Získejte Cliterate: Umění (a věda) vlastnit své potěšení

Svět není plochý a ženy nedosahují orgasmu ze svých vagín.

Roky se šíří konceptuální umělkyně Sophia Wallace gramotnost v celé zemi: vzdělávání žen i mužů o ústředních pravdách ženské rozkoše a ženské sexuality. Prostřednictvím svých uměleckých instalací smíšených médií sdílí toto ústřední poselství: klitoris má právo na bytí a ženy mají právo na potěšení.

Zní to jednoduše, ale není.

Toto jsou některá stejná prohlášení, která slýchá znovu a znovu, když mluví k ženám po celém světě:

Nikdy jsem si nemyslel, že ženy jsou takové sexuální.

Nikdy jsem nemohl říct že slovo nahlas.

Nikdy jsem neznal anatomii klitorisu.

Vždycky jsem si myslel, že moje tělo prostě nefunguje.

Wallaceová bojuje proti těmto mylným představám především svým uměním: poskytuje mužům a ženám vizuální reprezentace ženské rozkoše a ženské anatomie ve spojení s mocnými výroky, které boří tabu.

“Pokud jde o vizuální reprezentaci sexu, klitoris vůbec neexistuje,” vysvětlil Wallace. „Nikdy neexistuje přirozeně krásný obraz ženy nebo muže, kteří se dotýkají klitorisu. Je to považováno za velmi hrubé. Penetrace je skvělá, ale představa, že nikdy nemůžete mluvit o potěšení z klitorisu, je podobná představě, že Země je placatá. To, že lidi uráží, že Země není středem vesmíru, neznamená, že to není pravda.“

Počkejte, proč nás umělec vzdělává o našich tělech?

Na první pohled by se mohlo zdát zvláštní, že se umělec – a ne lékař nebo vědec – snaží vzdělávat ženy světa o ženské anatomii, orgasmu a rozkoši. Ale pro Wallace to dává dokonalý smysl.

“Věda je nezbytná,” řekla. „Ale umělci jsou povinni klást otázky, které nikdo jiný nepokládá. Měli bychom se dívat na svět z jiné perspektivy. Západní medicína a věda se uspokojily se spoustou strašných falešných nápadů, zejména u žen a menšin.“

Wallace má pravdu.

Po většinu historie, včetně až do současnosti, byly klitoris a ženský orgasmus ignorovány, nepochopeny a z velké části neprozkoumány, zejména ve srovnání s mužskými genitáliemi a mužskou sexuální rozkoší. Důvodů je mnoho, ale mají své kořeny v sexismu: výzkumníci a vědci byli v drtivé většině muži, kteří v drtivé většině viděli ženy jako pasivní bytosti, které nevyžadují fyzické potěšení.

Wallaceovo umění se snaží dát hlas a tvář ženské rozkoši.

Jeden z jejích děl, „100 přírodních zákonů“, je panel o rozměrech 10 × 13 stop, který sdílí 100 výroků o ženské rozkoši, od jednoduchých faktů: „Pronikání je jen jedním z nesčetných způsobů, jak mít sex“, až po odvážná prohlášení – „Buď skutečný. : Sex je především o potěšení, ne o reprodukci.“ Další projekt se zaměřuje na pouliční umění: malování klitorisu sprejem v městských prostorech – zrcadlení falických symbolů tak běžných v graffiti. Všechny tyto projekty se snaží otevřít diskusi o ženském sexu a zároveň pomoci ženám zbavit se studu a zahodit dezinformace.

Rozbíjíme 3 mylné představy o klitorisu a ženské sexualitě

První krok k dosažení gramotnost je vymýtit zažité mýty o ženské rozkoši. Zde jsou tři místa, kde by Wallace chtěl začít:

Mylná představa 1: Je vždy nevhodné mluvit o ženských genitáliích

Zahanbování a umlčování lidí za to, že mluví o ženské rozkoši, je prostředkem kontroly. I když nemusí být ideální mluvit o klitorisu v určitých časech nebo na určitých místech, rozbíjí to představu, že můžeme nikdy otevřeně mluvit o tom, jak se cítíme a co chceme ve vztahu k ženskému sexu, je zásadní pro posun vpřed.

“Pokud ve veřejném diskurzu není místo, kde by se dalo mluvit o ženských genitáliích, je opravdu snadné odebírat práva žen,” řekl Wallace. „Pokud jde o mužská těla, je zde tolik respektu k jejich tělesné integritě a jejich právu na potěšení. Mluvíme o Viagre, pumpičkách na penis, kondomech, které jsou pro jejich potěšení vyrobeny co nejtenčí. Na naší straně bojujeme za každou maličkost, od antikoncepce po naše právo na potěšení.“

Mylná představa 2: Penetrační orgasmy nejsou konečným cílem

Vagina není opakem penisu a žena není striktně pasivním účastníkem sexuálního aktu. Z toho tedy vyplývá, že pronikavé orgasmy by neměly být nutně tím, o co ženy v ložnici usilují.

“Představa, že jsme opak, není pravdivá,” řekl Wallace. “Nejsme úplně stejní, to samozřejmě ne, ale jsme si více podobní než odlišní.” Nejsme objekt versus prázdnota. Pokud opravdu znáte ženskou anatomii, je to jasné. A mužská těla mohou být vnímavá a proniknutelná.“

Sex by neměl být definován penetrací, pokud chceme, aby byl sex pro ženy nanejvýš příjemný, a výzkumy ukazují, že vaginální orgasmy jsou slabší a hůře dosažitelné – pokud vůbec existují.

“Být queer, lesbičky mají velmi odlišné zkušenosti se sexem a našimi těly,” řekl Wallace. “Dokonce to slovo říct.” sex a co to znamená, a dostat se za hranice sexu, který se točí kolem penisu pronikajícího do vagíny. Queer sex je o vzájemném potěšení, dokud nejsou všichni spokojeni.“

Mylná představa 3: Ženské potěšení je ostudné

“Věda, náboženství a popkultura říkají lidem, že ženy nejsou tak sexuální,” řekl Wallace. “Říká se jim, že jejich přirozenou touhou je rodina a bezpečí, že nemají přirozenou biologickou touhu dostat se pryč jako lidé s penisy.” Takže ženy obviňují samy sebe, když nejsou sexuálně spokojené.“

Tolik problémů, které brání ženám plně přijímat ženské potěšení, lze vysledovat až k hanbě. Mnoha ženám celý život říkali, že ženská touha je jen touha být požadovaný. Pojďme to změnit tím, že budeme kliterovat.

Několik způsobů, jak začít s kliterací

Jak se můžete stát kliterární? Zde je několik míst, kde začít.

Poznejte svou vlastní anatomii: Většina lidí umí nakreslit penis, ale jen málokdo umí nakreslit anatomicky správný klitoris. “Chci, aby byla známa forma klitorisu,” řekl Wallace. „Chci, aby to byla ikona a symbol, který je uznávaný. Chci, aby se na to už nikdy nezapomnělo.” Porozumět svému tělu je životně důležité pro příjemný, zdravý sex a vědět, jak dosáhnout orgasmu.

Fotografický kredit: Huffington Post pro Sophii Wallace

Ujistěte se, že vašim partnerům záleží na vašem potěšení: Váš partner v ložnici by také neměl mít mylnou představu, že ženy nejsou sexuální, že pronikavý sex je nejvyšší potěšení nebo že ženská těla jsou hanebná. “Nespi s nikým, kdo se nestará o tvé tělo,” řekl Wallace. “Dávat ženě potěšení by mělo být součástí jejich potěšení.”

Například přímá stimulace klitorisu může být příliš velká, ale váš partner to nebude vědět, pokud mu to neřeknete – nebo jste oba kliterární. Místo toho procvičujte dotyky kolem klitorisu kruhovým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů. Nebojte se experimentovat!

Udělat nějaký výzkum: Wallace má 20minutovou přednášku na TEDx, která shrnuje všechny základy klitorisu – a přestože nebyl proveden dostatek výzkumu o klitorisu a ženské sexualitě, některé existují. Další dobré místo, kde začít? Tento oceněný krátký animovaný film francouzské filmařky Lori Malépart-Traversy má pouhé tři minuty, ale je plný historie a informací.

Pochopte, že kliterita může zlepšit vaše sexuální zdraví: Pouhé hovořit s partnerem o tom, jak se vám líbí, že se vás dotýká, a komunikovat o potřebách, jako jsou čisté ruce, bezpečný sex a lubrikant, může znamenat nejen zdravější sexuální život, ale i zdravější tělo: snížená šance na pohlavně přenosné choroby, UTI a kvasinky. infekce, jen pro začátek.

Fotografický kredit: Huffington Post pro Sophii Wallace

“Už se nemusíme stydět,” řekl Wallace. „Představte si, že by na světě byl pomník, který by dívkám řekl, že mají právo cítit se dobře, a ukázal pravdu o tom, jaké je jejich tělo ve skutečnosti. Jaký by byl život budoucích žen?”

Všechny fotografie poskytla Sophia Wallace, pokud není uvedeno jinak. Můžete sledovat Sophii Wallace a její umění její webové stránky, Instagram, Cvrlikání, a Facebook. Tisky a šperky související s Cliteracy jsou také k dispozici na její obchod.


Sarah Aswell je spisovatelka na volné noze, která žije se svým manželem a dvěma dcerami v Missoule v Montaně. Její psaní se objevilo v publikacích, které zahrnují The New Yorker, McSweeney’s, National Lampoon a Reductress. Můžete se na ni obrátit Cvrlikání.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY