Robitussin a těhotenství: Jaké jsou účinky?

Přehled

Mnoho produktů Robitussin na trhu obsahuje jednu nebo obě účinné látky dextromethorfan a guaifenesin. Tyto složky léčí příznaky související s kašlem a nachlazením.

Guaifenesin je expektorans. Pomáhá ředit sekrety z vašich plic a uvolňovat hlen (hlen). To pomáhá zvýšit produktivitu vašeho kašle. Produktivní kašel pomůže vyvolat hlen, který způsobuje překrvení hrudníku. To vám pomůže vyčistit dýchací cesty. Další složka, dextromethorfan, pomáhá kontrolovat, jak často kašlete.

Protože dextromethorfan a guaifenesin jsou volně prodejné léky, nemají oficiální hodnocení kategorie těhotenství. Přesto existuje několik úvah, pokud jste těhotná nebo kojíte a uvažujete o použití produktu, který obsahuje tyto účinné látky.

Robitussin a těhotenství

Dextromethorfan a guaifenesin se zdají být bezpečné pro použití během těhotenství. Mnoho tekutých léků proti kašli, které obsahují tyto složky, však také obsahuje alkohol. Během těhotenství byste neměli konzumovat alkohol, protože může způsobit vrozené vady. Požádejte svého lékárníka, aby vám pomohl najít lék proti kašli bez alkoholu, který je pro vás ten pravý.

Není známo, že by dextromethorfan a guaifenesin způsobovaly mnoho vedlejších účinků, ale mohou způsobit:

  • ospalost
  • závrať
  • bolest hlavy
  • vyrážka, ve vzácných případech

Dextromethorfan může také způsobit zácpu. Mnohé z těchto nežádoucích účinků jsou podobné příznakům ranní nevolnosti a mohou se k nim přidat, pokud již ranní nevolnost pociťujete.

Robitussin a kojení

Neexistují žádné specifické studie týkající se použití dextrometorfanu nebo guaifenesinu během kojení. Dextromethorfan však pravděpodobně přechází do mateřského mléka. Pokud kojíte, zkuste se tomu vyhnout. A pokud produkt Robitussin, o kterém uvažujete, obsahuje alkohol, vyvarujte se kojení, pokud jej užíváte. Alkohol může procházet mateřským mlékem a ovlivnit vaše dítě.

Promluvte si se svým lékařem

Použití přípravků Robitussin, které obsahují dextromethorfan nebo guaifenesin, nebylo studováno v těhotenství nebo během kojení. Předpokládá se však, že obě tyto složky jsou během těchto časů bezpečné. Stále byste měli zvážit možné vedlejší účinky a to, jak to může ovlivnit to, co již během těhotenství zažíváte. Měli byste si také povšimnout neaktivních složek v některých z těchto produktů, jako je alkohol, a jak mohou ovlivnit těhotenství a kojení. Pokud si nejste jisti, nejlepší možností je probrat své obavy se svým lékařem. Mezi další otázky, které se můžete chtít zeptat, patří:

  • Je bezpečné užívat toto s mými jinými léky?
  • Jak dlouho bych měl Robitussin užívat?
  • Co mám dělat, když se můj kašel po použití Robitussinu nezlepší?

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY