Podrobnosti o dávkování pro Contrave

Úvod

Pokud uvažujete o hubnutí, váš lékař vám možná řekne o Contrave. Je to lék na předpis, který se používá spolu s cvičením a vyváženou stravou, aby pomohl některým dospělým zhubnout.

Contrave se dodává jako tableta s prodlouženým uvolňováním*, kterou spolknete. Léčivou látkou přípravku Contrave je naltrexon/bupropion. (Účinná látka způsobuje, že lék funguje.) Naltrexon patří do skupiny léků nazývaných antagonisté opioidů a bupropion je antidepresivum. Contrave není k dispozici jako generický lék.

Tento článek popisuje dávkování Contrave, stejně jako jeho sílu a jak jej užívat. Chcete-li se dozvědět více o Contrave, přečtěte si tento podrobný článek.

Poznámka: Tento článek popisuje obvyklé dávkování Contrave, které poskytuje výrobce léků. Při používání přípravku Contrave však vždy užívejte dávkování, které vám předepsal lékař.

* Tablety s prodlouženým uvolňováním uvolňují lék do vašeho těla pomalu v průběhu času.

Jaké je dávkování Contrave?

Tato část popisuje typické dávkování přípravku Contrave.

Poznámka: Tato dávkovací tabulka zdůrazňuje základy dávkovacího schématu Contrave v miligramech (mg) na den. Určitě si přečtěte další podrobnosti.

Ranní dávka Večerní dávka Celková denní dávka
1. týden jednu tabletu žádný 8 mg naltrexonu/90 mg bupropionu
2. týden jednu tabletu jednu tabletu 16 mg naltrexonu/180 mg bupropionu
3. týden dvě tablety jednu tabletu 24 mg naltrexonu/270 mg bupropionu
4. týden a později dvě tablety dvě tablety 32 mg naltrexonu/360 mg bupropionu

Jakou formu má Contrave?

Contrave je k dispozici jako tableta s prodlouženým uvolňováním, kterou spolknete. (Tablety s prodlouženým uvolňováním uvolňují lék do vašeho těla pomalu v průběhu času.)

Jakou sílu má Contrave?

Contrave se dodává v jedné síle: 8 mg naltrexonu/90 mg bupropionu.

Jaké je obvyklé dávkování Contrave pro hubnutí?

Váš lékař pravděpodobně zahájí léčbu nízkou dávkou (nazývanou počáteční dávka) a časem ji upraví tak, aby pro vás bylo správné množství. Váš lékař nakonec předepíše nejmenší dávku, která poskytuje požadovaný účinek.

Níže uvedené informace popisují dávkování, které běžně používá nebo doporučuje výrobce léků. Určitě ale dodržujte pokyny lékaře k dávkování. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Jak je uvedeno v tabulce výše, dávka přípravku Contrave závisí na týdnu léčby. První týden léčby budete užívat jednu tabletu denně ráno. Poté budete až do 4. týdne užívat jednu další tabletu týdně.

Počínaje 4. týdnem budete užívat dvě tablety ráno a dvě večer. Toto je dávka, kterou budete pravděpodobně užívat dlouhodobě (také nazývaná udržovací dávka).

Používá se Contrave dlouhodobě?

Ano, Contrave se obvykle používá jako dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař zjistíte, že je to bezpečné a účinné pro váš stav, pravděpodobně to budete brát dlouhodobě. Ale pokud u vás Contrave nezabere do 12 týdnů, váš lékař vám pravděpodobně dá přestat užívat lék.

Úpravy dávkování

Váš lékař může snížit dávku přípravku Contrave, pokud vaše játra nebo ledviny nefungují dobře. Mohou také snížit vaši dávku, pokud užíváte některé další léky.

Během léčby přípravkem Contrave se poraďte se svým lékařem, než začnete nebo přestanete užívat jakékoli jiné léky.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Contrave.

Je nejlepší čas užít si večerní dávku Contrave?

Není doporučený čas užít večerní dávku Contrave. Můžete si vzít ranní a večerní dávky v časech, které vám nejlépe vyhovují. Ale doporučuje se užívat dávky s odstupem 12 hodin.

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o nejlepší době, kdy užívat Contrave na základě vašeho denního rozvrhu.

Jaké je dávkování Contrave v porovnání s dávkováním Wellbutrinu?

Contrave a Wellbutrin oba obsahují stejnou účinnou látku, bupropion. Ale Contrave obsahuje také lék naltrexon, zatímco Wellbutrin ne.

Tyto léky se nepoužívají k léčbě stejného stavu, takže nedochází ke konverzi dávkování. Máte-li dotazy ohledně srovnání těchto léků, promluvte si se svým lékařem.

Jak přestanu užívat Contrave?

Pokud si myslíte, že Contrave u vás nefunguje, promluvte si se svým lékařem. Mohou pomoci určit, zda byste měli přestat užívat Contrave.

Lidé ve studiích přípravku Contrave nezaznamenali vedlejší účinky, když ukončili léčbu. Než však přestanete užívat jakýkoli lék, včetně Contrave, měli byste si nejprve promluvit se svým lékařem.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávka přípravku Contrave, kterou jste předepsali, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • tvůj věk
 • jak dobře fungují vaše ledviny a játra
 • jiné léky, které užíváte

Jak se přípravek Contrave užívá?

Contrave se dodává jako tableta, kterou spolknete celou. Tabletu byste neměli drtit, žvýkat ani lámat.

Contrave můžete užívat s jídlem nebo bez jídla. Ale neměli byste užívat drogu s potravinami s vysokým obsahem tuku, jako je sýr nebo avokádo. Užívání přípravku Contrave s potravinami s vysokým obsahem tuku může způsobit hromadění léku ve vašem těle, což může zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Pokud máte potíže s polykáním tablet, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu léků užívat.

Informace o expiraci, skladování a likvidaci Contrave naleznete v tomto článku.

Přístupné obaly a štítky na léky

Pokud je pro vás obtížné přečíst štítek na předpisu na vašem léku, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mít velký tisk nebo použít Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Pokud máte potíže s otevíráním lahviček s léky, dejte vědět svému lékárníkovi. Mohou být schopni dodat Contrave ve snadno otevíratelné nádobě nebo v jiném balení. Mohou mít také tipy, které vám usnadní otevírání obalu léku.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku Contrave, vynechejte zapomenutou dávku a vezměte si další dávku v naplánovanou dobu. Neužívejte další dávku Contrave, abyste nahradili vynechanou dávku. Pokud tak učiníte, můžete zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku Contrave včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více přípravku Contrave, než Vám předepsal lékař, protože to může vést k závažným nežádoucím účinkům.

Příznaky předávkování

Příznaky způsobené předávkováním Contrave mohou zahrnovat:

 • záchvaty
 • halucinace (vidět nebo slyšet věci, které ve skutečnosti nejsou)

 • svalové záškuby nebo záškuby
 • ztráta vědomí
 • rychlý srdeční tep
 • nepravidelný srdeční rytmus

Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho přípravku Contrave

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho přípravku Contrave. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a kontaktovat Americkou asociaci toxikologických center nebo použít její online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem léků. Pokud vám lékař doporučí Contrave, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování Contrave bez doporučení lékaře. Contrave užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

 • Mělo by se mé dávkování Contrave změnit, když začnu užívat jiné léky?
 • Pokud zaznamenám nežádoucí účinky, bude moje dávka Contrave snížena?
 • Mělo by se mé dávkování Contrave změnit, když jím určité potraviny?

Další informace o Contrave naleznete v těchto článcích:

 • Contrave (naltrexon/bupropion)
 • Contrave and cost: Co potřebujete vědět
 • Protichůdné interakce: Alkohol, léky a další

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY