Spiriva a náklady: Co potřebujete vědět

Spiriva (tiotropium) je lék na předpis používaný k léčbě specifických dýchacích stavů. Cena Spirivy může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik Spiriva stojí?

Cena, kterou za Spirivu zaplatíte, se může lišit. Chcete-li zjistit, kolik za tento lék zaplatíte, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte níže do další části a zjistěte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Spiriva kupóny a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Spiriva, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na Spirivě s výhodami Optum

Ušetřete až 80 % bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

30 tiotropium (2 krabice)

reklama

Ušetřete na Spirivě

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně a okamžitě ušetřete bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro použití s ​​náhradními náplněmi.

nejlepší cena

87 %

Úspory

Mini logo Family Drug Of Seymour

Rodinná droga Seymour

137,64 $

maloobchodní 1106 dolarů

72 %

Úspory

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

301,58 $

maloobchodní 1106 dolarů

72 %

Úspory

Mini logo CVS Pharmacy

Lékárna CVS

301,58 $

maloobchodní 1106 dolarů

69 %

Úspory

Mini logo Walgreens

Walgreens

337,53 $

maloobchodní 1106 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Spiriva dostupná jako generikum?

Spiriva Respimat přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Spiriva HandiHaler je k dispozici jako generický lék tiotropium prášek pro inhalaci. Chcete-li zjistit, jak jsou náklady na značkové a generické verze porovnejte, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byla předepsána Spiriva HandiHaler a máte zájem o použití tiotropia v prášku k inhalaci, poraďte se se svým lékařem. Mohou vám doporučit, abyste používali jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud používáte Spirivu dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

 • Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu Spirivy, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní dodávku Spirivy, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.
 • K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Spiriva Respimat. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Spirivu?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Spiriva nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Spořicí karta Spiriva Respimat
 • NeedyMeds
 • slevové programy na předpis

Na těchto stránkách naleznete informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby. Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

FAQ o ceně a Spiriva

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Spiriva a ceně.

Stojí Spiriva Respimat více než Spiriva HandiHaler?

Cena různých forem Spirivy se může lišit. Spiriva Respimat přichází jako tekutina, kterou si nastříkáte do úst. A Spiriva HandiHaler přichází jako velmi jemný prášek, který vdechujete ústy. Jakékoli rozdíly v nákladech mohou záviset na dávkové formě, vašem zdravotním pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li se dozvědět více o rozdílech v ceně mezi Spiriva Respimat a Spiriva HandiHaler, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud máte zdravotní pojištění, promluvte si se svou pojišťovnou.

Kolik stojí Spiriva bez pojištění vs. s pojištěním?

Cena Spirivy bez pojištění versus s pojištěním se může lišit v závislosti na několika faktorech.

Některé faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady na Spirivu bez pojištění, zahrnují:

 • váš léčebný plán a dávkování léků
 • ve formě Spiriva (Respimat nebo HandiHaler)
 • lékárna vás použití
 • zásobu, kterou máte předepsanou, například zásobu na 30 nebo 90 dní
 • jakékoli programy úspory nákladů, na které se kvalifikujete a o které se ucházíte

Stejné faktory ovlivňují vaše náklady na lék, pokud platíte prostřednictvím pojištění. Ale vaše náklady na pojištění mohou také záviset na:

 • výhody vašeho konkrétního plánu
 • jakékoli požadavky na předchozí povolení pro váš plán (další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže)

Chcete-li zjistit více o svých nákladech s pojištěním a bez něj, obraťte se na svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Ať už máte pojištění nebo ne, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Spiriva, když použijete kupony z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s pojištěním nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Spiriva Medicare?

Může to být. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na Spiriva, zavolejte svému poskytovateli plánu. Existuje mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude pokrývat Spirivu. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Pokud máte Medicare, můžete se také zeptat svého lékaře na cenu Spirivy.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš pojistitel pokryje Spirivu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Spirivu ohledně vaší léčby. Poté vaše pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Spiriva vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Spiriva vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Spiriva, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Spirivu zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Které generické alternativy Spiriva Respimat mi můžete předepsat, abyste mi snížili náklady na léky?
 • Který spořicí program mi může nejvíce ušetřit na předpisu Spiriva Respimat?
 • Jaké jsou náklady na Spiriva Respimat a Striverdi Respimat v porovnání s náklady na Stiolto Respimat?

Chcete-li se dozvědět více o Spirivě, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Spirivě
 • Nežádoucí účinky Spirivy: Co potřebujete vědět
 • Interakce Spiriva: Alkohol, léky a další
 • Vše o dávkování Spirivy

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY