqali: Co potřebujete vědět
  • Podrobnosti o dávkování pro Kisqali

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY