13 kroků k dosažení úplné sebelásky

Minulý rok byl pro mě těžký. Opravdu jsem bojoval se svým duševním zdravím a trpěl jsem depresemi a úzkostmi. Když jsem se rozhlédl po jiných krásných, úspěšných ženách, napadlo mě: Jak to dělají? Jak se jim daří se tak cítit dobrý?

Chtěl jsem to zjistit a chtěl jsem se o to podělit s ostatními ženami, které se stejně jako já chtěly cítit šťastné – chtěly se cítit studna. S využitím své tvůrčí energie jsem se rozhodl sestavit zdroj, který by mohl použít kdokoli. Zeptal jsem se žen, které jsem znal: Jaké jsou vaše mantry a zvyky péče o sebe?

To, co mi řekli, bylo revoluční a zároveň naprostý nesmysl. Pokud je mohu procvičovat já, vím, že vy také. Zde je 13 receptů na sebelásku, které jsou v praxi jednoduché a mnohostranné ve svých výhodách.

1. Přestaňte se srovnávat s ostatními

Jsme socializovaní, abychom byli soutěživí, takže srovnávání se s ostatními je přirozené. Ale může to být nebezpečné. Prostě nemá smysl se srovnávat s kýmkoli na planetě, protože vy jste jen jeden. Raději se zaměřte na sebe a svou cestu. Samotný přesun energie vám pomůže cítit se svobodně.

2. Nestarejte se o názory ostatních

Ve stejném duchu se nestarejte o to, co si společnost myslí nebo co od vás očekává. Nemůžete udělat radost všem, takže je to ztráta času a jen vás to zpomalí na vaší cestě za tím nejlepším.

3. Dovolte si dělat chyby

Od mládí nám znovu a znovu říká: „Nikdo není dokonalý, každý dělá chyby“. Ale čím jste starší, tím větší tlak cítíte, abyste nikdy nezklamali. Udělejte si volnost! Dělejte chyby, abyste se z nich mohli poučit a růst. Přijměte svou minulost. Neustále se měníte a rostete z toho, kým jste kdysi byli, do toho, kým jste dnes a kým jednoho dne budete.

Takže zapomeňte na ten hlas ve vaší hlavě, který říká, že musíte být perfektní. Dělejte chyby – je jich hodně! Lekce, které získáte, jsou k nezaplacení.

4. Pamatujte, že vaše hodnota nespočívá v tom, jak vaše tělo vypadá

To je zásadní! Tolik věcí na světě vás chce odvrátit od této mocné pravdy. Někdy dokonce i váš vlastní internalizovaný sexismus potvrzuje vaše myšlenky na nedostatečnost. Jste cenní, protože jste vyne kvůli tvému ​​tělu.

Noste tedy to, v čem se cítíte dobře. Pokud je to hodně nebo málo, noste to, v čem se cítíte sebevědomě, pohodlně a šťastně.

5. Nebojte se pustit toxické lidi

Ne každý přebírá zodpovědnost za energii, kterou dává do světa. Pokud je tu někdo, kdo do vašeho života vnáší toxicitu a nenese za to zodpovědnost, může to znamenat, že od něj budete muset odejít. Nebojte se to udělat. Je to osvobozující a důležité, i když to může být bolestivé.

Pamatovat: Chraňte svou energii. Není neslušné nebo špatné vyhýbat se situacím nebo společnosti lidí, kteří vás vyčerpávají.

6. Zpracujte své obavy

Stejně jako chybovat, cítit strach je přirozené a lidské. Neodmítejte své obavy – pochopte je. Toto zdravé cvičení může skutečně pomoci s vaším duševním zdravím. Dotazování a vyhodnocování vašich obav vám pomůže získat jasnost a odhalit problémy ve vašem životě, které vám způsobovaly úzkost. To vám zase může pomoci zmírnit část – ne-li celou – vaši úzkost.

7. Důvěřujte si, že budete dělat dobrá rozhodnutí pro sebe

Tak často pochybujeme o sobě a o své schopnosti dělat to, co je správné, i když většinou ve svém srdci víme, co je nejlepší. Pamatujte, že vaše pocity jsou platné. Neztrácíte kontakt s realitou. Znáte se lépe než kdokoli jiný, takže buďte svým nejlepším obhájcem.

8. Využijte každou příležitost, kterou život nabízí, nebo si vytvořte svou vlastní

Načasování nebude nikdy ideální pro další velký krok ve vašem životě. Nastavení nemusí být ideální, ale to by vám nemělo bránit v dosažení vašich cílů a snů. Místo toho využijte okamžik, protože se nemusí nikdy vrátit.

9. Dejte sebe na první místo

Nedělejte si z toho špatný pocit. Zejména ženy si mohou zvyknout na to, že dávají ostatní na první místo. I když je na to čas a místo, neměl by to být zvyk, který vás stojí duševní nebo emocionální pohodu.

Najděte si čas na dekompresi. Bez dekomprese a dobíjení se můžete vážně zatěžovat. Ať už trávíte den v posteli nebo venku v přírodě, zjistěte, co vám pomůže dekompresi a věnujte tomu čas.

10. Vnímejte bolest a radost tak naplno, jak jen můžete

Dovolte si cítit věci naplno. Spolehněte se na bolest, libujte si ve své radosti a neomezujte své pocity. Stejně jako strach, bolest a radost jsou emoce, které vám pomohou pochopit sami sebe a nakonec si uvědomit, že nejste svými pocity.

11. Cvičte smělost na veřejnosti

Zvykněte si říkat svůj názor. Odvaha je jako sval – roste, čím více ho cvičíte. Nečekejte na povolení posadit se ke stolu. Připojte se ke konverzaci. Přispějte svými myšlenkami. Podnikněte kroky a vězte, že váš hlas je stejně důležitý jako hlas kohokoli jiného.

12. Vidět krásu v jednoduchých věcech

Zkuste si každý den všimnout alespoň jedné krásné, malé věci kolem sebe. Poznamenejte si to a buďte za to vděční. Vděčnost vám nejen dává perspektivu, je nezbytná, aby vám pomohla najít radost.

13. Buďte k sobě laskaví

Svět je plný drsných slov a kritiky – nepřidávejte do toho své. Mluvte k sobě laskavě a nenazývejte se zlými věcmi. Oslavte se. Došel jsi tak daleko a tolik jsi vyrostl. Nezapomeňte oslavit sebe, a to nejen své narozeniny!

I když se necítíte nijak zvlášť silní, myslete na to, jak daleko jste se dostali, jak jste přežili. Jste tady, právě teď, naživu a mocní mimo vaše znalosti. A buďte se sebou trpěliví. Sebeláska se nemusí stát přes noc. Ale časem se to usadí ve vašem srdci.

Ano, můžete bojovat, ale ohlédnete se na tyto okamžiky a uvidíte, jak byly odrazovým můstkem na vaší cestě k tomu, abyste byli tím nejlepším.


Alison Rachel Stewart je umělkyně a tvůrkyně Recipes For Self-Love, společné iniciativy, která oslavuje zvyky, praktiky a meditace pro péči o sebe a zdraví. Když nevytváří personalizované předměty pro svůj obchod Etsy, můžete najít Alison, jak píše písně se svou kapelou, vytváří ilustrace nebo uplatňuje svou tvůrčí energii v novém projektu. Sledujte ji na Instagramu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY